Ulice v Palermu

• Itálie Via Castellana Bandiera (více)

Dvě auta zastaví naproti sobě v úzké uličce Palerma, a ani jeden z řidičů není ochotný pustit toho druhého dál. Celé sousedství se brzy začne sázet, kdo ustoupí jako první. (Film Europe)

Malarkey

Tenhle film je přesně pro mě, co by nevěřícího Tomáše. Ulice v Palermu se totiž popiskem tváří na super konverzačku, ale už kamarád Enšpígl tady upozorňoval na to, že to není přesně to, co od toho čekal. Já jsem mu to samozřejmě nevěřil a film si pustil. Začátek na hřbitově, artové záběry, hned z kraje bylo patrné, že tohle nebude úplně ten top film, co bych předpokládal. Navíc ta šířka ulice...já bych spíš tipoval, že Italové se tady chtě nechtě museli zhádat. Mají to v povaze. A teď je otázka, jestli chcete koukat na to, jak tu Italové na sebe řvou. Přijde mi, že čím víc na jih Itálie, tím víc Italové řvou. ()

kagemush

Po cca patnáctiminutové prologu (kdo je kdo) pak cca dějiny lidstva zdrcnuté do jedné hodiny filmu. Ve finále trochu intimity a konec, kdy se povedlo autorům smíchat závěry z Hoří má panenko, Krysaře, Noci oživlých mrtvol, a Romance čumilů. (zajímavé , že spor začne v uličce úzké tak , že kolem šprajcnutých aut lze sotva prolést , ale končíme na ,,bulváru" kde by se mohli vyhnout třeba i autobusy, - ovšem to už o nějaké vyhýbaní se dávno nejde....., tak jako v jiné italské /sardinské/ skopičině ,Muž,který koupil měsíc´, viz. úvodní scéna - pán v multikáře vs. osel uprostřed rozlehlé pláně) ()

Ygnor

Taková delší reklama na Fiat Multipla - co se dá v něm všechno dělat, malé Punto-kolik se do něj vejde lidí a na výrazněji opálené hnědoitaly žijící svým životem. Ze začátku mě ta ruční kamera až štvala, aby na konci byl snad desetiminutový stativ... Ale jinak casting na výbornou, příběh již méně, ale jako jednohubka stojí docela za to. ()

Enšpígl

Moc se mě líbil ten námět, dvě auta v uzké uličce a ani jeden z řidičů nechce ustoupit. Říkal jsem si paráda jakou katarzi tomu tvůrci dají, kam to posunou, do psychologie, sociální drama, thriller, muzikál, ale posunuli to spíš do prdele. Nic prostě nic, ok závěr se relativně povedl, ale než se k němu došlo tak krom nesmyslné bitky se obě řidičky vychcali na silnici, to pokud jde o nápady je všechno. Co je směšný, že když jsem viděl záběr na celou tu uličku, měl sem dojem, že obě auta by se tam vedle sebe vešla. ()

Vesecký

Mně se to líbilo, ovšem za povinné lesby jedna hvězdička povinně dolů.Ten námět byl velmi dobrý - dvě auta proti sobě a ani jedno nechce uhnout tomu druhému. Až na to, že záběry z dálky ukázaly, že ulice je dost široká na to, aby projela vedle sebe dvě osobní auta... Ale to není podstatné. Podstatné je, že se obě auta postavila doprostřed ulice proti sobě. A jsou-li tvrdohlavé obě strany, dostáváme se do neřešitelné situace, kterou se chlapi rozhodnou řešit po chlapsku - sázkami. Uprostřed filmu je krátký záběr na to, že na druhé straně ulice končí nad srázem, apak už jen sledujeme, jak zesnulá tchýně sjíždí nezadržitelně po ulici právě k tomu srázu - a nikdo ji nezastaví... ()

• Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)