Signál z neznáma

Psychologický / Sci-Fi / Thriller

USA, 2014, 97 min

William Eubank

Nima Fakhrara

Skvěle se to rozvíjí, skvěle, ale pak najednou dojde k nějakému zlomu a už to není ono. Chvíle mi je to hororové, chvílemi neskutečně akční, ale když se na to podíváte jako na celek, vlastně máte pocit, že jste se dívali na něco o ničem. U tohohle filmu jsem měl pocit, že by měl poslední scénou vlastně začínat.(19.9.2014)

Zajímavá, neotřelá věc. Která předkládá obrovskou spoustu otazníků. Bohužel je ale film sám o sobě nedokáže vyřešit, takže je to vlastně na divákovi, jak se k tomu postaví... Spoustu věcí se ve film opravdu povedlo. Spoustu také ne. Ale i tak musí říci, že jsem se vůbec nenudil a byl jsem napnutý až do konce jak to vlastně dopadne. A jelikož jsem fanda sci-fi dopadlo to z mého pohledu dobře. Za mě 70%(3.8.2014)

Teenagerské sci-fi je subžánr relativně nový, William Eubank do něj namíchal i další samozřejmé ingredience filmů cílených na dnešní náctileté - hororové prvky při objevování tajemné chaty jedoucí na vlně módních teenagerských hororů se zprofanovanou ruční videokamerou, něco z konspiračních teorií, levně vyznívající záhady, hrdiny ukázkové počítačové nerdy... A velmi těžkopádný konec. Prostě pokud ti není -náct, je to nuda k uzoufávání... Eubank je možná dobrý režisér, jako scénárista ovšem nestojí za moc...(14.8.2014)

Signal není samozřejmě exklusivní tubou pro ty, co si omývají prdel v Evianu a do huby si, po vybělení chrupu blbounem nejapným zabaleném ve stříbrné lišce, chrstnou Iskilde, ale pokud nepatříte mezi zhůvěřilé snobácké xindly, jste například chudý a nenáročný svatý, pak budete spokojení i přes to, že i po několikátém vypláchnutí ústní dutinky budete cítit pachuť deprese a jisté nespokojenosti, poněvadž všude zůstane spousta otazníků a jiných tazníků, níků a , nedejpeytla ů hehe, ta baba mě fakt pobavila... Pro stupidní jednoduchost třeba mrknout na Transvestity, nebo jak se ty skládací plechovky jmenujou, tím ovšem netvrdím, že jsem pobral naprosto všechno, na to ani má nesmírná, mozková kapacita nedosáhla, což je sice s podivem, nicméně to berte jako fakt. Pokud chcete zkrátka trochu jiné scifi, proklepněte společně s Fishburnem omladině čéšky a zahrajte si vadí - Nevada, mimochodem, opičák a ti tři študáci, vypadali jak skuteční herci. Inu, na hranici Nevady, se netahejte za hady.(2.8.2014)

• Morholt

No tak je sice pravda, že téma Oblasti 51 tady bylo uchopeno originálně a neokoukaně, ale že by se jednalo o nějakou nadprůměrnou zábavu, to se říct nedá. Trojice mladých lidí je zavřená v supertajném laboratorním komplexu, kde čelí výslechům a jsou podrobeni různým hokus pokusům. A že se jim to nelíbí nemusím asi zdůrazňovat. Ta konstrukce příběhu sice nebyla úplně blbá, ale to zpracování, při kterém si režie snaží hrát na umění, mě vůbec neoslovilo. Flashbacky, sekaná kamera či světelné řezy, to všechno vytvářelo chaos v už tak trošku nepřehledném zmatku. Jediným pevným bodem byl Laurence Fishburne, kolem kterého se všechno točilo a líbila se mi i Olivia Cooke. Ale jinak je to škoda dobrého námětu. 30%(31.7.2014)

• - Natáčení filmu bylo zahájeno v květnu roku 2013 v Novém Mexiku. Dále se filmovalo v Albuquerque, Los Lunas, Taos a Ohiu. (willy1)