Arcana

アルカナ

Horor / Thriller

Japonsko, 2013, 89 min

• pyzma84

Snaha o dojemný horor je debilný nápad a ešte debilnejší je, keď to niekto aj sfilmuje. Niečo pomýlené s duchmi, ktorí sú vlastne živí a sú to dajaké alter egá? Veď bude to lacnejšie, keď im nakreslíme len čierne linky a naplácame na kxichty omietku, bububu. Neviem, či to rejža neprehnal s Gutalaxom, celé presrané...(21.5.2014)

• balone

Celkem dobrý nápad, který by uspěl v anime a mohlo by to být dobré na nějakou OVU, ale takhle a hlavně ta kamera, režie, vyprávění bylo tak amatérské, ukvapené, nepřehledné, až se na to občas nedalo dívat, takže 10% za nápad.(20.5.2014)

ďalšie kombinácia žánrov hororo thriller akcia v japonskom podaní. Chápem že pre našinca takéto japonské podivnosti nenadchnú, mne to naopak vyhovuje - človek vidí niečo iné ako klišé made in USA - japonci sa aspoň snažia o aký taký nápad - tu to celkom nevyšlo, duchovia ktorí sú zhmotnení a navyše ovládajú Karate - trošku moc silné kafe - záverečná bojová scénka mi pripomenula Matrix v takom úbohejšom podaní. A samozrejme sebaobetavá dráma na záver nesmie chýbať - film je fakt dosť prepchatý v snahe o akčný dej, bohužiaľ tým réžia aj scenár hodne utrpeli.(23.7.2015)

• elanista1

Japonský horor o duchoch, na ktorý do večera zabudnem...a mám pocit, že nemusím čakať ani do večera.(28.4.2014)