Momose, kočči o muite

Předloha:

Ocuiči (kniha)

Kjóko Inukai
  • Lacike

Film o milostnom štvoruholníku dvoch párov na strednej. Sústredí sa hlavne na jeden pár v ktorom Momose miluje druhého, ale naoko chodí s Noborum, ktorý s tým s kamarátstva súhlasil. A tak celý film sledujeme ako Momose trpí, pretože nemôže mať svojho milovaného pre seba a zároveň trpí Noboru, ktorý sa postupne zamiluje do Momose. Obidvaja mi čím ďalej tým viac liezli na nervy. Momose najprv tým, že sa správala k Noboruovi dosť kruto a neskôr jej blbosťou, že neustále milovala svojho vyvoleného. A Noboru ma zase sral svojou pasivitou. To ja by som na jeho mieste dlho nevydržal a riadne by som vybuchol, aby si Momose vybrala s kým chce ďalej pokračovať. Film sa naviac celý čas dosť tiahol, nič extra zaujímavé sa tam nedialo a záver je taký do stratena bez pointy. Raz sa to vydržať dalo len vďaka peknej Akari Hajami. 4/10.(11.9.2019)

"Momose, otoč se." Zajímavé. Z určitého úhlu pohledu by někdo řekl, že nevýrazné, ale nevnímám to tak. Těžko malému, soukromému, retrospektivně vyprávěnému příběhu vyčítat, že není silnější. Nevýrazné pro jednou není zlé, ale značka. ■ P.S. Zajímala by mě upřímná odpověď na otázku: "Jsi šťastná?"(18.6.2017)

No, šlo z toho vykřesat víc. Ale celkem to ujde, člověk se trochu i zasmál.(9.5.2016)