"Musíš konfrontovať svoje monštrá, len vtedy ich porazíš..." Hwayi má päť otcov a všetci sú členmi obávaného Goblin gangu, ktorý okrem obrovských kaluží krvi nezanecháva žiadne stopy na mieste činu. Je to nadaný chlapec. Od každého tatka sa čomusi priučil, a tak okrem nádhernej kresby ceruzkou dokonale ovláda i techniku boja zblízka a streľbu so zbraňou. Avšak po jednom ohavnom trestnom čine, ku ktorému bol svojimi otcami prinútený, nečakane nájde stopu k svojmu skutočnému pôvodu... (sochoking)

eraserhead666

Ti amíci jsou hrozně pozadu. Tohle ještě nemá US remake? Zajímavé propojení psychologického gangsta thrilleru, tu a tam trochu akčního, o mladém jinochovi, který říká tati asi pěti mužům (nejen slovenští křesťani by z toho dostali osypky) a naučí se dobře jejich řemeslo. Jak je dnes už takřka zvykem, film je možná zbytečně moc dlouhý, má velmi silné momenty, nevyhne se však takovým těm sterilně kýčovitým okamžikům (vztah ke studentce a samotný závěr), ale natočené a hlavně herecky obsazené je to velmi slušně, to Korejci prostě umí. 3,5* ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný thriller. Má veľmi dobrý príbeh o mladíkovi, ktorý je už od detstva vychovávaný skupinou brutálnych zločincov nepoznajúcich hranice, pričom zatiaľ robí len pomocné úlohy, ale čoskoro by už z neho chceli mať svojho plnohodnotného nasledovníka, obzvlášť ich šéf. No všetko sa zmení, keď mladík zistí skutočnú pravdu o svojej minulosti a pravej rodine a tak sa chce pomstiť. Spracovanie je celkom slušné, už na prvý pohľad ma zaujala táto pomerne netradičná zápletka, predsa len postaviť film na skupine psychopatov nie je v tomto žánri práve najbežnejšie, no vyšlo to. Majú plno priestoru a zaujala ma aj ich rozmanitosť, dlhý čas mi prišiel úplne ideálny aj hlavný hrdina a sadol mi aj ten silný kontrast, keďže na jednej strane tu nechýba násilie, psychopati pomaly v každej scéne a taký nekompromisný prístup, kde si nikto nemôže byť istý životom, ale zároveň to má takú odľahčenú atmosféru so sympatickým rodinným motívom, takže som bol veľmi spokojný a tešil som sa na druhú polovicu. Len škoda, že práve pri nej sa neubránim čiastočnému sklamaniu, stále je to rozhodne žánrový nadštandard a je tu plno scén, ktoré sa vydarili, ale celkovo to nemá ten správny náboj, celé mi to prišlo dosť nedôveryhodné, keďže hlavnému hrdinovi som už neveril vlastne nič a navyše som mal pocit, že úroveň filmu síce pomaly ale predsa len klesá a hlavne záverečná dvadsaťminútovka ma už ani moc nebavila. Ale klady aj tak rozhodne prevládajú, takže som stále skôr spokojný. Akcie je tu priemerné množstvo a páči sa mi. Síce mohla byť trochu lepšie natočená, nápaditejšia a ani tých výrazných drsných momentov tu nie je až tak moc, ako som čakal, ale aj tak sa je na čo pozerať. Nájde sa tu pár dobrých súbojov, často sa používajú nože, nechýba ani dostatok zabitých, bavilo ma to. Najviac sa mi páči súboj v nemocnici, prípadne akcia v skladisku. S hereckým obsadením som spokojný, určitým sklamaním je jedine hlavný hrdina, ktorý síce ideálne zvládol prvú polovicu, ale druhú už moc nie, takže by som skôr ocenil niekoho iného, ale skupina zločincov sa rozhodne vydarila, sú tu len samé známe tváre, ktoré vždy rád vidím a tu mi sedel hlavne ich šéf, charizmatický Kim Yun-Seok, ale poteší aj tých pár vedľajších postáv, ako skorumpovaný policajt. Réžia a technická stránka sú výborné, sadla mi vizuálna stránka a aj tá správne špinavá atmosféra, tu nemám problém. Takže od tej druhej polovice som predsa len čakal o niečo viac, ale aj tak som stále spokojný, výrazne nadpriemerná žánrovka s výbornou zápletkou, slušnou akciou, špinavou atmosférou a množstvom známych tvárí. 75% ()

Anderton

Monštrum Hwayi je veľmi nekompromisná rodinná sága, ale treba sa pripraviť na fakt, že ide o tak trochu iný typ rodiny, akými sú vaši susedia v paneláku. Hwayi to nemá v živote jednoduché, neostáva mu nič iné, ako sa prispôsobiť štýlu svojej rodinky, kde sú všetci doslova jeho otcovia a kde sú krádeže s "collateral damages" každodenným chlebíkom. Ako z toho vykorčulovať, ak by ste radšej vo svojom živote kreslili, než vraždili, tak na to mladík bude hľadať odpoveď celý film a následne asi aj celý život. Monštrum Hwayi je pomerne ambiciózna akčná dráma s výborným tempom a nejakými tými kostrami v skriniach minulosti, ktoré to tempo občas trochu pribrzdujú. ()

Pedross800

"MUSÍME BÝT MONSTRA, ABYSME MONSTRA PORAZILI" aneb jak pět gangsterů vyměklo a uneseného kloučka ušetřilo a vychovalo k obrazu svému aby je pak klouček v potocích krve odeslal na onen svět. Další korejská variace na téma pomsta a první, která šla teda velkou oklikou mimo mě. Nevím čím to, ale někdy se to stává..... a ta vychvalovaná akce tady, no to si pustte další korejské "pomstárny" a to teprve poznáte co je to gradovaná akce :-) ()

haj

Od první scény začne film velmi intenzivně a celou dlouhou stopáž si udržuje tempo a napětí. Všechny postavy, i když převážně záporný, jsou zajímavý a skvěle zahraný, příběh není předvídatelnej (snad jen ten konec je trošku natahovanej) a všechno je navíc okořeněný povedenýma akčníma scénama a výbornou hudbou. Celkově pro mě moc příjemný překvapení. ()