Demonic Toys

Billy Jett

Kostýmy:

Robin Lewis West
  • *CARNIFEX*

Počas policajnej akcie dochádza k prestrelke. Jeden z páchateľov sa ukryje v sklade s hračkami. Nakoľko je zranený a krváca, upadne do bezvedomia. Jeho zlá duša sa následne, za pomoci krvi prevtelí do hračiek, ktoré sa začnú zabávať po svojom. Až na pomerne solídne gore, je tento film (hlavne) veľmi vydarenou komédiou, obohatenou o "skvelé, presvedčivé" herecké výkony. Miestami som sa cítil až trápne, že na to vôbec pozerám - 40%.(9.2.2014)

Ďábelské hračky s osmdesátkovým vizuálem doplňují sérii o vraždících hračkách s o něco lepším Mistrem loutkářem a Chuckym, i když zatím úplně nejlepší jsou pro mne Panenky (1987 - S.Gordon-B.Yuzna). Ze zdejšího osazenstva se mi nejvíce líbil šáša (ano, šašci, klauni a další rozveselovači dokážou řádně vyděsit), nejpraktičtější byl naopak jistě robot. Herecké výkony snad ani hodnotit nebudu, jelikož ty jsou céčkově otřesné. Pohledná T.Scogginsová dvě třetiny filmu proheká (hrůzou) a zbytek dělá křoví. Dostat se z prokletého skladu není jednoduché, a tak dojde k četným masakrálním útokům zahrnujícím ukousané prsty, vytrhané maso z tváří, vydloubnuté oči i uraženou hlavu. Přesto je gore spíše umírněné, nijak šokující. Červená krev je vkusně doplněná zeleným slizem. Milý film.(15.3.2016)

Film Demonic Toys je jakousi odpovědí společnosti Full Moon Entertainment na tehdejší rostoucí popularitu hororových filmů Puppet Master, které rovněž pochází z její dílny. Po slušném diváckém ohlasu se tentokrát producent Charles Band rozhodl přinést na filmovou scénu místo oživlých loutek, vraždící hračky. Obě hororové série se však nedají moc srovnávat, protože v nich jde přece jen o něco jiného. Do režisérského křesla usedl nepříliš známý Peter Manoogian, který měl v té době na svém kontě čtyři filmy, z nichž pouze se dvěma prorazil trochu víc do filmového světa. Tím prvním je akční Enemy Territory (1987) a druhým sci-fi Arena (1989). Ani jeden z nich však žádnou velkou díru neudělal a jde především o podprůměrná díla. Ani tentokrát se toho moc nezměnilo, ale rozhodně šlo vidět mírné zlepšení hlavně díky ostatním lidem, kterými se obklopil. Scénář filmu je rozhodně zajímavý, ale horší je to už se samotným zpracováním. Většina děje se odehrává v temném skladišti a přilehlých místnostech, což se na první pohled může zdát jako vynikající nápad, ale pokud máte jednotlivé scény špatně podsvícené a kamera ne vždy zabírá přesně to, co by chtěl člověk v danou chvíli vidět, vznikne první problém. Tím dalším je atmosféra: pokud totiž nejsou zrovna v akci hračky, tak sledujeme jen nudné tlachání hlavních postav a spoustu nesmyslných doplňujících scének, které sice můžou lehce navnadit, ale logicky do filmu moc nezapadají ( např. jízda malých holek ve skladišti). Nudu se snaží zahnat hudební doprovod pod taktovkou Richarda Banda, který spolupracoval i na sérii Puppet Master. Jednotlivé krátké hudební vložky rozhodně stojí za pozornost, protože jde opět o kvalitní práci. Ve filmu se však vyskytlo tolik nelogických věcí, že se to rozhodně nedá přehlédnout a sráží to celkový dojem z filmu. Přehrávaní herců, nesmyslné tlachání, které stejně nikam nevede, přehnané akční scénky (střelba do dveří = žádná kulka), špatný dabing malého kluka (zpožděný), atd.Tenhle film patří do těžkého průměru a rozhodně si myslím, že je horší než Mistr loutkař. Dají se na něm najít určité pozitiva, ale převažuje nuda a špatné herecké výkony. Na druhou stranu musím objektivně uznat, že zde máme šanci vidět více krve i rovnoměrné zapojení všech ďábelských hraček. Kdyby ovšem nebylo jich a jejich černého humoru, tak bych se unudil k smrti. Pochválit musím rovněž erotickou vsuvku v podání sličné blondýny a jejích silikonových předností.50%(30.3.2015)

Podarene dielko z oblasti zabijackych hraciek. Film zacina pri prestrelke policajtky s vrahom, ktory jej zabije partaka. Dostanu sa do skladu hraciek, ktore oziju od vsiaknutej krvi do podlahy. Sasek, krvilacny medvedik, ktory neskor zmutuje do vacsej podoby, sialena babika a robot zo smrtiacimi lasermi su z nich najhroznejsi. Vsetkym im veli demon v detskej podobe. Film ma bavil pocas celeho sledovania a necakal som ze to bude dobre.(7.12.2010)

• topi

Na Demonic toys jsem se tak strašně dlouho těšil a takové hrozné zklamání se mě dostavilo. Strašlivá nuda, debilní příběh o démonovi, který se ukrývá v chlapeckém těle (hraje ho Daniel Cerny, známý z role posedlého chlapce z Kukuřičných dětí 3) a má pod sebou armádu vraždících hraček...čekal jsem větší peklo, hraček tolik není a vraždících hraček je poskrovnu...Veliké zklamání...(9.5.2012)