Monstrum Hwayi

화이 : 괴물을 삼킨 아이

Hwayi: A Monster Boy

Akční / Thriller / Drama

Jižní Korea, 2013, 126 min

Monštrum Hwayi je veľmi nekompromisná rodinná sága, ale treba sa pripraviť na fakt, že ide o tak trochu iný typ rodiny, akými sú vaši susedia v paneláku. Hwayi to nemá v živote jednoduché, neostáva mu nič iné, ako sa prispôsobiť štýlu svojej rodinky, kde sú všetci doslova jeho otcovia a kde sú krádeže s "collateral damages" každodenným chlebíkom. Ako z toho vykorčulovať, ak by ste radšej vo svojom živote kreslili, než vraždili, tak na to mladík bude hľadať odpoveď celý film a následne asi aj celý život. Monštrum Hwayi je pomerne ambiciózna akčná dráma s výborným tempom a nejakými tými kostrami v skriniach minulosti, ktoré to tempo občas trochu pribrzdujú.(17.4.2019)

,,MUSÍME BÝT MONSTRA, ABYSME MONSTRA PORAZILI.…“ /// Výchova chlapců v Koreji, aneb jak se z chlapce stává muž (tamtéž)… Technicky dokonalej a příběhově uvěřitelnej mix žánrů (kromě komedie) (a sci-fi a …), dělá z filmu o klučinovi, jenž pět fotrů měl, výživnou podívanou. Nemíchaj se jen žánry, ale hlavně pocity. Thrillerový psycho, krvavá akce, rodičovská poetika na asijskej způsob – tohle je ta pravá korejská filmařina (a ne tohle!), která neuvěřitelně graduje ve finále, který city barví na rudo. Já se dobře bavil a dlouho přemejšlel o 5*. Ale furt si nejsu jistej… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že ani 5 fotrů není zárukou, že neskončím jako sirotek. 2.) Chci se jako rodič přesvědčit, že nevděčný parchanty nemám jen já. 3.) Thx za titule ,,LAnGI“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ **(25.2.2014)

Pro mě přesně na pomezí mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Technicky velmi dobré, akce slušná, ale scenáristicky se mi to zdálo jako značně vychtěná konstrukce, která s divákem občas komunikuje dosti zmatečně. A všechny ty rádoby psychologické "Abychom porazili monstra, musíme se monstry stát, bla, bla, bla, kecy, kecy, kecy" mě ke konci dosti vytáčely. 7/10(28.2.2014)

Můj nejočekávanější film roku konečně dostal anglickou podporu! Tohle je dokonalé vykreslení teenejdžerské traumatické výchovy pěti otců kriminálníků. Hwayi je hyperaktivně stylový a ultra násilný!! Zdůrazňuji ještě jednou slovo násilný! Tenhle film obsahuje více gore než všechny horory za poslední dva roky! Je to hodně nekompromisní over the top jízda, která vytře zrak i těm nejotrlejším fanouškům. Tohle nemá konkurenci, tohle je definitivně jasný vítěz v žánru Akční/Thriller za posledních 10 let. Scéna ve skladě je takovéj masakr, že jsem si myslel, že vybouchnu jako rožhavený boiler. Doporučuji všemi dvaceti prsty!! Viděno s Rollmanem.(21.2.2014)

Ti amíci jsou hrozně pozadu. Tohle ještě nemá US remake? Zajímavé propojení psychologického gangsta thrilleru, tu a tam trochu akčního, o mladém jinochovi, který říká tati asi pěti mužům (nejen slovenští křesťani by z toho dostali osypky) a naučí se dobře jejich řemeslo. Jak je dnes už takřka zvykem, film je možná zbytečně moc dlouhý, má velmi silné momenty, nevyhne se však takovým těm sterilně kýčovitým okamžikům (vztah ke studentce a samotný závěr), ale natočené a hlavně herecky obsazené je to velmi slušně, to Korejci prostě umí. 3,5*(24.3.2015)