Epizody(11)

Ken Sugisaki je prostým, ačkoliv trochu nadrženým mladíkem, jehož koníčkem jsou videohry s lehce erotickými náměty. Na tom by snad nebylo nic zvláštního, nebyl by přeci jediným, kdyby se ale jeho obsese tak trochu nepřenášela i do jeho reálného života. A když se po náročných studiích ocitá na první příčce nejlepších školních studentů, je většinou zvolen do školní rady, v níž, jak se záhy ukazuje, tvoří jediného zástupce mužského pohlaví. Společně s populární čtveřicí spanilých dívek diskutuje v každé z dvanácti seriálových epizod o něčem jiném. Jednou jsou to jeho sexuální návyky, které se mu stále častěji vymykají z rukou, podruhé jsou to naopak chlípné choutky jeho mladší sestry, nechápajíc, že incest je špatný. A když školní rada zrovna neřeší, kdo se opovážil sníst ovocný pohár, který se měl stát vrcholným požitkem jedné z nejvýše představených, předsedkyně školní rady, drobounké Kurimu Sakurano, je seriál zaplněn vtipnými scénkami s humornými dialogy s harašícím Kenem v popředí. (Conspi)

Larky

Pokud se vám, podobně jako mě, líbila poměrně nedoceněná první řada Seitokai no ichizon, která mimochodem vcelku oživila ospalý standart komediálních Anime posledních let, tak jste logicky chtěli nášup. Ten tedy nakonec přišel. Jen vyměnil televizní obrazovku za monitor u PC a vydávan byl jen a pouze na internetu, proto také to Original Net Anime (ONA) uváděné za názvem. -------- Opět se tu tedy setkáváme s pěticí postav, kteří jsou členy studentské rady. Ani jejich genderové složení nedoznalo změn a tak opět nechybí čtveřice dívek a jeden chlapec, který má jasně vytyčený cíl a sice dotáhnout to až na vlastní harém, jehož členkami by měly být, kromě jiných slečen i zmíněné čtvero holčin. Stejné zůstává také to, že holčiny v konverzacích mají často nad chlapcem navrch a občas neváhají použít i trochu toho násilí. -------- Co naopak docela překvapí je, narozdíl od řady první, docela jasný pokles různých narážek na ostatní Anime a japonský průmysl celkově. To trochu zamrzí. Stejně tak jako už je, hlavně kolem poloviny serie, cítit, že docházel tvůrcům už docela dech. Dalo se to ale čekat, když se celý seriál, stejně jako minule, odehrává v jedné jediné místnosti (klubovna studentské rady) a ven se podíváme jen sporadicky. Vůbec celkově je celá druhá řada o poznání méně vtipná a některé díly jsou jen nepříliš zábavnou výplní. -------- Samozřejmě se našlo i to, co mne potěšilo. Třeba poslední dva díly jsou skvělé a rovněž je ke cti autorů nutné přičíst fakt, že seriál je uzavřený, takže člověk nemá pocit nedořečeného. Hudba i animace je pořád celkem fajn. Vtipy občas fungují, občas ne, ale i tak jsem se alespoň občas vcelku dobře pobavil. -------- Ve výsledku vidím druhou řadu spíš průměrně, možná lehce nad. Staří známí se vrátili, kvantita vtipných situací už není tak velká jako minule, ale pobavit se na tom vcelku dá. Nečekejte tedy od Seitokai no ichizon Lv.2 nic moc světoborného, na druhou stranu vás třeba mile překvapí. Kdo ví. 3*. ()