Chvilková slabost (TV film)

Komedie

Česko, 2013, 76 min

Jaroslav Brabec

Jaroslav Brabec

Petr Koblovský
  • tsatsiki

tento film mi připomíná seriál Ona a on, v kterém taky Vašut hraje. herec, který hraje v Americe, točí takové blafy, tomu museli dobře zaplatit. Celé to je takové nudné a nic se tam neděje, to když si pustím nějakou talk show, tak se tam taky nic neděje, ale aspoň se zasměju, ale toto se dá přežít jen díky Vašutovi.1*(22.9.2013)

"Máš hodně chyb, Tony, ale zato excelentní vkus !!" ;) Po delší době jsem na České televizi narazil na inscenaci, která snese přísnější měřítka, přičemž největším překvapením pro mě osobně určitě je Marek Vašut, na jehož adresu poslední dobou neustále všichni plivou, dokazující, že není vůbec špatným hercem, a za tím si stojím, jen si vybírá projekty, které prostě cinkají či šustí.. Ani Zuzana Stivínová mě kupodivu příliš neštvala.. Příběh, který vlastně ani není, jen ho tak nějak divák z té velmi příjemné konverzačky s luxusní zasněženou atmosférou pouze tuší, mě osobně dost oslovuje, přiznávám, že jsem se v něm našel, především oceňuji dialogy, které rozhodně nejsou vůbec nudné a dokonce působí i věrohodně, ačkoliv místy je cítit dost "nečeský" vliv.. Soundtrack o ničem, Jaroslav Brabec spíš nechává ústřední dvojici volné ruce, kameru a ty její často podivné úhly jsem občas příliš nechápal, leč ve výsledku mě Chvilková slabost opravdu příjemně potěšila.. Ne však už šest, sedm hodnocení a sofistikované rádoby komentáře po prvních pár minutách..;) Že by mě to však překvapilo, říct určitě nemůžu !!(22.9.2013)

• Neklan006

asi anglická či americká divadelní hra nebo co - v titulkách to páni tvůrci zapomněli zmínit, zřejmě si nezakoupili práva. v Brabcově podání tedy nezajímavé tlachání upovídaných exmanželů, prostě nuda nuda, šeď šeď. jo a pak přijde ještě dcera Asterový, zřejmě aby to oživil nějakej neherec. celkově díky dialogům tak za dvě hvězdy, ale za tu vskutku protivnou Linnhartovou ještě jednu pryč ;-)(22.9.2013)

Průměrná konverzační komedie, ve které se sice herci snaží, ale scénář není zrovna vypiplaný (možná ale za to může již předloha), takže jim to podráží nohy. Víc si to umím představit v divadle, než v průměrné televizní produkci. Půl hvězdy navíc za krásný Kopicův statek v Kacanovech, kde se značná část filmu natáčela.(5.12.2015)

Tak nějak jsem nepochopil, když už Brabec adaptoval zahraniční divadelní hru, že 1. to není nikde přiznáno v titulcích (protože jako scenárista je uveden jen Brabec, nic o tom, že je to podle divadelní hry někoho jiného, ani na motivy), 2. proč tam nechal zahraniční motivy a jména jako George nebo australské vinice. Proč tam nemohl vrazit třeba Žanka ze sklípku na Moravě? Jinak mi hodně vadila divadelnost celého pojetí, na druhou stranu hra je velmi dobrá a herci ji odehráli na úrovni a velmi dobře. Jenže teď sám nevím, mám posuzovat tv inscenaci, nebo divadlo?(22.9.2013)