• slovenský

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2015, 105 min

• maddy

Každý režisér sa občas musí potknúť. David O. Russell má na krku Accidental Love, Steven Spielberg zase 1941 a Cameron Crowe Alohu. Uniknuté e-mailové správy zo Sony vôbec neklamali, toto je skutočne prúser veľkých rozmerov. V podstate také novodobé Gigli = hviezdne obsadenie, ale úbohý obsah. Croweho filmy sa síce vyznačujú dôrazom na optimismus, sú hocikedy až naivne úprimné a jednoduché, ale dokáže ich zabaliť do správnej good-feeling atmosféry, v ktorej je ten sentiment vítaný. V prípade Aloha to však kruto nevyšlo, pretože celým filmom sa nesie vyslovene otravný pozitívny tón, všetko je ulepené od medu a príliš často skĺza až k lacnému sentimentu. Navyše to je celé zabalené do banálneho a tragicky nezvládnutého príbehu o chlapovi stredného veku, ktorý sa na Hawaii pokúša napraviť za pomoci desať rokov mladšej partnerky a do toho sa mieša priam smiešna podzápletka o vesmírnom satelitu plnom zbraní. Keď v závere dôjde na udalosti, ktoré riešia záchranu sveta, tak už sa len ostáva pýtať, či to Crowe celé myslí skutočne vážne alebo zošalel? Spolu to totiž absolútne nefunguje a v rukách ostane iba komédia bez jedného vtipu a nudná konverzačka o ničom, ktorú tento krát netiahnu ani tí herci. Bradely Cooper tu prakticky nemá čo hrať, postava Emmy Stone je značne otravná a tie vedľajšie slávnejšie mená (Rachel McAdams, Bill Murray, Alec Baldwin, John Krasinski) sú iba dopočtu a tak zbytočné, že keby sa v celom filme nevyskytovali, tak nič sa nezmení. Z úcty ku všetkým zúčastneným zaokrúhľujem aspoň na tie dve hviezdičky, ale toto je od Croweho poriadny prešľap, po ktorom budem už k jeho ďalším filmom pristupovať značne opatrne. CELKOVO: 1,5* (3/10)(11.9.2015)

• kleopatra

Politika, armáda, rakety a láska na Hawai podané jako takové odlehčené drama, či co. Mám tyhle mezitvary docela ráda, ale po shlédnutí Aloha jsem si řekla jen: proč? Vlastně to bylo už během sledování. Nic mi to nevzalo, ale taky mi to nic nedalo. Jsem mrzutá tim víc, že jde o režii Camerona Crowea. Kam se poděli okouzlující Singles? Kam se poděla podmanivost Almost Famous? Každý jeho další film je mi vzdálenější.(25.10.2015)

• Enšpígl

Hudba nadherná, ostéčko bych rád měl doma pro navazoení klidu, míru, pohody a všeobecné lásky, ženský nádherný Rachelku by měl každej chlap milovat povinně ze zákona, ale pokud jde příběh...taková nicneříkající všehochuť u který si člověk může házet bačkorama.(8.8.2016)

Rozpočet $37miliónovTržby USA $21,067,116Tržby Celosvetovo $26,250,020Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,254,351 //počet predaných kusov 69,562Tržby za predaj DVD v USA $1,703,092 //počet predaných kusov 113,767║ je tam niekoľko príjemných momentov, hlavne v závere stretnutie otca s dcérou je emočné nabité ale ako celok je film až príliš chabý a hlavne na také silné obsadenie aké ponúka /40%/(23.9.2015)

• larelay

keby aspon ta ich dcera vyzerala na 12 a nie na 20. a to je jeden z tych momentov kedy pochopite, ze tomuto filmu neuverite ani zaverecne titulky. zleeee.(26.11.2015)

• Slasher

Má to celý gang velkých herců i jedinečný havajský prostředí, přesto se místo pohodový pěkný oddychovky jedná o podivnou příběhovou nijakost se slabou chemií, která nijak (snad krom úsměvu Emmy Stone) nefunguje a propadá do ztracena. Byl jsem naivní, ale konečně mi to nebude zabírat ten kousek místa na disku. Aloha State si zaslouží mnohem lepší filmy.(24.3.2017)

Od chvíle, kdy zbrojní magnáti disponují větším kapitálem než státní rozpočty, to se světovým mírem směřuje do kopru. Protentokrát je tady naštěstí kulhavý veterán Brian, který pro dvě smutné oči dokáže i satelit roztočit, ale kdo nás zachrání příště? Asi nikdo a tak si užívejme prvoligové obsazení, ukecaného nemluvu Woodyho, jedinečně nadávajícího generála Dixona či nekontrolovaně přeslazený konec. Není to sice žádný havajský zázrak, ale já jsem v tom pohodový průměr celkem bez potíží našel.(22.10.2015)

