Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Netypická japonská pohádka o lovci upírů, dhampirovi (poloupír) jménem D, začíná únosem mladé dívky upírem Meirem. Dívčin otec nabídne lovci za nalezení svého dítěte vysokou odměnu. D se tedy vydává na strastiplnou cestu za vysvobozením dívky, na níž mu ztrpčuje život nejen konkurence, spousta různých nepřátel, ale i jeho vnitřní démoni... (Stegr)

(více)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (306)

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Zatím nemohu moc posuzovat kvalitu jednotlivých japonských animáčů, protože jsem kromě Úpířího lovce D viděl jen Cestu do Fantazie. A ta se mi jevila přecejen o něco lépe. Každopádně tohle rovněž nebyla špatná podívaná. Hudba pulzující jako krev v žilách a konec dojemnější než jsem čekal. Přesto je zdejší hodnocení dost nadhodnocené. 70% ()

JJ.Gibson 

všechny recenze uživatele

Těžko se mi hodnotí tento film, původní dílo z roku 1985 jsem neviděl a knížky z Kikuchiho série jsem taky nečetl. Díky čemuž mi spousta věcí uniklo a tudíž jsem nevěděl, proč některé věci jsou tak a některé onak. Nicméně nejhorší na tom všem bylo, že mi do oka nepadla ani jediná postava, absolutně k žádné jsem nechoval větší náklonnost, než k šutru na dně řeky. Toto gothické fantasy mě zkrátka nebere... ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Nebývale přesný Stokerovský úvod hudebně odkazující na Coppolova (resp. Kilarova) Draculu mě velmi příjemně naladil a posílil moje nemalá očekávání. Následovala sice velmi neevropská story, ale kombinace (hodně) postapokalyptického světa s westernovými motivy a i dalšími svébytnými prvky mě - trochu kupodivu - držely stejně jako "naše" klasika. Japonci ale zkrátka umí jak nápaditou grafiku, tak propracované charaktery, a koktejl namíchaný ze všech viditelných, slyšitelných a cítitelných ingrediencí chutná velmi výrazně a velmi dobře. V "D" funguje úplně všechno, snad kromě až příliš červenoknihovnového příběhu...no a tahle výtvarná stylizace postav mě taky nikdy úplně nebrala, ale za seznámení s Barbaroy a Marcusovic rodinkou jsem ochoten přijmout leccos. 80% bude rozhodně férové hodnocení. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Ve vzdálené budoucnosti upíři vládnou noci, ale jejich počet klesá. Vysoké odměny za jejich hlavu dali vzejít novému druhu lovců : Bounty hunters. CITÁT - A teď se dusím............ Chtěl bych mít tak nerozlučného a ukecaného přítele na cestách, jako má Dhampir. Leila je kočka a má ráda to co já - CITUJI - Jedno pivo.......... Zajímavá Japonská vize postkatastrofického světa a života lidí, upírů a damphirů v něm. Spousta hrůzy, zničených životů, zdevastovaných rodin, zmařených nadějí, divných strojů, nebezpečných monster a .... velké lásky. CITÁT - .......až jeden z nás zemře, druhý musí přinést květiny na jeho hrob v den pohřbu......... Tak jsem se nechal unášet nádhernou hudbou a dobrodružnou cestou plnou krve a soubojů, cestou ke hvězdám a hledání Nočního Města. CITÁT - To není sen, brzy poletíme ke hvězdám............ Ke konci jsem uronil i slzu. Natočeno podle stejnojmenné novely Hideyuki Kokuchia. ()

Stegr 

všechny recenze uživatele

90% - Poutavý příběh, krásný soundtrack, výborné postavy... Nenudil jsem se ani chvilinku, vychutnával jsem si každý okamžik a pokyvoval jsem hlavou nad nápaditostí tvůrců... Posledních pár scén jsem si pouštěl snad dvacetkrát, jak jsem byl okouzlen vynikající kombinací nádherné hudby a dojemného "odletu"... ()

Galerie (14)

Zajímavosti (4)

  • Tvůrci se inspirovali třetím románem Hideyuki Kikuchiho ze série "Vampire Hunter D", s podtitulem "Demon Deathchase". V knize nemá dívka zamilovaná do Meier Linka jméno. (Matty)
  • Film byl na rozdíl od naprosté většiny ostatních japonských anime nejdříve namluven anglicky. Dalším jazykem byla kantonština, teprve potom následovala japonština. (Matty)
  • Oficiální trailer vytvořil Michael McConnohie, který poskytl svůj hlas hlavní postavě v prvním filmu Vampire Hunter D (1985). (HellFire)

Související novinky

Program FILMASIE

Program FILMASIE

20.11.2005

Hlavním bodem programu prvního ročníku festivalu asijských filmů FILMASIE, který se uskuteční ve dnech 1. 7. prosince 2005 v pražských kinech Světozor a Aero, bude Jižní Korea. Tu budou zastupovat… (více)

Reklama

Reklama