Reklama

Reklama

Smrtící nymfa

  • Srbsko Mamula (více)

Obsahy(1)

Kamarádky Kelly a Lucy přijíždějí strávit dovolenou s bývalým přítelem. Třetí den se navzdory varování starého námořníka rozhodnou vypravit na ostrov, kde se nachází stará habsburská pevnost, která za války sloužila jako koncentrační tábor a poté jako experimentální základna. Pro místní mořskou pannu lačnou po krvi je skupina mladých lidí vítaným zpestřením jídelníčku... (TV Prima)

(více)

Recenze (57)

dzira 

všechny recenze uživatele

To je ale roztomilý béčkový horůrek s krvelačnou mořskou pannou s gumovým ocasem.... Doporučuju.... Za přidanou hodnotu považuji to, že snímek divákovi zprostředkovává exkurzi do rakousko-uhesrské pevnosti na černohorském ostrůvku Mamula (která sloužila za 1. i 2. světové války jako vězení a je tak jakýmsi černohoským Alcatrazem...). ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Nympha funguje nejlépe jako cestopisný dokument. Záliv Boka Kotorska je kouzelný a já bych se nebránil, kdyby ještě více jeho záběrů vyplnilo snímek na úkor třeba zbytečného tlachání postav. Ostrov sirén se svým pomocníkem - dodavatelem čerstvého masa - nabízel samozřejmě mnohem více napětí a tajemna. Pobíhání labyrintem chodeb pevnosti se brzy omrzí, a tak člověk čeká, kdy se objeví masožravá siréna. Ovšem kombinace herečky a pixelů působí žalostně! Kdyby ji navlékli do mundúru mořské panny, vypadala by dozajista lépe. Nejsmutnější je ale fakt, že v akci, tedy drsný útok a požírání oběti, si ji divák nevychutná. Inspirace Homérem zůstala trestuhodně nevyužita stejně, jako hostování herecké legendy F. Nera. Přitom jisté napětí se najde, kotva jako smrtící zbraň (připomínka háku z Tajemství loňského léta, které je i jednou z postav zmíněno) není špatná a smrt si nakonec kosu nabrousí. Proč ale dva mladí silní muži nezvládli jednoho dědka je mi záhadou (ano, měli to ve scénáři). A také mě mrzí nedostatek podmořských záběrů, které se nabízely. Nepovažuji to za úplnou ztrátu, ale čekal jsem poněkud více. Mnohem více se mi líbila Bytost z hlubin (2001). ()

Reklama

Dudek 

všechny recenze uživatele

Očekávat od Mamuly už vzhledem k známým faktům velkou filmovou podívanou by asi byla chyba. Nicméně těšit se na relativně zábavný snímek zasazený do překrásných černohorských lokací smysl má. Z hlediska přístupu se Mamula asi nejvíce podobá populární sérii Pevnost Boyard. Paklíče se sice nedočkáme, ale pobíhání po pevnosti, plnění zábavných úkolů či Franka Nera v roli otce Fury si užijeme až až. Pokud něco opravdu „funguje“, je to temporytmus (na úkor snahy o atmosféru). Zejména neobeznámený divák si ve snímku dokáže najít několik pasáží, které „dramaticky“ mění situaci a díky tomu posouvají hranici tzv. filmové nudy zase o kousek dál. Nejsme tedy svědky přílišného natahování (to pravé „drama“ trvá něco málo přes 50 minut). Jako fantasy příběh z opuštěného ostrova je to docela příjemné, v rámci hororového žánru zamrzí držení se klasických schémat. Ok, sledovat stárnoucího Krstovice, který vypadá, že omdlí po dvou krocích s brokovnicí v ruce či roztomile hloupé scénáristické kličky nebude asi pro každého. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Kde se v takovém filmu bere Franco Nero? No, i jiné legendy si někdy neodpustí úlet. Film má každopádně světlejší chvilky, ale jinak je to šmíra. Natahovaný děj, halda hluchých míst, kdy všichni jen tak koukají. A navíc už je zábavné jak Boban a spol. utíkají před více než 70ti letým námořníkem. Ale nymfu a vůbec holky mají jihoslované pěkné. ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Mladí ludia na dovolenke v Srbsku sa dozvedia o ostrove Mamula, na ktorý je zakázaný vstup. Napriek tomu podlahnú mladíckej nerozvážnosti a na ostrov sa vyberú. Pri prehliadke ostrova narazia na chlapa, ktorý ich prenasleduje a snaží sa ich zabiť. Snažia sa utiecť, no zistia, že ich loď je preč. Tak musia zápasiť o život so šialeným chlapom, ktorý si na ostrove chová svoju morskú pannu, ktorá sa živí výhradne ludským mäsom. V úvode je to klasická poviedka o láske, ktorá nedopadla tak ako ludia chceli. Na ostrove začne trochu ostrejšia akcia, ale nejedná sa o nič napínavé. Starý chlap, ktorý ich prenasleduje nevyzerá velmi akčne. Morská panna nevyzerá zle, ale vôbec nevyzerá strašidelne. Prostredie v Srbsku je absolútne nádherné a pripomína mi miesto, kam chodíme každoročne na dovolenku. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama