poster

Ulice v Palermu

 • Itálie

  Via Castellana Bandiera

 • Švýcarsko

  Via Castellana Bandiera

 • Slovensko

  Ulica v Palerme

Drama / Komedie

Itálie / Švýcarsko, 2013, 92 min

Režie:

Emma Dante

Předloha:

Emma Dante (kniha)

Kamera:

Gherardo Gossi
(další profese)
 • Ygnor
  ***

  Taková delší reklama na Fiat Multipla - co se dá v něm všechno dělat, malé Punto-kolik se do něj vejde lidí a na výrazněji opálené hnědoitaly žijící svým životem. Ze začátku mě ta ruční kamera až štvala, aby na konci byl snad desetiminutový stativ... Ale jinak casting na výbornou, příběh již méně, ale jako jednohubka stojí docela za to.(15.1.2019)

 • Enšpígl
  **

  Moc se mě líbil ten námět, dvě auta v uzké uličce a ani jeden z řidičů nechce ustoupit. Říkal jsem si paráda jakou katarzi tomu tvůrci dají, kam to posunou, do psychologie, sociální drama, thriller, muzikál, ale posunuli to spíš do prdele. Nic prostě nic, ok závěr se relativně povedl, ale než se k němu došlo tak krom nesmyslné bitky se obě řidičky vychcali na silnici, to pokud jde o nápady je všechno. Co je směšný, že když jsem viděl záběr na celou tu uličku, měl sem dojem, že obě auta by se tam vedle sebe vešla.(5.7.2018)

 • Maja_N
  **

  Zaujímavá téma, ale dosť nudné spracovanie. Celý čas sa rieši dookola to isté, čo by nevadilo, keby to nepôsobilo nudne až otravne. Po pozretí traileru som mala dojem, že som videla celý film a nemýlila som sa. Po prečítaní komentárov ohľadne šírky ulice som si tú jednosmerku všímala už od začiatku a predpokladám, že to bol úmysel. Záber na tú istú ulicu opticky úplne inak vyzerá na začiatku, keď dôjde k stredu oboch áut, ako na konci, keď sa situácia vyrieši.(5.3.2021)

 • kaliakra
  ****

  Skvelý, do posledného detailu premyslený, skvele napísaný, zahraný, nasnímaný i zrežírovaný film na pomedzí dokudrámy, filozofickej alegórie a sebaparódie dáva šancu každému, kto si ho sám vo svojom vnútri dokáže prežiť, doplniť, dotvoriť. Prázdny človek nemá šancu. Nadobudne pocit, že videl prázdny film.(18.7.2018)

 • Vesecký
  ****

  Mně se to líbilo, ovšem za povinné lesby jedna hvězdička povinně dolů.Ten námět byl velmi dobrý - dvě auta proti sobě a ani jedno nechce uhnout tomu druhému. Až na to, že záběry z dálky ukázaly, že ulice je dost široká na to, aby projela vedle sebe dvě osobní auta... Ale to není podstatné. Podstatné je, že se obě auta postavila doprostřed ulice proti sobě. A jsou-li tvrdohlavé obě strany, dostáváme se do neřešitelné situace, kterou se chlapi rozhodnou řešit po chlapsku - sázkami. Uprostřed filmu je krátký záběr na to, že na druhé straně ulice končí nad srázem, apak už jen sledujeme, jak zesnulá tchýně sjíždí nezadržitelně po ulici právě k tomu srázu - a nikdo ji nezastaví...(1.10.2019)

 • - Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)