Signál z neznáma

Psychologický / Sci-Fi / Thriller

USA, 2014, 97 min

William Eubank

Nima Fakhrara

Jediné, co bych tomu vytkla, je taková ta klišé scéna ke konci, to známé - nechte mě tu umřít a zachraňte se, ale jinak klobouk dolů před režisérem Eubankem, tomu se říká hodně muziky za málo peněz. Tajemná, téměř až strašidelná atmosféra, neokoukané mladé herecké naděje, podávající velmi kvalitní výkony, super vizuál (některé záběry vypadaly neuvěřitelně dobře) a zvlášť jsem ocenila, že se nám snímek nesnažil mávat doslovným vysvětlováním před očima, ale naopak nás donutil k používání mozku. Jsem docela zvědavá na další Eubankovy filmové počiny, pokud budou i nadále takto netuctové, tak se nejspíš máme na co těšit. A pochybuji, že letos najdu něco bizarnějšího, než byla ta babka v tom autě.(23.9.2014)

Originální film s nápadem, který přes svojí viditelnou levnost dokázal chytrým scénářem a kvalitní prací s okolím zahrát hodně muziky za málo peněz, navrch přihodil celkem kvalitní triky a i na jednu vyhaslou filmovou hvězdu ještě nějaké ty prachy zbyly. Film nemá žádné pořádné kulisy ani prostředí (kancelářské prostory, poušť), přesto chvílemi zajímavou a tajuplnou atmosférou dokáže navodit dojem áčkového sci-fi, čemuž hodně dopomáhají i celkem kvalitní herecké výkony herců, o kterých jsem v životě neslyšel. Jen za to dokonalé maskování levnosti si tvůrci zaslouží uznání. Výplň děje na tom už tak dobře není, to samé jeho akčnost, a abych řekl pravdu, pointu jsem taky moc nepobral, jelikož se s nějakým vysvětlováním nikdo moc nesere, díky čemuž pak má divák na konci v hlavě asi pět variant, které do vysvětlení pointy zapadají naprosto stejně (případně všechny absolutně nijak) a může si jen hodit kostkou, která z nich film vlastně vysvětluje. Od filmu jsem ale čekal naprosté hovno, utahané nezávislé psychologické sci-fi, které mě znudí k smrti. To se ale nestalo, naopak. 65%(2.8.2014)

Celým tímto webem se šíří nadšení z tohoto filmu, ale dle mého názoru 60% je naprosto odpovídající hodnocení. Začátek trochu nuda, a pak takové průměrné sci-fi, které mě spíše zklamalo než-li příjemně překvapilo. Úplně neurazí, ale znova bych si bez donucení nepustil. To mě vede k myšlence, jestli hodnocení ještě víc neubrat, možná až se mi to proleží v hlavě. Ten film ale ve mě vyvolal pocit pustit si znova Kostku, ta má aspoň něco do sebe. Tomuhle by možná neuškodil sofistikovanější remake.(7.9.2014)

Dva mladíci a jedna slečna se vydávají po stopách signálu, který je zavede až do míst, kde dávají lišky ufonům dobrou noc. Po neočekávaném nočním zážitku u opuštěné chaty se však jejich životy obrátí naruby. První polovina filmu je vynikající. Tajuplná, atmosferická, pokládající spoustu zajímavých otázek (divákovi, ne hlavnímu hrdinovi). Druhá však trochu ztrácí již tak své pomalejší tempo a Signálu jakoby dochází dech. Je to škoda, protože když se film přesune z laboratoří do Nevadské pouště - snímek už ničím nepřekvapí a režisér docela slušně pohřbívá výborně rozehranou první část. Závěr je sice velmi zajímavý, ale nijak ohromující a za pár hodin po skončení filmu vám úplně vyšumí z hlavy. Nevím, třeba jsem na film neměl tu správnou náladu, příště si ho vychutnám více a opravdu ho docením, protože mi toto téma přišlo hodně zajímavé a originální, ale zatím jsem prostě neměl ten správný pocit silného filmového zážitku. Co se však musí ocenit je vizuální stránka filmu. S takovým rozpočtem - klobouk dolů.(8.10.2014)

Signal není samozřejmě exklusivní tubou pro ty, co si omývají prdel v Evianu a do huby si, po vybělení chrupu blbounem nejapným zabaleném ve stříbrné lišce, chrstnou Iskilde, ale pokud nepatříte mezi zhůvěřilé snobácké xindly, jste například chudý a nenáročný svatý, pak budete spokojení i přes to, že i po několikátém vypláchnutí ústní dutinky budete cítit pachuť deprese a jisté nespokojenosti, poněvadž všude zůstane spousta otazníků a jiných tazníků, níků a , nedejpeytla ů hehe, ta baba mě fakt pobavila... Pro stupidní jednoduchost třeba mrknout na Transvestity, nebo jak se ty skládací plechovky jmenujou, tím ovšem netvrdím, že jsem pobral naprosto všechno, na to ani má nesmírná, mozková kapacita nedosáhla, což je sice s podivem, nicméně to berte jako fakt. Pokud chcete zkrátka trochu jiné scifi, proklepněte společně s Fishburnem omladině čéšky a zahrajte si vadí - Nevada, mimochodem, opičák a ti tři študáci, vypadali jak skuteční herci. Inu, na hranici Nevady, se netahejte za hady.(2.8.2014)

• - Natáčení filmu bylo zahájeno v květnu roku 2013 v Novém Mexiku. Dále se filmovalo v Albuquerque, Los Lunas, Taos a Ohiu. (willy1)