sniper18

Je to nadpriemerná právnická dráma. Má celkom dobrý príbeh o reportérovi, ktorý je súčasťou mediálne veľmi sledovaného prípadu samovraždy mladej herečky, ktorá mala byť údajne sexuálne zneužívaná až niekoľkými ľuďmi zo sveta filmu. Síce dôkazov a svedkov je málo, no reportér a neskúsená, ale cieľavedomá prokurátorka urobia všetko preto, aby pravdu dokázali a mužov dostali do väzenia. Spracovanie nie je zlé, ale ani ničím výnimočné. Tu už prakticky od začiatku vidno, že tvorcom nešlo o nič iné, iba poukázať na skutočné problémy bez výraznejších filmových ambícií, kvôli čomu dej neponúkne nič výnimočné a navyše mi prišiel aj dosť priamočiary, keďže sa tu vlastne neustále striedajú len tie isté typy scén, sekvencie zo súdnej siene, rozhovory s potenciálnymi svedkami, ktorí by mohli prípadu pomôcť a ešte aj línia z minulosti s herečkou, no tá mohla mať aj viac priestoru, takže ani postavy nie sú dostatočne prepracované. Ale zase ani na toto prevedenie si nemôžem úplne sťažovať, reportér a prokurátorka ma celkom bavili a ani dej nie je zlý, pričom po tej priemernejšej hodine to celkom slušne vygraduje a tak posledná tretina je už aj trochu emocionálnejšia a konečne ma to aj dokázalo vtiahnuť. Herecké obsadenie nie je zlé, Ma Dong-Seok po nespočte výrazných vedľajších postáv snáď prvýkrát stvárňuje aj hlavného hrdinu, pričom sa síce skôr hodí na tradičného svalovca, ale ani tu nesklamal, k tomu spomínaná prokurátorka, bavil ma aj sudca, len ma mrzia obvinení, síce sú tvorení dobrými hercami, ale nemali potrebný priestor vyniknúť, aby som si k nim vytvoril potrebný negatívny vzťah. Réžia a technická stránka sú len čistým žánrovým štandardom, preto neurazia, ale ani nenadchnú. Takže Norigae viditeľne spĺňa presne to, čo aj tvorcovia mali v pláne, ale predsa len by som bol radšej, keby z toho získali aj viac. Ale určite si nemôžem sťažovať, pozerá sa na to bez problémov a hlavne tá posledná tretina ma už skutočne bavila. 62% ()