Král Škorpion: Cesta za mocí

Kráľ Škorpión 4: Cesta za mocou

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 2015, 105 min

• TERRORDROME

Štvrtý Škorpión je naprosto stupídna konina v štýle 90-tkového Hercula. Tvorcovia to asi vedeli a preto sa rozhodli vystaviť všetku jeho zhovädilosť na obdiv a urobiť z nej jedinú prednosť celého filmu. Ostala nám teda priblblá komédia, ale dokázala pobaviť do tej miery že som ju nevypol a to sa počíta. Pravda, scénu kde sa bláznivý vynálezca v obleku z peria snaží vzlietnuť pomocou katapultu a napikuje to do strechy by som asi radšej nechal v seriáli Tom a Jerry. Súboje sú, až na ten úvodný celkom slušné wrestlingové lomenice. Bitka v krčme bola čistá groteska kde nechýbal ani nôž omylom zarazený do zadku a pri girl fighte v aréne letiaci zub cinkol o obrazovku. Ide o to, že Mathayus a spol. hľadajú poklad pomocou hádaniek aby ho nedostal záporák. Že sa obrovské osvalené hovädo votrie v šatočkách do ženského chrámu a že je starovek plný stredovekých stavieb je jasné ako čierna diera. Aspoň jeden krát sa to pozrieť určite dá, teda ak vás hneď skraja neodpudí že sa z legendírneho kráľa Škorpióna stal taký panák.(6.10.2015)

• Ombak▼Penari

A nejsi Rock a nejsi Rock a ne a ne a nebudeš, i kdyby ses stavěl na tu svoji dlouhovlasou řepu!(13.7.2015)

• buzzwoody

Jsem nenapravitelný. Prostě naprosto nenapravitelný. Když vím, že to je špatný film, dokážu se na to podívat kvůli sympatickému herci. Je to obrovská chyba, kterou dělám strašně často. Ve trojce krále škorpióna to byl Perlman, tady Biehn a chtěl jsem se podívat i na Hauera a známého z Van Helsinga Kempa. Co je fakt, je, že jsem to vypínal s trochu lepším pocitem, než trojku a dvojku, ale jen s trochu lepším. Byla to pořád stejně blbá kravina, se stejnými nedostatky.(13.7.2015)

• Kissak

Bylo by to za tři, kdyby to byla komedie.(28.2.2015)

• dandislav1991

Tuhle hovadinu jsem nedokázal ani dokoukat!(11.3.2015)

• Likan7

Poslední Král škorpion je Mumii tak blízký, jako já ekonomice Kazachstánu. Victor Webster alias Hercules si fakt (jak jsem předesílal u předchozího filmu) našel svou Xenu v podobě nádherný Ellen Hollman a 100 minut z tý stopáže 105 minut s ní běhá po lesích, po hradech a snaží se..vlastně nevím o co. Den po shlédnutí tohodle blockbusteru si pamatuju jen funny scénu, kde je oba honí stráže, oni vylezou na hradby a skočí z nich dolů. Nějakým Mortal Kombat obratem skončí z 20 metrovýho pádu na kámen, hned se odrazí a 5 minut se kutálí se svahu dolů. Náhodou netrefěj kámen, strom, ani kopřivy. Nic si nezlomí, a Ellenka skončí Victorkovi na mužné hrudi, oba něco pronesou a jdou dál. Nejpovedenější scéna je u ženskýho kultu plnýho 90-60-90 kněžek. Prostě WTF.(22.6.2017)

• Frantisek.Fu

0%(25.4.2018)

• RAFT

Že se tvůrcům a bůhví komu ,ještě chtělo do čtvrtého pokračování.Já vím vydělávat prachy nějak musí ,ale takhle dosti mizerný film sem dlouho neviděl.Někteří herci zde sou od druhého pokračování ,ale ani herci film vůbec nezachrání.Raději měli nechat jenom první díl na který ,se dá ještě vcelku dobře dívat.(1.2.2015)

