Vampire Hunter D

Vampire Hunter D: Bloodlust

Animovaný / Drama / Horor / Sci-Fi

Japonsko, 2001, 102 min

Mám slabost pro vychrtlé dlouhovlasé týpky s vybledlou pletí, špičatými zoubky a s dlouhým kabátem. Ač Arucard stále vede, D je slibným konkurentem. Díky tomuhle sympaťákovi jsem schopna odpustit všechno, co kazí jinak dokonalou pohádku.. Je mi jedno, že se mísí kočáry zapřažený koňmi s tankem, meče se zbraněmi 25. století, korzetové šaty s latexový oblečky a komplet všechny možná monstra.. A kupodivu mi vůbec nevadí děj, který postrádá vysvětlivky. Jediné co mi při sledování tohoto upírského anime vadilo, že též nejsem kreslená. Vidíte, co dokáže láska udělat s ženou? S Dampírem bychom byli krásný pár :o)(18.11.2010)

Vysoké hodnocení na čsfd naznačuje, že Vampire Hunter je bomba. Není. Tedy pokud nejste fanoušek manga komiksů a ujeté japonské poetiky. Příběh je ve skutečnosti béčko, ale úspěšně to maskuje kupou tradičně skvělých nápadů (prakticky všechny příšerky), ale chvílemi už fantazie tvůrců zachází pro neznalého diváka moc daleko (mluvící parazit na dlani, píseční rejnoci). Opravdu, kdyby se zpoza rohu vynořila obří mechanická krysa, která by z tlamy vypouštěla paralyzující plyn a zvolala: "Konec světa se blíží!", tak mě to už nepřekvapí. Návštěva ve světě japonských pohádek je to ovšem fajn.(7.2.2010)

Animácia je vysoko prepracovaná, príbeh je svižný a odsýpa. Je tu diabolsky znázornená temnota. Je tu velká podobnosť z x-menmi a neviem kto kopíroval koho, keď aj x-men bol natočený v tomto roku, ale príbeh mal tento animák celkom iný a dá sa povedať, že dosť originálny či forma alebo obsah. Príbeh sa točí okolo upírov, zombíkov a mutantov a hlavne tie mutácie boli dôkladne prepracované. Film je akčný, plný bojov a krásneho gotického vizuálu. Fascinujúci film, kde je veľkým plusom hudba, ktorá do tak silno gotickej snímky vnášala ešte väčšiu vznešenosť i strašidelnosť.Videné v rámci filmovej výzvy od PetrPana. (7.9.2015)

Nebývale přesný Stokerovský úvod hudebně odkazující na Coppolova (resp. Kilarova) Draculu mě velmi příjemně naladil a posílil moje nemalá očekávání. Následovala sice velmi neevropská story, ale kombinace (hodně) postapokalyptického světa s westernovými motivy a i dalšími svébytnými prvky mě - trochu kupodivu - držely stejně jako "naše" klasika. Japonci ale zkrátka umí jak nápaditou grafiku, tak propracované charaktery, a koktejl namíchaný ze všech viditelných, slyšitelných a cítitelných ingrediencí chutná velmi výrazně a velmi dobře. V "D" funguje úplně všechno, snad kromě až příliš červenoknihovnového příběhu...no a tahle výtvarná stylizace postav mě taky nikdy úplně nebrala, ale za seznámení s Barbaroy a Marcusovic rodinkou jsem ochoten přijmout leccos. 80% bude rozhodně férové hodnocení.(30.6.2011)

Vampire Hunter D: Bloodlust je pre mňa veľmi tažký oriešok. Ide totiž o jedno z mála kultoviek kde originálna zvuková stopa a tým pádom i dialógy nie sú v japončine, ale v angličtine. A tak sa tu podľa môjho názoru miesia dosť nesúrodo japonský zmysel pre extrémnu štylizáciu obrazu a „coolovo stupídne“ napísané dialógy (som alergický na typické frajerské frázy). Následne bola dodatočne vytvorená i japonská stopa, túto však len tak ľahko nezoženiete a tak som si film musel „vychutnať“ v angličtine. Príbeh je vynikajúcou kombináciou upírskych mýtov a dystopickej postkatastrofickej budúcnosti. Slovákov môže tešiť to, že grófka Carmilla je priamo inšpirovaná našou neslávne známou krvavou pani Elizabeth Bathory. Ostatné postavy sú vydarenou zmeskou postáv známych z diel o upíroch a ich prenasledovateľoch (Stoker, Rice). Vampire hunter D :Bloodlust však patrí do anime šlabikára a kto to myslí s anime vážne, nemal by ho minúť. 8/10(17.9.2007)

• - Postava Carmily je založena na románu stejného jména od Josepha Sheridana Le Fana, který byl poprvé publikován roku 1872. (HellFire)

• - Film byl na rozdíl od naprosté většiny ostatních japonských anime nejdříve namluven anglicky. Dalším jazykem byla kantonština, teprve potom následovala japonština. (Matty)

• - Oficiální trailer vytvořil Michael McConnohie, který poskytl svůj hlas hlavní postavě v prvním filmu Vampire Hunter D (1985). (HellFire)