Reklama

Reklama

Ulice v Palermu

  • Itálie Via Castellana Bandiera (více)

Obsahy(1)

Dvě auta zastaví naproti sobě v úzké uličce Palerma, a ani jeden z řidičů není ochotný pustit toho druhého dál. Celé sousedství se brzy začne sázet, kdo ustoupí jako první. (Film Europe)

Recenze (15)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Moc se mě líbil ten námět, dvě auta v uzké uličce a ani jeden z řidičů nechce ustoupit. Říkal jsem si paráda jakou katarzi tomu tvůrci dají, kam to posunou, do psychologie, sociální drama, thriller, muzikál, ale posunuli to spíš do prdele. Nic prostě nic, ok závěr se relativně povedl, ale než se k němu došlo tak krom nesmyslné bitky se obě řidičky vychcali na silnici, to pokud jde o nápady je všechno. Co je směšný, že když jsem viděl záběr na celou tu uličku, měl sem dojem, že obě auta by se tam vedle sebe vešla. ()

vinducha 

všechny recenze uživatele

Moc komedie to teda není , je to spíš drama o neústupnosti. O souboji 2 šalených bab , které sice dělí cca 40 let , ale obě jsou tvrdohlavé jako berani. Jinak taky pěkné vykreslení sicilské nátury. Trochu mi to připomnělo naše nejmenované chráněné etnikum zde v naší zemičce. Nic , co bych doporučoval , ale výpovědní hodnotu o jiném kraji a jiném mravu to teda má , to říct mohu. ()

Reklama

Ygnor 

všechny recenze uživatele

Taková delší reklama na Fiat Multipla - co se dá v něm všechno dělat, malé Punto-kolik se do něj vejde lidí a na výrazněji opálené hnědoitaly žijící svým životem. Ze začátku mě ta ruční kamera až štvala, aby na konci byl snad desetiminutový stativ... Ale jinak casting na výbornou, příběh již méně, ale jako jednohubka stojí docela za to. ()

Faustka 

všechny recenze uživatele

Mnoho povyku pro nic. A přece z tohoto snímku lze vykřičet maximum. Město Palermo, tady jde vždycky jen o čest, neústupnost a nekopromisní rivalitu. V tomto případě platí rčení: Padni komu padni, horká sicilská krev vždycky zvítězí. A musím vyzdvihnout ten vskutku alegorický závěr. Asi právě proto mě touha tuto zemi navštívit nepřešla. ()

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Mně se to líbilo, ovšem za povinné lesby jedna hvězdička povinně dolů.Ten námět byl velmi dobrý - dvě auta proti sobě a ani jedno nechce uhnout tomu druhému. Až na to, že záběry z dálky ukázaly, že ulice je dost široká na to, aby projela vedle sebe dvě osobní auta... Ale to není podstatné. Podstatné je, že se obě auta postavila doprostřed ulice proti sobě. A jsou-li tvrdohlavé obě strany, dostáváme se do neřešitelné situace, kterou se chlapi rozhodnou řešit po chlapsku - sázkami. Uprostřed filmu je krátký záběr na to, že na druhé straně ulice končí nad srázem, apak už jen sledujeme, jak zesnulá tchýně sjíždí nezadržitelně po ulici právě k tomu srázu - a nikdo ji nezastaví... ()

Galerie (17)

Zajímavosti (1)

  • Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)

Reklama

Reklama