Štvrtý diel pseudohistorickej fantasy ságy posunul celú sériu do oblasti absurdnej komediálnej paródie, ktorá vykráda všetko možné od filmovako Monthy Python, cez Dragonslayer, Beastmaster, Barbar Conan, Hawk či viac prvý a tretí diel Indiana Jonesa. Victor Webster sa vrátil ako akkádsky kráľ a podobne ako tvorcom tejto časti, nič mu nie je sväté. Aj vďaka nemu má tento diel silný komediálny nádych, ktorý sa snaží uhladiť dojem z nie práve najchytrejšieho scenára a žalostných špeciálnych efektov. Už na začiatok filmu som zažil menší šok, aj keď by sa dej mal odohrávať niekde v staroveku, z obrazovky na mňa požmurkuje stredovek a nie hocijaký, ale neskorý a rumunský. Aj keď musím uznať, že hrad Rasnov je veľmi malebný, kráľovstvo Norvania s rumunským image a poniektorými bulharský znejúcimi menami (Boris, Valina, Bogdan) ma hneď v úvode poriadne zneistilo, že čo to vlastne pozerám. Hnacím motorom filmu je trojica v zložení hrdinský Victor Webster (Matthyas), krásna Ellen Hollman (Valina) a trafený otecko Barry Bostwick (Sorrell). Urputne sa im snaží sekundovať hlavný zaporák Will Kemp ako po moci baživý budúci kráľ sveta Drazen, v jeho prípade to bol však casting úplne od veci. Navyše, vo filme si v epizódnych úlohach zahrá celá plejáda známych tvári, len treba dávať pozor, aby ste ich neprepásli, Don 'The Dragon' Wilson s krvavými päsťami ako bodyguard hneď na začiatku, starý kráľ albino Rutger Hauer či legendy ako Michael Biehn a Lou Ferrigno. Pri sledovaní tohoto filmu som rozmýšľal kde je hranica medzi inšpirovaním sa nejakým filmom a bezbožným kopírovaním, úvodná scéna s Urnou kráľov ako keby z oka vypadla úvodnej scéne z Dobyvateľov stratenej urny, joj archy a záverečná scéna s korunou je zas viac ako voľne inšpirovaná zomierajúcim starým Indiánom a zúfalým mladým plniacim 3 skúšky v Poslednej krížovej výprave. Je to minimálne na hrane, Ak to všetko spočítame, film mi poskytol to, čo vo filme takého to typu hľadám, zábavu. A to dokonca v takej miere, ako som určite nečakal, preto to bude pekných 60%, pre mňa druhá najlepšia časť série.(28.1.2015)

• Urgost

Ďalší hnoj do zbierky odpadu. 0%(2.2.2017)

• Domas88

Když chcete dát takové blbosti alespoň něco tak tam musí být někdo, kdo má charisma a nebo herecké umění a jelikž Dwayne Johnson hrál už v 1, tak tohle je blbost na druhou...(28.3.2017)

• Saxos

Když už bych odpustil tvůrcům vše co mě napadne, tak určitě se v žádném případě nesmířím s vizáží všech herců. To má být film ze středověku? Komplet všichni vypadají, že zrovna opustili kosmetický salon, kde se o ně řádně postarali. Umyté a naondulované vlásky, vytrhané obočí, manikůra, pedikůra. Vybělit zoubky, pěkně nalíčit, pánům zastřihnout fousky. Ještě se zastavit v rychločistírně oděvů, odložit hodinky a šup, šup na plac.(4.4.2015)

• Ace.A.T.L.

Hodně scénický a až smutně moc, jako jeden díl Xeny... Herecký výkony o ničem, smysl o ničem, některý scény až trapný... Za mě 1* za relativně nesmrtící přežití 1,5 hodiny a NEDOPORUČUJU(5.4.2015)

• BOURQUE

Štvrté pokračovanie kráľa škorpióna, ktorého príbeh kedysi odštartoval „The Rock“, už stratil všetky svoje charakteristické rysy. Aktuálny diel má slabý scenár, slabšie herecké výkony a bojové/dialógové scény bez väčších fantázií. Možno niektoré diela Herculesa s K. Sorbom mali väčšiu úroveň. Osobné hodnotenie: 45% (odpad!) (14.7.2016)

• mucho3

Několikrát nastavovaná a přihřívaná kaše,která už vůbec nechutná dobře...(4.2.2015)

• Scaevola

Koncepčně, stylově, historicky i mytologicky (na konci jsem zcela reálně očekával mimozemšťany) je tento snímek ještě rozpadlejší nežli jeho předchůdci, leč V. Webster je zřejmý sympaťák a všichni konečně přestali předstírat, že se snaží o fantasy béčko. Tohle totiž byla čistokrevná komedie a být tvůrci, nijak bych se za to nestyděl.(26.3.2015)

• spawnxp

Pěkná vrchní kněžka z chrámu, pěkná rvačka v aréně, pěkný krkání u stolu s trpaslíkama. Hmm...(29.7.2015)

• Nathaniel8

Hm... Tak se nám "skoro" vrátil Kevin Sorbo jako Herkules... Asi tak to totiž vypadalo... I když místo kouzel a čar a magie je tam jeden starej vynálezce a tím to končí. Akční scény ještě celkem jdou, ale jakmile začnou dialogy. Ach jo.(1.5.2016)

• cartyci

Nič prekvapivé!Ked som videl tie tanečne kreácie, aby sa zachránili od zasiahnutia ešte som to zvládol, ale ked som videl z akej výšky skočili to som im už nezožrala.Drak a plamene to nejdem ani vravieť.Človek sa zaobíde aj bez tohto filmu.(28.1.2015)

• Exanima

Tento film má ode mě 1* za odvahu, uvést ho vůbec do kin :-D Jinak, Odpad ....(1.3.2015)

• Aresko123

Tk to je chmulovina... ale na obranu tohto filmu typu Xena bojovnica je aspon to ze sa to dalo cakat.... Ale tu na CSFD je to 40%.... asi je niekde chyba , ludia predsa nemozu byt taky sprosty...(12.3.2015)