Rosamunde Pilcher: Stíny minulosti (TV film)

• Německo

Rosamunde Pilcher (povídka)

Holger Greiß

Michael Smeaton
  • Hem.m

Vím, že toto nadčasové dílo asi nedokáži správně docenit, protože nejsem žena, pro kterou je tento film určen, ale proboha to pořád může někoho bavit? Příběhy na jedno brdo, je jasné co se stane a dokonce i kde se to stane.. Neznám jediný Rosamunde Pilcher, který by nebyl u pobřeží se záběrem na skaliska.. Prostě kromě tohoto krásného kusu šutru, které se opakuje naprosto v každém filmu, nemá Rosamunde Pilcher co nabídnout a tím ani tento film, který asi nebyl ten z nejhorších.(26.7.2014)

• ARI50

Pro tebe kámo, Rosamunde má všechny filmy hodně podobné a proč by ne Anna a Pietr se záhadne po 25 letech sejdou při koupi fenixe a aby nebylo toho málo Pietr dělá pravnika Editě která je nemanželská dcera, matky Anny samozřejmě jak už to bývá matka o tom nic neví a ostatní taky ne do toho se na zahradě najde mrtvola a vše se zamotá jak má nakonec se najde krásné video s otcem který skoro šve vysvětli Edita dostane co chce Anna s pietrem budou spolu a matka dá na povrch pravdu. Nic nového od Rosamunde ale kouknem dál třeba nějaký díl překvapí.(23.12.2016)

• freddy

Další premiérová Rosamunde Pilcher, kterou nabídla ve svém vysílání TV Barrandov, byla bohužel o něco málo horší než ta předchozí, takže i proto hodnotím o hvězdičku méně. Problém je v tom, že tenhle příběh ani není tak moc odpočinkový, jak bych od nenáročné německé romantiky čekal. Samozřejmě, dějově se zde něco děje, což je určitě dobře, ale já prostě nejsem zvyklý, aby filmy tohoto zaměření z této provenience měly nějakou zápornou postavu, která tam dělá dusno, ta Evita, které šlo o nalezení pravdy o svém otci, mi prostě v celém příběhu neseděla a celá ta dějová linie kolem ní mi přišla neatraktivní. Z toho důvodu na film nenahlížím jako na nenáročnou romanci, ale jako na jednu z těch méně podařených Pilcherovek. Ale tak na druhou stranu, dalo se to skouknout bez větších obtíží, a i proto nakonec aspoň tu jednu hvězdu uděluji.(27.7.2014)