poster

Katy Perry - Roar (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební

USA, 2013, 5 min

Režie:

Grady Hall

Kamera:

Maz Makhani

Producenti:

Oualid Mouaness
(další profese)
 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Vládne-li džungli sexy Tarzanice, tak je takřka jisté, že vše bude pestrobarevné a slon bude mít nalakované nehty. Jsem si takřka jist, že bych z toho měl být zhnusen, ale nedokázal jsem to. Pod vlivem nadšení své dcery jsem podlehl tomuto optimistickému kýči a zatančil jsem si s opicí, slonem, krokodýlem, papoušky a nakonec i s tím tygrem. A teď si jdu oštěpem ulovit banán.(27.1.2016)

 • Elfias Dóže
  ***

  Katy Perry je unikátní zjev, ambivalentní a schizofrenní osobnost, respektive schizofrenní je její vyjádření, nejsem s to určit, co říká, vsadil bych se, že to však neví ani ona sama. Na jedné straně jsou její klipy bytostně pro-feministické, ženy jsou silné, vládnoucí, překonávající se, muži, pokud se objeví, jsou vždy sráči, v Roar muž, tradičně silnější pohlaví, vytrvalejší, přes svou pýchu zhebne v úvodních dvaceti sekundách, je zabít tygrem, jehož Katy po svém duchovním přerodu, totiž zbavení se strachu, zkrotí; vzpomeňme si na klip Wide Awake, kde vytoužený princ dostane od Katy přes držku, popřípadě na klip Part of Me, Katy je zde svým partnerem, snoubencem zneuctěna a následně vstupuje do armády; nacházím zde všude potvrzení mé teorie, že Katy Perry je feministka, demonstruje sílu žen. Avšak, je tu jedno velké avšak. Klipy, které produkuje jsou narůžovělé, plné kýče, typické hollywoodskému pojetí děvčete, děvčete, ježto je hrdé na to, že je Barbie, musí se dobře vdát a nekecat partnerovi do života, takové americké maloměsto, řekl bych, asociuje mi to Zoufalé manželky. Ztrácím se v tom, asi o tom ale moc přemýšlím. Přeci jen to je mainstream produkce, jež nemá, nebo by neměla mít tajné, skryté cíle.(22.6.2014)

 • waits
  *****

  Roar je výtečnou ukázkou toho, na kterou cílovou skupinu tahle hudba míří. Perry pracuje se stejnou Girl Power technikou jako svého času Spice Girls, je podobně sexuálně uvolněná (podobně jako Yo, tell me what you want, what you really really want nabízí I kissed a girl....and I liked it.), je představelkou ještě trochu dětské, ale už sebevědomé a osobité teenagerky. V Roar se z původního submisivního děvčátka mění v sebejistou mladou dámu You held me down, but I got up (HEY!) Already brushing off the dust You hear my voice, you hear that sound Like thunder gonna shake the ground You held me down, but I got up (HEY!) Get ready 'cause I've had enough I see it all, I see it now I got the eye of the tiger, a fighter, dancing through the fire 'Cause I am a champion and you're gonna hear me roar Louder, louder than a lion 'Cause I am a champion and you're gonna hear me roar You're gonna hear me roar. To všechno s nadhledem a našláplou kapelou za zády. Jeslti tohle bude poslouchat moje dcera, zlobit se nebudu.(1.6.2017)

 • kingik
  ****

  Katy Perry jako vnadná "TarzanGirl". Ponechám stranou kvality její nové písničky a zaměřím se na její obrazové a technické zpracování, které oslní. Katy se pohybuje v džungli mezi faunou a florou ladně a spřátelí se i s tygřím predátorem. Obrazové zpracování hýří barvami a dlouhý klip si pečlivě dává záležet, aby interpretka vypadala zářivě i v kamerou snímaných detailech její tváře. Nápad s džunglí už tady před tímto klipem byl, a nejednou, ale tentokrát se jedná asi o nejpreciznější návštěvu tohoto nehostinného místa. Katy bez dokonalého make-upu nedá ani ránu, a to i když jí okolnosti donutí pobíhat po džungli jako Jane, tentokrát však bez Tarzana. Pointa příběhu je slabší a s klidem by se dala vynechat, aby iluze byla co nejlepší. Comeback Katy u mě nejvíce zabodoval jejím klipem. S písní až takový "Řev", u mě neudělala. Ale řvala by pěkně. Na čtyřech. Mé hodnocení: 80%(8.9.2013)

 • Saraph
  ***

  Snad nikdy jsem necítil takové dilema při hodnocení hudebního klipu. Ono se mi to na jednu stranu líbí, na druhou vlastně ani ne. Docela unáhlený byl přechod od části, kde vystrašená Katy běží džunglí, když v tom si najednou uvědomí, že je boss. Nemůžeme ovšem ve čtyřminutovém klipu hledat dokonalý příběh. Rozhodně je to lepší než její Hot'n'Cold.(27.12.2013)

 • - Za klip plný zvířat byla Katy Perry zkritizována organizací PETA. Aféra skončila tím, že organizace uznala, že zvířatům během natáčení pravděpodobně nebylo ublíženo. (Zdroj: karaoketexty.cz)

 • - Krátce po zveřejnění písně byla Katy Perry obviněna z plagiátorství, podle některých názorů totiž písnička stojí na základech songu "Brave" od Sary Bareilles. (Zdroj: karaoketexty.cz)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace