Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Eric Idle přichází s druhým dílem parodujícím anabázi The Beatles, tentokráte "sonduje", jaký vliv měli Rutles na další generace hudebníků, herců, ale i "obyčejných lidí". Povede se mu projet půlku světa, udělat rozhovory se slavnými osobnostmi (Tom Hanks, Robin Williams, Steve Martin nebo David Bowie), najít vlastního syna a prozradit, co Špína myslel výrokem "All You Need Is Lunch". I po 24 letech, vlastně skoro 30, nebo tenkrát 22 - no, prostě tak nějak po čtvrt století stále aktuální dokument, který si nebere servítky... (V.Silver)

(více)

Recenze (6)

Dr. Hawkeye 

všechny recenze uživatele

Na 4 hvězdičky to rozhodně není, a to zejména kvůli tomu, že NEJDE O POKRAČOVÁNÍ ale jakýsi "remix" původního filmu, nepoužitých záběrů a zejména nových "mluvících hlav", které nás na ploše 56 minut seznámí s tím, jak jejich život ovlivnili legendární Rutles_______________________________Vedle průvodce Erica Idla (který bohužel až příliš často jen variuje či v horším případě kopíruje fórky z předešlého filmu) a Micka Jaggera, tak promluví David Bowie ("To nebude o mé desce?"), Billy Connolly, Carrie Fisher, Steve Martin, režisér Mike Nichols ("Miku, režíroval jste Kmotra, což je jeden z mých nejoblíbenějších filmů, zajímalo by mě..." - "Děláte si legraci?" - "Ne, mám ho vážně rád, byl to skvělý film!"), Robin Williams (jako rockolog/sexuolog Hans Hänkie), Salman Rushdie a zejména pak Tom Hanks (s příšerným knírkem, ale zato asi nejvtipnějšími vstupy)..._______________________________Jak jsem říkal, nejde ani tak o pokračování, jako o jakousi renovovanou "light" verzi, která nedosahuje kvalit originálu, přesto přinese několik okamžiků, které od srdce pobaví. ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Bohužel s předchozím fiktivním dokumentem se to podobá docela dost, až na to, že o Rutles mluví různé známé osobnosti - s použitím záběrů z původního filmu. Není to moc vtipné, jen někdy a to dost uboze. Eric Idle se k Rutles neměl vůbec vracet, protože je to spíš trapné, než abych se u toho nějak bavil. Jo, ta účast celebrit potěšila, ale to je tak všechno... ()

Reklama

Reklama