poster

Pronásledovatelé 2

 • anglický

  Watchers II

Horor / Sci-Fi

USA, 1990, 101 min

Režie:

Thierry Notz

Předloha:

Dean R. Koontz (kniha)

Kamera:

Edward J. Pei

Hudba:

Rick Conrad

Producenti:

Roger Corman

Střih:

Adam Wolfe

Scénografie:

Gary Randall
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (10)

 • Campbell
  ***

  Celkem obstojné béčko od Cormana. A zároven poslední díl který jsem viděl, scháněl jsem ho dlouho a nakonec se zadařilo a bavil jsem se dobře. Je pravda že na jedničku to nemá a Singer je pro mě nesympatickej týpek, ale akce je tu hodně takže se člověk moc nenudí. Jen teda dost scén bylo celkem prodloužených a celkem zbytečných. Navíc i dost scén bych vystřihl. Monstrum je sice lehce úsměvné ale účel plní a vraždí dostatečně a navíc viděl jsem horší monstra.(20.7.2012)

 • Karamanlis
  ****

  Komický mutant, pripomínajúci prerasteného gumenného mravenčiara, superinteligentný pes a nebojácny mariňák... Watchers II je béčko ako hrom, typické pre svoju dobu, no keď sa naň človek díva s patričným nahľadom, tak dokáže celkom dobre pobaviť.(5.9.2010)

 • SOLOM.
  ***

  Volné pokračování původních Watchers se nějak neliší od svého předchůdce. Tedy hlavně co se kostry příběhu týče. Spíše to vypadá na „remake“, ale nenechte se mýlit. Hlavním problém dvojky bylo to, že nešel do kin, ale rovnou na VHSky. Tím pádem se tvůrci připravili o zisk, ale popravdě nevím, jestli by se nějak závratně navýšili. Rozdíl mezi oběma filmy není vůbec propastný, spíše jsou zhruba na stejné úrovni. Jednička svého následovníka ovšem na plné čáře porazila, hlavně co se hereckých výkonů týká. Marc Singer a Timothy Marlowe se sice snažili, seč mohli, aby své postavy zahráli co možná nejpřesvědčivěji, ale Michael Ironside tu citelně chyběl. Nebo lépe řečeno solidní záporná postava, která by ještě více „prokrvila“ děj. Ten se totiž až příliš podobal tomu, co jsme měli možnost vidět minule a i to je hlavním důvodem divácké nespokojenosti. Tím druhým byla zbytečně zdlouhavá stopáž. Přece jenom nám toho Thierry Notz nenabídl tolik, aby udržet atmosféru a napětí v rovnoměrné míře po celou dobu. Další slabinu vidím v samotném monstru. Protože tentokrát nezůstalo jen u náznaků, ale divák má možnost jej spatřit v celé svojí „kráse“ hned několikrát. A gumový obleček opravdu nějak závratným maskérským uměním nebyl. 50%(11.1.2015)

 • cariada
  ***

  Pokračování ve stejném duchu jen hlavní protagonista není chlapec ,ale voják a taky tady chybí drsní agenti. Obluda opět vraždí každýho bez milosti. A pejsek se musí mít napozoru. Určitě je to slabší než první díl, ale opět to zachranuje krásný pes.Jen ta obluda vypadá dost směšně.(7.10.2012)

 • Martin741
  **

  Reziser Jon Hess z filmu Watchers 1 je definitivne prec a tak si na rezisersku stolicku sadol Thierry Notz. A ten uz nema reziserskym talentom na Hessa. Psik je len malo strasidelna, rezia je doslova amaterska, herecke vykony hrozne, chyba Michael Yronside z jednicky. Takze ako uz dlhodobo tvrdim : hororove dvojky su regulerne podradne filmy : 30 %(20.1.2015)

 • TO
  **

  Na VHS jako Pronásledovatelé 2. Z tajné laboratoře uteče krvelačná příšera a roztomilý inteligentní pejsek. Příšera, tentokrát vypadající trochu jako Predátor, jde za psem a po cestě všechny vraždí. Celkem slušné béčko, pohodové, dosti akční. Ušlo to(26.6.2006)

 • ra1n
  ****

  Likvidace ajatoláha na vozíku. Družba se santusákama. Elegantní únikovka po žebříku. A navíc srdcervoucí dojemné finále s plyšovým medvídkem. Takhle má vypadat sci-fi horor!(18.9.2011)

 • Han22
  **

  Oproti jedničce sešup. Opět je tu příšera, pronásledující psa a opět se do toho připletou lidi, v tomto případě zooložka a voják v podání Marca "pána šelem" Singera. Příšera vypadá dost uboze a navíc většinu filmu není moc vidět, vraždy jsou mimo záběr až na jedno pěkné nabodnutí ve finále a navíc se to celkem vleče. Pitomosti jako pes šplhající po žebříku z toho dělají parodii. Hvězdičky za Singera a pěknou Scoggins (kapitánka v Babylon 5) a za celkem povedené finále. Jinak typický videobéčko, které nestojí za shlédnutí.(14.1.2017)

 • Honzissis
  *

  Druhý díl je parodií na díl první! Hvězdička za scénu s letícím psem a pár vtipných scén...(25.6.2012)

 • Mark1983
  odpad!

  Prvnímu dílu tohle nesahá ani po paty.(2.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace