Cena je správna

(pořad)
Soutěžní
Slovensko, 2013, 45 min

Cena je správna je najúspešnejšia celosvetová show. V USA sa vysiela 56 rokov bez prestávky. Pravidlá show sú jednoduché - kto z divákov v štúdiu uhádne najbližšiu cenu výrobku, vyhráva. Cien je toľko, že sa vám zakrúti nielen koleso šťastia, ale i hlava. Buďte pri tom ako ten, kto trafí najbližšiu správnu cenu a vyhrá ceny od malého mixéra až po luxusné auto či dovolenku. Najúspešnejšiu show sveta moderuje Sajfa a najpopulárnejšia talianska moderátorka - Slovenka Andrea Lehotská. (oficiální text distributora)

Marek1991 odpad!

Dosť ma zaujímajú rôzne alternatívne pohľady na veci, dosť ma zaujímajú rôzne tajomstvá, či teórie, ktoré mnohí označujú za konšpiračné, buď aby sa vyhli konfrontácii a nejak onálepkovali svojich odporcov, no slovo konšpiračné používajú niekedy aj právom. Ohľadom televízneho hlavného komerčného prúdu sa vie, že neponúka iba pravdu a že jeho hlavným cieľom je uspokojiť priania majiteľov, ale zároveň aj robiť biznis. Na to sa samozrejme nabaľuje mnoho pravdivých aj nepravdivých dohadov. Ja do toho zákulisia nevidím, no vidím finálny produkt a to, čo prináša väčšina slovenských komerčných televízií je hnoj, odpad, zvrátenosti najvyššieho rangu. Nedivím sa, že to na niektorých ľudí pôsobí ako vymývanie mozgov, nabaľovanie sledovanosti cez jednoduchých ľudí a ich pudy, že to na ľudí pôsobí ako manipulácia. Ten, kto tento formát vymyslel zahrnul do tejto primitívnej šou aj tieto prvky, je to proste triviálny komerčný program, kde ide čisto o šťastie a materializmus. Ak má toto zabávať ľudí aj toľko rokov po vymyslení bez ohľadu na to, že na Slovensku je to novinka a bez ohľadu na to, že sme už podobnými prepracovanejšími projektami, akou bola napríklad aj Hodina pravdy, si na Slovensku prešli, tak sa nedivím už toľkým ľuďom, čo sledujú reality šou, nedivím sa tým, čo kupujú bulvár, nedivím sa tým, čo v podobných šou sú v hľadisku a vykrikujú, nedivím sa toľkým ľuďom, čo svoj voľný čas trávia v nákupných centrách, či tým, ktorí sa stravujú formou rýchleho občerstvenia, či nakoniec ani tým, čo volia podobných, či rovnakých zlodejov do parlamentu, či iných občianskych zastupiteľstiev. Hovoríme na verejnosti o tom, že viac moci do rúk ľuďom od politikov a za nimi stojacimi lobistickými a finančnými skupinami dať nemôžme, že si musíme zvoliť správne, no televízie, ktoré spoluvytvárajú názory ľudí, no hlavne médiá, ktoré by mali pozdvihovať ľudského ducha, ho skôr ubíjajú k jeho sprostote. O Matejovi Cifrovi som nemal nikdy nejakú vysokú mienku, mám pocit, že on sa na tom baví a ešte si aj zarobí, asi si myslí, že s týmto systémom nemôže bojovať a tak sa k nemu pridal alebo s ním aj súhlasí, jeho kolegyňu zas nepoznám, no oblečením mi prišla ako vystrihnutá z nejakého najnovšieho módneho časopisu, obaja sú niečím, čo vystupovaním zapadlo do tejto chorej zábavy, ktorá pomôže zbohatnúť pár šťastlivcom na základe komerčného princípu ohľadom sponzorov, ľudských prispievateľov, ktorí sa dostal trebárs aj do športu a urobil z neho biznis. Podľa mňa sme práve v totalite kapitalizmu a tento program je podľa mňa len takým minikoliečkom u voza, z ktorého sa kvôli svojej hlúposti nevieme dostať. Možno som si to nemal pozrieť, no možno to aj bolo pre mňa dobré, že som sa utvrdil, že sme k sebe samým falošní, keď chceme viac dobra, ale konáme inak, možno týmto komentárom pomôžem tiež niekomu vytriezvieť z omámenia, že nebude podobne ako tu užívateľ peiton používať slová ako briskný, či exkluzivity, že možno uvidia tú skrytú reklamu, no teraz som aspoň rád, že to nie je u nás na verejnoprávnej televízii, dosť stačí, že sú tam cenzori a politické nominácie, či vplyvy. Kultúra na bode mrazu, zábavnosť a inteligenčná stránka tu nejdú dokopy, je mi to až trápne, je to veľmi úbohé, len ďalší hnus prevzatý od Američanov. () (méně) (více)

peiton

Sajfa je jednoducho Mrs.Sajfa.Má štýl,je talentovaný,inteligentný a briskný moderátor,ktorý spolu s modelkou a moderátorkou Andreou dodávajú relácii pocit exkluzivity. ()

A.Beech

Ďalšia strašná vec z produkcie TV Joj. Ak som správne pochopil, moderátori sa medzi sebou striedajú. Čo som však nepochopil vôbec, je prítomnosť hercov pri hádaní úloh. Hudák moderoval jak o život. ()

hallelluja odpad!

...skúmať hranice trápnosti zábavných programov TV HNOJ nikdy nevydržím dlhšie ako 10 minút, teraz som dala cca polhoďku. Žeby prvá hviezdička na konci tunela? Ale houby... piatková apatia. ()

haffen odpad!

Priznám sa, pred 20 rokmi som s obľubou sledoval na tuším RTL - Der preis ist heiss. Vtedy ma to bavilo, lebo v naších končinách sme v podstate nemali žiadne televízne súťaže (ak nepočítam Videostop, začínajúce Koleso šťastia ktoré tiež nemalo tie gule ako to Nemecké a podobne) a tak to bol celkom zaujímavý nový vietor. Lenže naša verzia je dosť hrozná a nie je na nej nič za čo by to stálo pozerať. Vlastne ani neviem ako by som dnes hodnotil nemeckú show Harryho Wijnvoorda. Tam to aspoň malo gule a páčila sa mi úvodná melódia. "Und das niegel nagel neue autooooo....." ()

RomanBond007

Ked som videl tie negatívne ohlasy, nechcel som to pozerať, ale kedže Michal Hudák je môj obľúbený herec, pozrel som si jednu časť. Relácia je jedna veľká reklama, to som si všimol už na začiatku, ale zároveň som sa slušne bavil, čo sa týka hádanie cien tovaru. Ja osobne som brigádoval aj v obchode, takže som mal trochu prehľad, ale je to veľmi ťažké uhádnuť. Je dôležité mať štastie. Určite si to pozriem aj dneska. To, že sa táto relácia v USA vysiela už dosť dlho som nevedel, ale u nich je to asi populárnejšie. Viem, že nie všetko čo pochádza z Ameriky je dobré, ale pri tejto relácii som sa bavil, aspoň pri zahnaní nudy. ()

unclejack odpad!

Cena je správna. Program jeee trápny! Moderátori súúú afektovaní!!! Súťaže súúú primitívne!!! Jojka nemá súúúúdnosť. Najvyšší čas zaloviť vo vodách iných staníc ako JOJ alebo Markíza. Neverím, že sa tam niekedy dočkáme inteligentnej zábavy. ()