Les Rencontres d'après minuit

• Velká Británie You and the Night

Okolo půlnoci se mladý pár Ali (Kate Moran) a Matthias (Niels Schneider) spolu se svou služkou Udo, transvestitou, (Nicolas Maury) připravují na bizarní love-party. Jejich hosty budou Čubka (La Chienne - Julie Brémond), Hvězda (La Star - Fabiene Babe), Hřebec (L 'Étalon - Eric Cantona) a Teenager (L'Adolescent - Alain-Fabien Delon). Jakmile jednotliví hosté dorazí, vyprávějí své příběhy, z nichž každému se dá jen obtížně uvěřit. Poté co o své příběhy podělí hosté, vyprávějí hostitelé svůj příběh o nesmrtelnosti a lásce, jež překoná i smrt. Na začátku love-party se fantazie a realita prolínají, dokud každý ze skupiny není současně pozorovatelem i účastníkem ve vlastních milostných poměrech. (elizabeth_ba)

silentname

You And The Night je pre mňa skôr veľmi zaujímavý experiment, než film, no nič to nemení na jeho kvalitách. Možno mám rád jemne zvláštne filmy s nádychom erotiky a drámy, no musím sa priznať, že som to sledoval so zatajeným dychom a bol zvedavý kam sa to celé nasmeruje. Čo na začiatku vyzerá ako sexuálny film sa nakoniec zmení na avantgardnú a lyrickú úvahu o láske, existencii a sile lásky ako takej. A v tom je tento film absolútne nádherný. Je to niečo, čo som nikdy predtým nevidel a som rád, že som tomu venoval svoj čas. Hudba od M83 je absolútne nádherná a dokonalá, herci odvádzajú skutočne fantastickú prácu a ostávam z filmu nadšený. Je možné, že čím viackrát si to pozriem bude to ešte lepšie a lepšie. Je veľa vecí, ktoré možno viac človek pochopí, keď sa k nim v budúcnosti vráti. Pozrel som si to vyslovene kvôli soundtracku, no videl som jeden zvláštny, kreatívny a zaujímavý film, na ktorý asi tak skoro ešte nezabudnem. Hodnotenie: B ()

boogieman

Netradičný film, ktorý žiaľ v druhej polovici stráca dych, a nastolenú premisu rozmelňuje pod nánosom sentimentu. Vizuálna štylizácia je fajn, charaktery sa tu pohybujú v hraniciach archetypov. Prvá polovica je však veľmi svieža, to že sa celý film točí okolo sexu, ktorý sa javí ako jediná vec pre ktorú postavy existujú, je veľmi zábavné a humorné. Naratívna štruktúra je však pomerne strnulá, a príbeh je rozprávaný až príliš mechanicky, bez pokusu o niečo zaujímavé. Napriek tomu som rád, že som tento film videl, Yann Gonzalez je určite jeden z väčších talentov pôsobiacich v rámci Queer filmu súčasnosti. V určitom ohľade mi tento film pripomenul Bertranda Mandica, ktorého tvorba ma však zaujala o trochu viac. Rád si pozriem aj iné režisérove kúsky, rozhodne v ňom vidím potenciál. 3.5*. ()

MBob

Jeden z tech filmu, ktery se blbe popisuje, protoze ho musite prozit. Tady nehraje vnejsek, ale vnitrek a velmi intenzivne. ()