Tři přátelé ze střední školy se setkávají znovu po mnoha letech. Není to však shledání, které si představovali. Všichni jsou ve středních letech a jejich životy nejsou zrovna radostné. Deok-kyu vede malou restauraci a snaží se vycházet se svou dcerou, Sang-hoon je manažerem ve velké korporaci a slouží jako osobní poskok svému šéfovi, Jae-seok je gangster, který nikam nepokročil... snaží se přežívat ze dne na den a vypadá to, že zbytek jejich životů bude takový již nadosmrti. Jejich osudy se ale shodou okolností protnou v realitní show zvané Fists of Legend, kde pomocí smíšených bojových umění zápasí účastníci o velkou sumu peněz. Každý má své důvody pro získání hlavní ceny, ale cesta nebude lehká, jelikož oponentů je spousta a času málo. (Jigvell)

EvilPhoEniX

Fists of Legend bohužel není film, který by mě rozhodil a v letošní silné konkurenci se mi jeví jako nejslabší. Stopáž 154 minut je silně přepálená a jelikož mě příběh vůbec nezaujal, tak o to hůře jsem film snášel. Fighty jsou striktně podle pravidel, takže žádné lámání kostí ,či ohromující choreografie se nekonala. Za mě čisté tři, vícekrát si film určitě nepustím. ()

sniper18

Je to vydarená akčná dráma. Má dosť dobrý príbeh o bývalom bitkárovi, ktorý v súčasnosti žije úplne slušným životom, vedie malú reštauráciu a snaží sa čo najlepšie starať o dospievajúcu dcéru, ktorá ho aj tak neznáša, no keďže sa mu finančne moc nedarí, prijme ponuku zúčastniť sa uznávanej reality show, v ktorej sa muži s bitkárskou minulosťou postavia reálnemu MMA zápasníkovi. Na veľké prekvapenie sa mu podarí zvíťaziť a stane sa hviezdou, no hlavne sa znovu stretáva so svojim starými priateľmi, spolu s ktorými boli na strednej škole obávanými bitkármi a navyše sa chystá veľký turnaj. So spracovaním som nadmieru spokojný, už na začiatku si ma získal výborný hlavný hrdina, ktorému sa kvôli jeho dobrosrdečnej povahe nedá nefandiť, ale bavilo ma tu prakticky všetko, jeho prvá výhra, ktorá to celé začne, osobný život a obzvlášť vzťah s dcérou, skupina priateľov, línia z minulosti, kedy sú všetci bitkármi, pričom tá ešte kľudne mohla mať aj viac priestoru a samozrejme aj celá reality show, či už tie počiatočné fázy, kedy ide len o radové zápasy, ale aj hlavný turnaj, ktorý dostane priestor v poslednej polhodine. Takže táto výrazne nadpriemerná dĺžka tu nie je ani najmenším problémom, vlastne to stále kľudne mohlo byť aj dlhšie, lebo priestor tu na to bol, hlavne tí priatelia, či už v minulosti, ale aj súčasnosti, no hlavne, že z toho bohatého deja ma zaujalo úplne všetko a navyše sa nájde aj pár skutočne výborných scén, napríklad vyriešenie problému so šikanovaním dcéry. A tak si tu nemôžem sťažovať. Akcie je tu dosť a páči sa mi. Síce ma prekvapilo, že očakávané kombinované bojové umenia tu väčšinu času pôsobia len ako box s občasným kopom, prípadne aj nejakým tým chvatom a o tréning tu na rozdiel od snáď všetkých podobných filmov nejde takmer vôbec, takže postavy nemajú problém vyhrávať aj napriek tomu, že sa tomu dlho nevenovali, ale filmu to našťastie aj tak neubližuje. Všetky súboje sú kvalitne natočené, dostatočne zábavné a hlavne kvalitne zvládnuté v rámci celkového kontextu, takže aj niektoré súboje, ako prvý dôležitý alebo záverečný semifinálový s hlavným hrdinom som si veľmi užil. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, môj obľúbený Hwang Jung-Min v hlavnej úlohe, dve sympatické ženské postavy, teda televízna producentka alebo dcéra hlavného hrdinu, výborné zloženie skupiny priateľov, či už zo súčasnosti, ale aj minulosti a ešte pár zaujímavých vedľajších postáv. A síce nikto z nich tu po fyzickej stránke na rozdiel od súčasných podobných filmov až tak moc neoslní, ale aj tak nemám problém. Réžia a technická stránka sú výborné, vizuál, športová atmosféra, dobre zvládnuté vzťahy medzi postavami, tu sa nedá nič kritizovať. Na plné hodnotenie to nie je, ale aj tak ma Fists of legend veľmi bavilo a to po všetkých stránkach a ešte si to s radosťou pozriem. 80% ()

