Noriko, seoule kada

• Jižní Korea 노리코, 서울에 가다 (více)

Noriko Mori chce, aby na ni její manžel Hiroshi i dcera Miyuki byli pyšní. Když zjistí, že má rakovinu plic, nikomu nic neřekne a odjede do Soulu, kde se přihlásí do pěvecké soutěže. Tam se seznámí s mladíkem Kim Min Haem, jehož snem je zpívání. Noriko ho přesvědčí, aby ji naučil dobře zpívat a mohla se tak dostat až do finále. Přestože Kim zpočátku na nabídku kývne jen kvůli penězům, později se všechno změní. (andiek05)

sniper18

Je to celkom dobrá mierne hudobne ladená dráma. Má dosť dobrý príbeh o žene v strednom veku z Japonska, ktorá miluje juhokórejskú populárnu hudbu a je oddanou matkou a manželkou, lenže keď sa dozvie, že má rakovinu a navyše jej dcéra sa stále niečím trápi, rozhodne sa prihlásiť do juhokórejskej speváckej súťaže, aby si splnila svoj sen a dcére dodala chuť do života. Na castingu sa zoznamuje s mladým spevákom, ktorý ju zaujme a tak ho požiada o pomoc, či už s učením, ale aj ubytovaním a tak sa spriateľuje aj s jeho rodinou. Spracovanie je na tom pomerne dobre, ale dalo sa z toho získať aj viac. Na prvý pohľad to vyzerá veľmi dobre, výborná hlavná hrdinka, ktorej sa nedá nefandiť, problémy v rodine, hudobná súťaž v cudzej krajine a noví priatelia, ale potenciál sa podarilo využiť len čiastočne. Paradoxne práve samotná hudobná súťaž, o ktorej som predpokladal, že tu bude mať dosť priestoru je úplne na poslednom mieste, takže tu vlastne ani nie je moc o čo stáť a rodina hlavnej hrdinky to tiež dostatočne nepodporí. Celé to stojí v prvom rade na žene, ktorá žije určitý čas v cudzej rodine a jej priateľstve s mladým spevákom a síce ma dosť prekvapilo, že samotná rozdielnosť národností oboch strán sa tu prejavuje len minimálne, skutočne keby hlavná hrdinka nebola z Japonska, stačilo by len pár minimálnych úprav, ale to na kvalite filmu nič neuberá a zvládnuté je to dobre, pričom aj tie vzťahy medzi postavami, rovnako aj ich osobné problémy ma bavili. S hereckým obsadením som spokojný, príjemná hlavná hrdinka, ktorá ma bavila po celý čas, Lee Hong-Ki síce nepatrí práve medzi mojich obľúbencov, ale svoj účel splní a z vedľajších postáv ma bavila hlavne Kim Ji-Young, ktorá opäť stvárňuje svoju tradičnú postavu. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, jedná sa o televíznu produkciu, takže sa nedá očakávať nič výnimočné, no zároveň mi to ani trochu neprekážalo, takže nemám problém. Keby hudobná súťaž mala viac priestoru, prípadne bola lepšie zvládnutá dramatická stránka, rozhodne by som hodnotil aj lepšie, ale aj tak ma to bavilo, príjemný film na jedno pozretie. 66% ()

andiek05

Podle mého názoru je to pěkný film. Bavila jsem se a přišlo mi to takové jemné, roztomilé a samozřejmě trošku i dojemné. S hereckým obsazením jsem byla také spokojena, jen je škoda, že tam Hong Ki nedostal větší prostor ke zpěvu :-D ()