• Toren

4/10. Scéna, kdy se Krasinski s Cooperem chlapácky dorozumí zcela beze slov mě fakticky rozesmála. Má to své silné momenty (závěr v tančírně, let do vesmíru) a hudba tomu fakt dopomáhá... ale kruci, jinak je to prázdný až běda. Proč se takovému nevýraznému scénáři upsalo tolik hvězd?(10.1.2019)

Mnohými velmi respektovaný a na úctyhodných pět Oscarů nominovaný David O. Russell letos přišel s látkou (Accidental Love), která nejen kritiky pořádně vyděsila. Po vesměs opěvovaných snímcích to byl docela šok. Cameron Crowe má doma Oscara a jednu nominaci, stejně jako David O. Russell si své snímky píše, takže výsledné kousky zdobí dokonalé dialogy, talent pro výběr herců, spolupráce se skvělým tvůrčím týmem (kamera, hudba a jiné). Na své poslední snímky Crowe pohlížel s neskrývaným optimismem i nadhledem, volil pomalé tempo, předkládal upřímné momenty a mile obyčejné milostné zápletky. Naposledy to (Koupili jsme zoo) ovšem alespoň pro mě zpřerážel až příliš laciným sentimentem. A teď (léta páně 2015) to stejně jako zmiňovaný Russell schytal parádně od všech. Nejen od kritiků. A možná i trochu neprávem. Aloha není tak osobitá jako jeho předchozí kousky, vyprávění postrádá dynamiku i jímavější myšlenku. Bradley Cooper místy nemá co hrát, Rachel McAdams a Emma Stone jsou na tom naopak o poznání lépe, druhá zmiňovaná je coby zanícená pilotka výtečná. Crowe si tak už podruhé vybral slabší chvilku, pevně věřím, že napříště to zase klapne. Už jenom kvůli několika velmi milým momentům (povídání s Johnem Krasinskim beze slov, Emma Stone v uniformě, taneček s Murraym, úplný závěr „přes sklo“).(21.8.2015)

Film bez přesahu a po shlédnutí jsem měl pocit, že jsem na něj koukal zbytečně. Táhlo mě k němu široké a výtečné obsazení, které nemá slabý článek a bez nich by snad ani nemělo pro běžného diváka smysl koukat. Bohužel se čím dál tim častěji stává, že se naláká na známé tváře, kterých je pro podobnou slabotu škoda...50%(15.9.2015)

Někdo by napsal, že je občas příjemné podívat se na film, o kterém tak nějak od začátku tušíte, že dopadne dobře a budete z něj mít fajn pocit. Já bych napsal, že to je nutné. A ne občas. No a Aloha je přesně takový film. Supersympatická trojice Bradley Cooper, Emma Stone a Rachel McAdams, prosluněná Hawai, ozvěny minulosti, místní tradice a mýty, perfektní soundtrack (od "domorodé" hudby přes The Who k Elvisovi, Bowiemu nebo Vedderovi)... A pořád ten pocit, že to neskončí zle, ať to skončí jakkoliv. V jistém smyslu mi Aloha připomnělo kombinaci Bokovky s klasickým romantickým bijákem řekněme z padesátých let (v němž by ovšem nejspíš jedna žena váhala mezi dvěma muži).(30.12.2018)

• Shakers

Ježkovi voči, kam som sa to zas dostal. Podla hereckého obsadenia a známeho mena na režisérskej stoličke, ktoré ja, vlastne ani nepoznám, som si myslel, že to bude fajn film. A nedopadlo to najlepšie, pretože som myslel. To tak väčšinou býva keď ja myslím. Ale k filmu. Je nudný, nezaujímavý, pomalý, nezáživný ale prvotriedne obsadený. Moc ma to síce nebavilo, ale ani neviem prečo som to dopozeral do konca. Podla žánru si poviete fajn a herci vás raz dva presvedčia, ale romantiku som tam moc nenašiel. Ak tam bola mal som potom špatne naladené rádiové vlny. Komédiu v tom nehľadajte už vôbec, pretože každý sa tu len vážne tvári a mám pocit, že ani nevedia prečo. A na záver o dobrodružstvo ani nezakopnete, keď sa to odohráva na jednom ostrove a poväčšine v jednom dome, kde žijú ľudia, ktorý vyzerajú, že moc dobrodružstva v krvi nemajú. Zhrnutie. Nepozerajte to a dajte si radšej niečo iné s vyššie uvedenými menami. A keď už to budete pozerať, nejaké drobnosti sú aj za titulkami. 50% - 2*(5.10.2015)

• Payushka

Neverila bych, ze to napisu, ale malem jsem vypnula film hned na zacatku kvuli Emme Stone. Neco tak priserne napsanyho a afektovane zahranyho jsem uz dlouho nevidela (evidentne ji ta "upjata" role vubec nesedla, protoze kdyz se jeji postava konecne uvolnila, byla i Emma najednou jak vymenena). Jinak film o nicem. Nekdo nekam prijde, chodi sem a tam, do toho rika hrozny repliky a nakonec jen tak omylem zachrani svet. Wow.(11.10.2015)

• Rosaviva

Obsazení bylo víc než dobré, ale ten zbytek jaksi nevyšel. Naprosto nezajímavý příběh, u kterého jsem asi první půl hodinu přemýšlela, o co jim vlastně jde. No škoda. Nejlepší byl ukecaný/mlčenlivý John Krasinski. 2*(11.8.2016)

• lamps

Film, který začne opravdu fungovat až v posledních 15 minutách, v nichž je obsažena jednak jeho nejvtipnější (nebo vlastně jediná vtipná) scéna s uječeným Alecem Baldwinem, ale hlavně pomalu začíná směřovat k něčemu, co se dá označit za jeho charakteristický rukopis, ať už myšlenkový, tvůrčí nebo žánrový. Bohužel, vše vyjma oněch závěrečných uvolněných minut představuje těžko uvěřitelný filmový patvar, který vyloženě hledá svou tvář, je žánrově roztříštěný a ve všech svých motivech a dialozích natolik nevýrazný a někdy i otravný, až jsem nevěřil vlastním očím i uším, že opravdu sleduji projekt od tvůrce We Bought a Zoo. Herci samozřejmě nemají s výjimkou Emmy Stone co hrát, přestože zachraňují, co mohou, a nedokážu si vybavit jiný případ, kdy by vizuální atraktivita dějového prostředí zůstala tak moc nevyužita - ono je to ale tentokrát příhodné v podstatě pro celý film.... 40%(13.12.2015)

• IQ Tiqe

Těšil jsem se na oblíbenkyni Rachel, ale nebýt v letadle, tak to asi nedokoukám. Film se plácal odnikud nikam, byl strašně nevýraznej, plochej.(20.9.2015)

• pepo

Pokial sa Crowe pohybuje na svojom piesocku vztahovej dramedy dokaze vycarovat (zhruba 3) super sceny. Zvysok je vsak nevyrazne a matne blato. Ta ustredna zapletka je tak neuveritelna hovadina, ze som neveril vlastnym ociam. A stale nechapem ako sa podarilo na podobne zly scenar uchmatnut tolko super hercov, ktori ani nemaju co hrat. 4/10(4.2.2019)

• jojinecko

Cameron Crowe už musí točiť len dokumenty o jeho (a mojich) obľúbených kapelách, alebo nejaké hudobné filmy. To, že túto ultra mega sračku režíroval a ešte aj napísal tento človek je pre mňa trochu šokom. Už dávno som tak tuho nebojoval s mojim základným princípom "dať filmom šancu až do konca" a mal som chuť sa na to vykašlať už niekde v tretine. Ešte aj Emma Stone tu je preafektovaná a na facku...Dávam milosrdný pol bod za cca tri podarené scény + pol boda za pár záberov Oahu (ten z Diamond Headu nad Waikiki je presne taký istý ako moja fotka z toho miesta:) Ešte, že máme tú nostalgiu...(3.1.2016)

• becki_tu

Věčný sympaťák Bradley, Emma v uniformě, Rachel v letních šatech, Havaj a dějová linka kolem působení v armádě. Ideální kombinace pro srdcervoucí romantické drama. Bohužel toto moje očekávání bylo na hony vzdáleno od reality. Hlavní dějová zápletka je jako z průměrné bondovky, romantická linka není moc přesvědčivá, komediálních prvků tu taky moc není a když už se na scéně objeví na těch pár minut i Bill Murray a Alec Baldwin, jde spíše o karikatury rozmazleného miliardáře, potažmo armádního generála. Cameron Crowe tentokrát šlápl vedle.(13.9.2015)

Bavilo mě to víc, než ´oscarové´ a rovněž hawaiské Děti moje. Podle hodnocení je film průšvih, ale pokud pro vás Cameron Crowe něco znamená, tak vás to absolutní neočekávání může příjemně překvapit (jako mě). Jemný film, který mě nenudil ani chvilku; parádně zahráno (scény bez řečí jsou skvělé), dobrá atmosféra. Opravdu nevím, co bych vytkl. Občas je třeba vidět takovýto bezkonfliktní film (pro někoho to ´bezkonfliktní´ může být zároveň varování).(23.9.2015)

• rikitiki

Problém byl patrně už v tom, že si scenárista neujasnil hlavní myšlenku. Film vzbuzuje dojem, jakoby se autor předlohy nechal vést směrem, který ho právě v tu chvíli napadl, takže se řeší milion podružností, žádná podstatná a film nemá ani jednotné vyznění nebo důvod, proč ho vyprávět. Sledujeme nepříjemně rozplizlé vykecávání se, pseudo milostný příběh a nějaké asi antimilitaristické poselství, které je ale tak hloupé, že by neobstálo ani ve filmu pro děti. SHRNUTÍ: Žádný domorodý král by nikdy neměl věřit bělochům.(23.10.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8