Signál z neznáma

Psychologický / Sci-Fi / Thriller

USA, 2014, 97 min

William Eubank

Nima Fakhrara

Teenagerské sci-fi je subžánr relativně nový, William Eubank do něj namíchal i další samozřejmé ingredience filmů cílených na dnešní náctileté - hororové prvky při objevování tajemné chaty jedoucí na vlně módních teenagerských hororů se zprofanovanou ruční videokamerou, něco z konspiračních teorií, levně vyznívající záhady, hrdiny ukázkové počítačové nerdy... A velmi těžkopádný konec. Prostě pokud ti není -náct, je to nuda k uzoufávání... Eubank je možná dobrý režisér, jako scénárista ovšem nestojí za moc...(14.8.2014)

Jednu hvězdu strhávám za nudnej úvod a závěrečnou pointu, která je sice svým způsobem dosti originální, ale je šokující asi jako devadesátiletá seniorka na čtyřkolce a tvůrcovo cucání z prstu při snaze o co nejpřekombinovanější závěr byl cítit na míle (minuty) daleko. Ale jinak musím říct, že naprostej luxus. Co se herců týče (sice všichni kromě Laurence neznámí jako číslo pedofilního stalkera), ti zahráli svoje roli naprosto skvěle. Efekty dost dobrý (poslední dvacetiminutovka byla jako vizuální večeře v mišelinský restauraci), ale co musím především pochválit je hudba, která byla do jednotlivých scén neskutečně úchvatně zakomponována. Jen škoda že tvůrci posrali velkou část filmů tím, že 42,7% otázek zůstane nezodpovězeno. Ale zase je to film, kterej nutí dnešního línýho blockbusterovýho a sračkofilního diváka aspoň trochu přemejšlet i nad něčím jiným, než nad tím jestli roboti měnící se v auta bojující proti jiným robotům měnícím se v auta doopravdy existují nebo jestli teleupír Edward už konečně zakousne telekrávu Bellu. A tím si tento film dost získal moje sympatie. A taky tím, že mám rád tajemno, mysteriózno, mimozemšťany a inteligentní filmy. Možná dám někdy v budoucnu, až bude na stáhnutí lepší kvalita další shlédnutí a třeba mi něco docvakne v příběhu, co mi nedocvaklo předtím. A lidi, co tady do komentářů píšou, že to nedávalo smysl, by měli přestat čumět na dementní vymejvárny mozků a telehovnely pro duševně choré a měli by si srovnat mozkové záviny nějakým inteligentním filmem, protože film dával smysl víc než cokoliv natočenýho v poslední době. Kvůli takovýmhle potratům kvalitní filmy jako Noe, Hrozba v poušti, Transcendence, Nepřítel a mnoho dalších maj takový nízký hodnocení a je to škoda, protože chytrých a originálních filmů se v dnešní době točí méně, než je ne-dementních lidí ve vládě. Pokud jste si ovšem na filmu všimli něčeho, čeho já ne, budu rád když mi to napíšete do pošty, třeba je ten film opravdu sračka.... anebo ne, nepište mi to, zase budu mít nablito v poště a kdo to má potom uklízet..... Zajímavé komentáře: Beckett51(5.8.2014)

Z The Signal mám hodně smíšené pocity, protože nemůžu říct, že jsem pochopila pointu. Příjde mi, že si Eubank možná ukousl trošku větší sousto, než které by dokázal alespoň z části divákovi přiblížit, nebo mu dát možnost domyslet si lehké nedostatky. Tady je to ale s dějem docela dost složité. Myslela jsem, že v laboratoři dostaneme třeba jen malé vysvětlení, co se režisér vlastně snaží naznačit. Bohužel nic takového nepřicházelo a nepřišlo to ani když se film chýlil k úplnému závěru. Na jednu stranu je tento snímek v mnoha ohledech přitažlivý a opravdu mysteriózní, vytváří znepokojivou atmosféru a diváka v podstatě drží na trní až do konce. Na mě to bylo možná až moc mysteriózní a Eubank nechává stroprocentně pracovat naše nejrůznější fantazie, protože on sám neodpověděl tímto snímkem na žádnou z vyplívajících otázek. Klidně bych uvítala druhý díl, který by se o vysvětlování postaral.(17.11.2014)

Jediné, co bych tomu vytkla, je taková ta klišé scéna ke konci, to známé - nechte mě tu umřít a zachraňte se, ale jinak klobouk dolů před režisérem Eubankem, tomu se říká hodně muziky za málo peněz. Tajemná, téměř až strašidelná atmosféra, neokoukané mladé herecké naděje, podávající velmi kvalitní výkony, super vizuál (některé záběry vypadaly neuvěřitelně dobře) a zvlášť jsem ocenila, že se nám snímek nesnažil mávat doslovným vysvětlováním před očima, ale naopak nás donutil k používání mozku. Jsem docela zvědavá na další Eubankovy filmové počiny, pokud budou i nadále takto netuctové, tak se nejspíš máme na co těšit. A pochybuji, že letos najdu něco bizarnějšího, než byla ta babka v tom autě.(23.9.2014)

• Kaka

Možná, že kdyby se Eubank nesnažil za každou cenu natočit malý velký film a místy neexperimentoval s ruční kamerou ve stylu Blair Witch, či psychedelic scénami ala Mullholand Drive, třeba by to bylo opravdu dobré. Takhle to byla dost nejednoznačná matlanina s pár zajímavými momenty a slušným finále.(6.4.2015)

• - Natáčení filmu bylo zahájeno v květnu roku 2013 v Novém Mexiku. Dále se filmovalo v Albuquerque, Los Lunas, Taos a Ohiu. (willy1)