Reklama

Reklama

Ulice v Palermu

  • Itálie Via Castellana Bandiera (více)

Obsahy(1)

Dvě auta zastaví naproti sobě v úzké uličce Palerma, a ani jeden z řidičů není ochotný pustit toho druhého dál. Celé sousedství se brzy začne sázet, kdo ustoupí jako první. (Film Europe)

Recenze (15)

vinducha 

všechny recenze uživatele

Moc komedie to teda není , je to spíš drama o neústupnosti. O souboji 2 šalených bab , které sice dělí cca 40 let , ale obě jsou tvrdohlavé jako berani. Jinak taky pěkné vykreslení sicilské nátury. Trochu mi to připomnělo naše nejmenované chráněné etnikum zde v naší zemičce. Nic , co bych doporučoval , ale výpovědní hodnotu o jiném kraji a jiném mravu to teda má , to říct mohu. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Tenhle film je přesně pro mě, co by nevěřícího Tomáše. Ulice v Palermu se totiž popiskem tváří na super konverzačku, ale už kamarád Enšpígl tady upozorňoval na to, že to není přesně to, co od toho čekal. Já jsem mu to samozřejmě nevěřil a film si pustil. Začátek na hřbitově, artové záběry, hned z kraje bylo patrné, že tohle nebude úplně ten top film, co bych předpokládal. Navíc ta šířka ulice...já bych spíš tipoval, že Italové se tady chtě nechtě museli zhádat. Mají to v povaze. A teď je otázka, jestli chcete koukat na to, jak tu Italové na sebe řvou. Přijde mi, že čím víc na jih Itálie, tím víc Italové řvou. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Moc se mě líbil ten námět, dvě auta v uzké uličce a ani jeden z řidičů nechce ustoupit. Říkal jsem si paráda jakou katarzi tomu tvůrci dají, kam to posunou, do psychologie, sociální drama, thriller, muzikál, ale posunuli to spíš do prdele. Nic prostě nic, ok závěr se relativně povedl, ale než se k němu došlo tak krom nesmyslné bitky se obě řidičky vychcali na silnici, to pokud jde o nápady je všechno. Co je směšný, že když jsem viděl záběr na celou tu uličku, měl sem dojem, že obě auta by se tam vedle sebe vešla. ()

Maja_N 

všechny recenze uživatele

Zaujímavá téma, ale dosť nudné spracovanie. Celý čas sa rieši dookola to isté, čo by nevadilo, keby to nepôsobilo nudne až otravne. Po pozretí traileru som mala dojem, že som videla celý film a nemýlila som sa. Po prečítaní komentárov ohľadne šírky ulice som si tú jednosmerku všímala už od začiatku a predpokladám, že to bol úmysel. Záber na tú istú ulicu opticky úplne inak vyzerá na začiatku, keď dôjde k stredu oboch áut, ako na konci, keď sa situácia vyrieši. ()

kaliakra 

všechny recenze uživatele

Skvelý, do posledného detailu premyslený, skvele napísaný, zahraný, nasnímaný i zrežírovaný film na pomedzí dokudrámy, filozofickej alegórie a sebaparódie dáva šancu každému, kto si ho sám vo svojom vnútri dokáže prežiť, doplniť, dotvoriť. Prázdny človek nemá šancu. Nadobudne pocit, že videl prázdny film. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (1)

  • Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)

Reklama

Reklama