Pátrání v čase (TV film)

Stopári

Dobrodružný / Western / Sci-Fi

USA, 1987, 100 min

• majo25

Nízkorozpočtový sci-fi western o putovaní v čase. Stret minulosti s budúcnosťou, vlastne aj prítomnosťou. Postavy sú strnulé, ale vždy lepšie ako total-neohrabaný K.Kinski, čoby záporák, vedec a ešte k tomu zabijak. Celý čas som si hovoril, prečo tomu maličkému Kinskemu dali tak veľké šaty a veľký kabát (šúchal si ho o zem a rukávy boli dlhšie ako jeho ruky) a jeho blonďácke vlasy nejako neučesali, alebo rovno neostrihali. Príbeh je veľakrát kostrbatý, veľmi jednoduchý, s detailami sa nezaoberá. Scéna skáče scénu, niekedy aj bez súvislosti či náväznosti. Ako-tak obstoja špeciálne efekty. Hodnotenie: 50%(4.2.2014)

Zajímavé, jeden z posledních počinů Kinského, ten, coby šílený věděc, který kolem sebe rozsévá jen smrt pro své obohacení se v budoucnu.! Kdo ho zastaví, žena z budoucnosti a vědec z přítomnosti..? :-)(23.2.2011)

• bassator

Od vydavatelství IFA Music jeden z těch lepších filmů, nebo spíše jedne z těch filmů který se dal i přežít. A o filmu? Více věrohodnosti by mu neuškodilo... - 23. 1. 2011 - 30%(27.5.2011)

Člověk se na to musí dívat, tak jako by to viděl očima diváka v 80.letech. Nápad to mělo dobrý. Efekty na svou dobu ucházející, některé mě dokonce připoměly podobné z mladších filmů. Třeba při průchodu časem rozmazaný tok hvězd, podobně jako u Hvězdné brány. Kinski nehrál špatně, dokonce jeho image, dlouhé blond vlasy, westernové oblečení z něj v 61 letech udělaly mladého pistolníka.(28.5.2011)

Po tragické smrti své ženy a syna se profesor historie Scott McKenzie stále více upíná ke svému oblíbenému tématu - Divokému západu a všemu, co s tím souvisí. O to víc jej překvapí, když nalezne starou fotografii z roku 1886, a na ní uvidí muže s moderním koltem. Rozhodne se přijít celé záhadě na kloub - a brzy se dozvídá o možnosti cestování v čase, a je na něm a cestovatelce z roku 2586 aby zastavili šíleného Dr. Cola (Klaus Kinski), který chce zásahem v roce 1886 změnit historii ... Tento film by se klidně mohl stát jedním z mých oblíbených, kdyby nebyl neobsahoval tak stupidní scény (jedna za všechny - bylo třeba zjistit, co se v roce 1886 stalo. Tak se šlo za chlapíkem, který ve své sbírce našel staré songy - dva dokonce z roku 1886 a jeden z nich popisoval přesně to, co chtěl náš hrdina vědět). Celkově mne ale film docela pozitivně naladil, a dokáži tyto stupidnosti, stejně tak jako hlodající zub času překousnout...(20.5.2011)