Netypická japonská pohádka o lovci upírů, dhampirovi (poloupír) jménem D, začíná únosem mladé dívky upírem Meirem. Dívčin otec nabídne lovci za nalezení svého dítěte vysokou odměnu. D se tedy vydává na strastiplnou cestu za vysvobozením dívky, na níž mu ztrpčuje život nejen konkurence, spousta různých nepřátel, ale i jeho vnitřní démoni... (Stegr)

Isherwood

Strhující vizuální podívaná, v níž se našlo i místo pro velmi působivý děj, který na upíry nahlíží z poněkud netradičního úhlu pohledu. Vize vzdálené budoucnosti se kombinuje s jemně dekadentními „snoby“, kterými upíři povětšinu svého filmového času byli, a vzešlá kombinace je tak originálně výtvarnicky i příběhově pojatá, že vzniklý kontrast je více než stravitelný a přijatelný jak pro vyznavače moderního „Bladeova technostylu“, tak i zastánce klasičtějšího Draculy. Psychologické pozadí je taktéž velmi solidně načrtnuto a D, hlavní hrdina, je tvorem (kombinace člověka a upíra je těžce označitelná), se kterým cítíme, litujeme jeho osud a zároveň mu fandíme v úchvatně aranžovaných akčních scénách, a nebo prostě pociťujeme jistou dávku úlevy, kterou přináší jeho levá dlaň, na níž mu parazituje ukecaná „tvář“. Vampire hunter je po všech stránkách bezchybnou filmařinou, jíž nemůžu zhola nic vytknout, snad jenom typická blikající barevná „smršť“, jakou končí víceméně každá anime, mi nikdy neseděla, ale i v tomto případě jsem ochoten zapomenout ()

Gemini

Nebývale přesný Stokerovský úvod hudebně odkazující na Coppolova (resp. Kilarova) Draculu mě velmi příjemně naladil a posílil moje nemalá očekávání. Následovala sice velmi neevropská story, ale kombinace (hodně) postapokalyptického světa s westernovými motivy a i dalšími svébytnými prvky mě - trochu kupodivu - držely stejně jako "naše" klasika. Japonci ale zkrátka umí jak nápaditou grafiku, tak propracované charaktery, a koktejl namíchaný ze všech viditelných, slyšitelných a cítitelných ingrediencí chutná velmi výrazně a velmi dobře. V "D" funguje úplně všechno, snad kromě až příliš červenoknihovnového příběhu...no a tahle výtvarná stylizace postav mě taky nikdy úplně nebrala, ale za seznámení s Barbaroy a Marcusovic rodinkou jsem ochoten přijmout leccos. 80% bude rozhodně férové hodnocení. ()

Galadriel

Nádherné vizuálně, myšlenkově i příběhem. Vampíří svět z pohledu anime je velmi zajímavý, úplně jiný než ten "náš, draculův", přípomněl mi spíš knížek New Wierd, je krásně zpracovaný do detailů a vtáhnul mě okamžitě do děje. Postava poloupíra D je také víc než zajímavá, není typickým kladným hrdinou, zdá se, že prahne jen po odměnách, ale uvnitř něj se skrývá mnohem víc... Velmi sugestivní upíří pohádka pro dospělé. ()

J*A*S*M

Že jsou tu nadhodnocovány asijské snímky, toho jsem si všiml již dávno. Nepřekvapí mě ani nadsazené hodnocení u animáků. Ale účinek těchto sil při jejich spojení, ten mne opravdu nemile zaskočil. Horších 103 minut jsem u "červeného hororu" ještě nikdy nezažil. Dvě hvězdy, a to pouze tehdy, když zcela netradičně potlačím svoje ryze subjektivní mínění o daném filmu. ()

Matty

Vizuálně naprosto úchvatná podívaná osciluje mezi klasickým a moderním upírským hororem, postapokalyptickým sci-fi, akcí, westernem a romancí. Dojemnou, překrásnou romancí. Banální příběh má více vrstev než byste po absorbování základního infa tipovali a v mnoha momentech dokáže chytnout za srdce a pořádně s ním zatřást (finální scéna je přímo nebeská). Pár dialogů o tragické minulosti a nešťastném údělu hrdinů rozhodně nebrzdí rychlost, s jakou D uhání vpřed. Ostří o sebe jiskří, hudba burácí, adrenalin stoupá. A kdykoliv můžete odvrátit mysl od dění a jenom žasnout. Ani jsem se nevzpamatoval z mluvící ruky, která glosuje počínání svého „nositele“ a už mi čelist padala při pohledu na jednoho z padoušských pohůnků, jehož břicho při transformaci ve vlkodlaka doslova cení tesáky. Obrazovými orgiemi na entou jsou pak poslední minuty. Omluvte mé nekritické nadšení, našel jsem v sobě upíra. 90% Zajímavé komentáře: kiddo, Marius, mm13 ()

• Film byl na rozdíl od naprosté většiny ostatních japonských anime nejdříve namluven anglicky. Dalším jazykem byla kantonština, teprve potom následovala japonština. (Matty)
  • Tvůrci se inspirovali třetím románem Hideyuki Kikuchiho ze série "Vampire Hunter D", s podtitulem "Demon Deathchase". V knize nemá dívka zamilovaná do Meier Linka jméno. (Matty)
  • Postava Carmily je založena na románu stejného jména od Josepha Sheridana Le Fana, který byl poprvé publikován roku 1872. (HellFire)