Arcana

Murakami (Uehara Takuya) je vyšetřovatelem CBI. Momentálně má na starosti případ bombových atentátů na děti. 22. prosince je však vyslán na místo konání soukromého večírku, kde došlo k masakru, při němž byla obětem vyjmuta srdce. Tam nalezne podezřelou dívku (Tsuchiya Tao) třímající v ruce jedno ze srdcí. Dívka je zmatená, téměř nic si ze své minulosti nepamatuje, přesto ale si je jistá tím, proč se na místě činu nachází – přišla pomoci duchům. Většina lidí ji okamžitě považuje za blázna. Ne však Murakami, který sám vidí ducha malé holčičky, jenž ho pronásleduje. Navíc i sama policie má podezření na nadpřirozené síly. Jejich speciální větev vyšetřovatelů Duchovní záležitosti zaměřující se na mimosmyslové aktivity podezírá tzv. alter ega – dvojníky, kteří se mohou zrodit z každého z nás. Kdokoliv pak své alter ego spatří, je předem odsouzen k smrti. (EMIA)

balone

Celkem dobrý nápad, který by uspěl v anime a mohlo by to být dobré na nějakou OVU, ale takhle a hlavně ta kamera, režie, vyprávění bylo tak amatérské, ukvapené, nepřehledné, až se na to občas nedalo dívat, takže 10% za nápad. ()

pyzma84

Snaha o dojemný horor je debilný nápad a ešte debilnejší je, keď to niekto aj sfilmuje. Niečo pomýlené s duchmi, ktorí sú vlastne živí a sú to dajaké alter egá? Veď bude to lacnejšie, keď im nakreslíme len čierne linky a naplácame na kxichty omietku, bububu. Neviem, či to rejža neprehnal s Gutalaxom, celé presrané... ()

vrch07256732

ďalšie kombinácia žánrov hororo thriller akcia v japonskom podaní. Chápem že pre našinca takéto japonské podivnosti nenadchnú, mne to naopak vyhovuje - človek vidí niečo iné ako klišé made in USA - japonci sa aspoň snažia o aký taký nápad - tu to celkom nevyšlo, duchovia ktorí sú zhmotnení a navyše ovládajú Karate - trošku moc silné kafe - záverečná bojová scénka mi pripomenula Matrix v takom úbohejšom podaní. A samozrejme sebaobetavá dráma na záver nesmie chýbať - film je fakt dosť prepchatý v snahe o akčný dej, bohužiaľ tým réžia aj scenár hodne utrpeli. ()