Skinwalker Ranch

USA, 2013, 86 min

Adam Ohler

J Bateman

T.R. Gourley

Za mě rozhodně sympatické FFko o vyšetřování doslovného zmizení malého vidláckého chlapce, žijícího kdesi v prérijích Ameriky. Film je sice takový jako "obsahuju všecko (UFO, zvířata pozemská a podivná, indiány, lidi i nelidi) až sám blbej z toho jsem", ale atmosféru, efekty a napětí má velmi dobré, takže hodnotím v rámci žánru (FF) nadprůměrně, stejně jako například Evidenci, kterou mi to i připomnělo díky šavlozubýmu bizonovi a nášupu na konec až tak, že jsem po skončení dokonce prověřil, zda filmy nemají stejného režiséra. Nemaji! 70%(4.11.2013)

Not bad! Čekal jsem sice trochu víc děsu, ale zvládnuté je to pěkně. Intenzivnější alien found footage podívanou ale hledejte spíš zde Skinwalker Ranch se spíš než o instantní strašení snaží o navození jakési mytologie v polodokumentárním Paranormal Activity stylu, na což má ale příliš krátkou stopáž.(11.11.2013)

• EvilPhoEniX

Tenhle film je jako dům z karet,který spadne na konci a opustí vás bez odpovědi pouze s rozčilujícím zklamáním. Působilo to na mě jako by režisér zařval "nasty aliens" poté si zívnul a opustil studio bez zájmu. I tenhle found footage dodržuje základní klišé všech FF a to padesátiminutová nuda,kde i škrábání na prdeli je zábavnější. Šedý,zapadnutý průměr,který rychle vyšumí z hlavy a ten kdo tvrdí,že Skinwalker ranch je zábavnější než Dark Skies by si měl dát facku.(3.11.2013)

Skupinka rôznych odborníkov vo svojom zameraní prichádza na ranč Hoyta Millera aby vyšetrila nezvyčajné zmiznutie jeho syna Codyho. Nikto z nich ani len netuší s čím budú mať dočinenia. V tomto snímku sa divák stretne snáď so všetkým. Duchom, mýtickým zvieraťom či UFO. Aj keď sa snaha uprieť nedá, pomerne originálnemu found footage snímku chýba to najdôležitejšie. Výraznejšia atmosféra. V porovnaní s totálne nudným "Dark skies", bezpochyby lepšia voľba – 60%.(1.11.2013)

Nakonec to nebylo tak debilní jak jsem očekával. Postavy sice občas vyblijou fajné hovno, nebo udělají něco nad čím zůstává rozum stát, forma je celkově taková nedotažená, ale jinak to má místy slušnou atmosféru, divnosti na ranči jsou fajn a odsejpá to dost rychle aby to člověka nestihlo výrazněji nasrat.(21.11.2013)

• - Film je věnován památce producenta Jamese R. Rosenthala, který zemřel 17. září 2011. (Terva)

• - Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)

• - Natáčení probíhalo v americkém státě Utah. (Terva)