Vampire Hunter D

Vampire Hunter D: Bloodlust

Animovaný / Drama / Horor / Sci-Fi

Japonsko, 2001, 102 min

Pro mě je Vampire Hunter D asi nejlepší anime všech dob. A to jsem se jich něco nakoukal. Svkělé ztvárnění, skvělá kresba, skvělé postavy, skvělý děj, boží akce skvělé všechno. Tento film je opravdu umění svého druhu. Každých pár minut jsem byl téměř omráčen originalitou a vlastně genialitou autorů filmu. Vždycky když jsem se vzpamatoval z jednoho geniálního prvku, obejvil se další a další. A takto je film gradován až do konce.(29.11.2004)

Veeeelmi dobré anime se skvěle tvrďáckym hlavnim hrdinou v super širáku a s mluvící rukou!:D Je tam pár moc pěknejch nápadů, jako třeba písečný rejnoci atak, dobře se na to kouká, ale na 5 to asi neni. Ještě mě napadá podobnost D s Alucardem ze seriálu Hellsing (Herushingu). Co to ty Japonci s těma upírama maj?:D(14.2.2008)

Strhující vizuální podívaná, v níž se našlo i místo pro velmi působivý děj, který na upíry nahlíží z poněkud netradičního úhlu pohledu. Vize vzdálené budoucnosti se kombinuje s jemně dekadentními „snoby“, kterými upíři povětšinu svého filmového času byli, a vzešlá kombinace je tak originálně výtvarnicky i příběhově pojatá, že vzniklý kontrast je více než stravitelný a přijatelný jak pro vyznavače moderního „Bladeova technostylu“, tak i zastánce klasičtějšího Draculy. Psychologické pozadí je taktéž velmi solidně načrtnuto a D, hlavní hrdina, je tvorem (kombinace člověka a upíra je těžce označitelná), se kterým cítíme, litujeme jeho osud a zároveň mu fandíme v úchvatně aranžovaných akčních scénách, a nebo prostě pociťujeme jistou dávku úlevy, kterou přináší jeho levá dlaň, na níž mu parazituje ukecaná „tvář“. Vampire hunter je po všech stránkách bezchybnou filmařinou, jíž nemůžu zhola nic vytknout, snad jenom typická blikající barevná „smršť“, jakou končí víceméně každá anime, mi nikdy neseděla, ale i v tomto případě jsem ochoten zapomenout(22.3.2006)

Chvíli jsem přemýšlel, jestli dát 4 nebo 5 a nakonec jsem se rozhodl pro plný počet. V první půli se mi příběh zdál takový trochu obyčejný, ale jakmile se na scéně objevila Carmila vše se rozjelo a druhá půle byla strhující. Bloodlust byl po vizuální stránce nádherný, animace byla skvělá a D byl ještě větší mystik než v prvním díle. Temnou atmosféru, která byla navíc podbarvená úžasnou hudbou, by mohl tomuhle japonskému animáku kdejaký upírský horor závidět.(23.3.2009)

Nádherně výtvarně zpracované anime se spoustou nápadů s temně magickou atmosférou. Příběh poloupíra D, který zbavuje svět krvežíznivé havěti, mne zaujal už i jako manga, kterou jsem měl možnost si přečíst (zdravím Osserka:-). Škoda, že čím více je bohatý svět okolo D, tím chudší se nabízejí příběhy. Bloodlust je na tom určitě lépe, než první pokus a závěr je více než povedený a emočně nechudokrevný. Rozhodně bych se nebránil dalšímu dobrodružství.(31.8.2009)

• - Film byl na rozdíl od naprosté většiny ostatních japonských anime nejdříve namluven anglicky. Dalším jazykem byla kantonština, teprve potom následovala japonština. (Matty)

• - Postava Carmily je založena na románu stejného jména od Josepha Sheridana Le Fana, který byl poprvé publikován roku 1872. (HellFire)

• - Tvůrci se inspirovali třetím románem Hideyuki Kikuchiho ze série "Vampire Hunter D", s podtitulem "Demon Deathchase". V knize nemá dívka zamilovaná do Meier Linka jméno. (Matty)