Šmoulové: Strašidelný speciál (TV film)

The Smurfs: The Legend of Smurfy Hollow

Krátkometrážní / Animovaný

USA, 2013, 21 min

Stephan Franck

Po vzoru vanocniho specialu (Smoulokoleda [2011]) je divakum servirovan bonus halloweensky. Opet je to uz dle obalu dalsi podvudek na deti :) Misto "moderni" animace ala celovecerni snimky je na DVD opet mix...kdy tak ze 2/3 prevazuje animace klasicka. Sice je poznat, ze je uplne nova, uhlazena, ale proste jde o klasicke 2Dcko. Mne osobne to tak nevadi, ale spousta lidi muze byt zklamanych. Pribeh sam o sobe je fajn, opet je to kraticke na 22 minut a tentokrat je hlavnim hrdinou Koumak a Smeloun, kteri se vypravi do strasidelneho udoli. Hodne me dostala nektera jmena...mozna je to tim, ze nejsem smouli znalec :) ale Smoula Panikar nebo Skeptik jsou dokonali :)(16.1.2014)

Jako správný šmoula hodnotím plno, ačkoliv do do sto procent mělo hodně daleko...(25.5.2014)

CITÁT - Hele, budeme si vyprávět strašidelný příběhy........ Je to taková klasicky šmoulovatá dvacetiminutová jednohubka. Ani to není tak strašidelné, jak hlásá název, ale je to celkem sranda inspirovaná filmem Ospalá díra.(18.12.2014)

Tenhle speciál se mi teda líbil mnohem víc než celovečerní film. Hlavně proto že je dělaný starou dobrou 2D animací a také proto že se odehrával ve šmoulím světě a ne v součastnosti jako filmy.(26.1.2014)

Je to dost podraz, když obal nebo i tady poster působí, že to bude nová animace, ale přitom většina tohoto filmečku je klasickou animací (ten normální starý typ, jak to známe z původních šmoulů). Ale i tak to bylo fajn. Nejvíc se mi líbil bezhlavý jezdec, který působil vážně strašidelně, jak byl zeleno-průhledný. Vtipný byl i Lenoch, kterého zmohlo snad všechno :)(16.1.2014)