prome

Warrior na korejský způsob? Ano a výborně se na to dívá. Sice to není tak strhující jako Warrior, ale souboje mají stejnou šťávu a náboj. Když se k tomu připočte dobrý soundtrack, tak krásné 4*. ()

ywo666

Tento film si prešiel celkom solídnym kvalitatívnym vývojom. Rovnako môj postoj sa menil z tradičná nesympatická ázijska chujovina, cez nuda, k vlastne sa to dá až po husté. Miestami som sa teda nudil. Hlavný hrdina (dospelý) bol exztrémne nesympatický. Ale od kvalifikácie na majstrovstvá sveta v boxe to začalo. Bitka s deťmi, alebo 18 ročný chalani vs gang. To boli veci. Záver v aréne obyčajný, ale ja mám pre takéto veci slabosť. Škoda, že MMA choreografia nebola lepšia. Ale zas to neboli profíci ale reality show. Každopádne na začiatku keď som videl, že robia mma v boxerských rukavicia a kuchár sundal profíka. WTF? Nakoniec to ale dobre dopadlo. Zabavil som sa dočkal som sa aj zaujímavej hudby. Korejský metalový remake Eye of the tiger ma dostal. Otázka na záver. Čo vznikne keď zmiešate preplácanú Kórejskú drámu, Rockyho, Warriora a Bully Beatdown? Odpoveď. Toto. 70% Slabé 4*. Vlastne som ani neveril, že dám tak veľa. ()

Ceres

Příliš dlouhé a kolikrát v ději komplikované, ale 황정민, ale i 유준상, táhnou film skvěle. Navíc to jaksi zase Korejci dali dohromady a mix drama, MMA a komedie funguje hodně dobře. ()

gicous

Sympatický hlavní hrdina a spousta soubojů mně dokázali, i přes přemrštěnou stopáž, udržet u filmu až do úplného konce. Zmínil bych zvláště závěrečný fight, který byl opravdu vzrušující a skvěle natočený. Fungovala i vztahová rovina mezi třemi přáteli, jenž je vyprávěná formou flashbacků a zachycuje jejich osudy na střední škole. Nicméně myslím, že by filmu prospěly vstřícnější střihačské nůžky směrem k přítomnosti hlavních protagonistů, kde je velké množství vedlejších dějových linií. Ty vybíhají z hlavní dějové kostry a končí neuzavřeně kdesi ve ztracenu, aniž by zanechaly větší divácký dojem. Místy mi vadilo přepjaté asijské herectví, ale to je pouze subjektivní averze, kterou v sobě chovám. Celkově se jedná o slušný snímek, který vyniká hlavně ve své sportovní rovině jednotlivých soubojů. 6/10 ()

GemBirD

Zoberte si nieco z filmu Friend a Warrior a vyjde Vam skvely mix zanrov v podobe Fists of Legend. Filmu, kt. poukazuje na silu priatelstva, rodiny a nesplnenych snov a to vsetko v sprievdode skvelych hereckych vykonov a nadupadneho soundtracku. ()