Životopisný dokument o legendárním rockovém kytaristovi Johnny Thundersovi. Film se zabývá jeho působením v glampunkové kapele New York Dolls, dále v punkrockové kapele The Heartbreakers a také podrobně popisuje jeho sólovou kariéru s tragickým koncem. (Epistemolog)

Iggy

Přestože k Johnnymu Thundersovi jsem zcela nekritický, tak tenhle dokument byl docela zklamání. Je to prakticky totéž, co film Born to Lose: The Last Rock and Roll Movie z roku 1999. Oproti němu ale v Looking for Johnny není snad ani jeden unikátní dokumentární záběr, všechno můžete vidět i na YouTube. Z aktérů dokumentu opět většina znala Johnnyho spíš z druhé ruky, takže o něm nic nového neřeknou (zajímaví jsou aspoň Sylvain Sylvain a Walter Lure; jeden z mála inteligentních žijících pamětníků Richard Hell jako obvykle chybí). Všechno jsou to taková povrchní konstatování, chybí tomu hloubka, třeba nějaké historky ze života, nebo něco, co neví úplně každý (Johnnyho fanoušek). To je pořád samé Johnny měl obrovské kouzlo, byl uzavřený a křehký, bral drogy, byl jeden z nejlepších rockových kytaristů, byl úžasný songwriter, kterého obdivoval i Bob Dylan. Ale že by tam třeba bylo slovo o jediném z jeho textů, to ne. Nebo že Batorsova smrt ho velice ranila, Stiv pro něj tolik znamenal… Tolik, že o něm do té doby nepadlo ani slovo… Anebo že byl těsně před smrtí v Evropě na "nějakém" nahrávání… Řeč je o docela známé a vůbec poslední Johnnyho nahrávce Born to Lose s Die Toten Hosen… A tak dál no, docela nudný dokument, což je škoda. ()