Neoplakávaná bytost

• Německo

Die Unbeweinte Kreatur

Dokumentární / Krátkometrážní

Německo, 2001, 24 min

Video bez komentára je poskladané zo záberov z bitúnkov a veľkochovov z rokov 1996-2000. Zvieratá v tmavých stiesnených klietkach a kotercoch v žalostných podmienkach. Prasatá kastrované v nedostatočnej, alebo žiadnej anestézie. Kuriatkam sú odsekávané zobáčiky, kohútikovia sú rovno hádzaní do drviča. Hovädzí dobytok, ošípané, ovce, somáre a kone trpia počas mnohohodinových transportov, kde lapajúc po dychu umierajú smädom, mnohé s krvavými ranami a zlomenými končatinami. Na bitúnkoch sa ošípané omráčia elektrickými kliešťami, dobytku projektil z jatočnej pištole prerazí lebku a vnikne do mozgu. Dobrú chuť.(2.1.2014)

Toto sú továrne na utrpenie a na smrť! Toto je pohľad do skutočnej tváre človeka. Do tváre s pevne zavretými očami a zapchatými ušami, aby nebolo počuť žalostné nariekanie za živa rezaných bytostí, trpiacich v agónii, ktorú si ani nedokážeme predstaviť! Realita vs. falošné videnie sveta, plyšové zvieratká v náručiach našich detí, kým živé sú utýrané a zabíjané na bitúnkoch a vo veľkochovoch! Nemáme nárok na prežitie.. Prečo by sme mali? Vo vnútri sme už dávno mŕtvi!(3.1.2014)