Skinwalker Ranch

USA, 2013, 86 min

Adam Ohler

J Bateman

T.R. Gourley

Předně je tu solidní atmosféra, která si drží slušnou úroveň po celou dobu a příběh je taky fajn. Bohužel uvažování postav začlo být v průběhu dost zvláštní. Někteří byli překvapivě v klidu, když se před nimi najednou objeví projekce zmizelého dítěte, nebo jiné záhadné úkazy. Co mně začlo taky vadit bylo to, že když třeba někde uslyšeli nějaký šramot, tak se tam šli podívat a místo toho, aby se svými kamerami rozhlíželi po okolí, tak nejprve najížděli na ostatní členy party, pak se koukli po místosti a zase najížděli na postavy a takhle dokola. To by v reálu někdo kdo natáčí opravdu dělal? Já si myslím že by se se svou kamerou rozhlížel po okolí, aby něco zajimavého natočil, nikoho nezajímají v tu dobu hlavy kolemjdoucích. To je největší nešvar tohodle found footage snímku.(10.2.2015)

Místy skutečně atmosférické a vizuálně velice dobře zpracované, ale v závěru přichází zklamání, protože finále je takové nijaké a bez vysvětlení či alespoň náznaku pointy. Trochu mě mrzí, že tvůrci podobných hororů nejsou schopni napsat na UFO tématiku nějaký propracovanější děj - a to je to přitom tak vděčné téma, kde by šlo vymýšlet prakticky cokoli. A od dob Akt X by se fakt dobrých "alien abduction" filmů dalo spočítat na prstech jedné ruky.(12.4.2015)

Zdá sa, že tvorcovia Skinwalker Ranch si toho zobrali na ramená priveľa a natočili zmysel nedávajúci mix sci-fi, animal a duchárskeho hororu a to všetko navyše vo found footage štýle. Po dejovej stránke je Skinwalker Ranch popravde blbosť, no na druhej strane musím uznať, že na rozdiel od mnohých iných fount footage, prinášajúcich hodinu a pol zmäteného, chaotického pobehovania sem-tam a rozmazaný záber na bubáka v záverečnej minúte táto snímka šliape na plyn už prakticky od svojich prvých minút a určite nenudí.(7.4.2014)

Další z řady Found Footage hororů, který se zařadí alespoň do toho pěkného průměru. Nápad dobrý, občas otravné věci, ale aspoň se po celou dobu něco děje. Ještě aby ne, když délka je pouhých 70 minut a o to je to vážně lepší. Proto Skinwalker Ranch nezačne ani nudit, protože než se divák rozkouká, je pomalu závěr. Vychvalovat to nijak zvlášť nebudu, ale určitě je to jeden z těch lepších FF .. 5/10 = 58%(1.1.2014)

Tak máme tady další kousek, který se údajně opírá o skutečné události. S těmi filmy natočenými převážně ruční kamerou, nebo ala Paranormal Activity se poslední dobou doslova roztrhl pytel. Už mě to začíná pomalu ale jistě unavovat, ale tak dal jsem tomu šanci. Hned na úvod chci však říct, že společně se zombie, nemám v lásce ani zápletku, ve které figuruje UFO, takže jsem k tomu zpočátku přistupoval dost odměřeně. Kupodivu jsem se však ani moc nenudil a dodíval se bez jediné přestávky. Líbila se mi především vytvořená atmosféra, která se začala pěkně stupňovat hned od první noci. Po povinném seznámení s celým týmem „expertů“ se totiž rozjede skutečně zajímavý příběh, ve kterém nechybí napětí, ani vyhrocené situace. A s přibývajícím časem to bylo pořád lepší. Konec sice lehce zklamal, ale i tak jsem byl v rámci možností spokojený, přestože mi v hlavě doteď šrotuje několik otazníků...( více na: http://solo-solosworldofhorror.blogspot.cz/2014/01/skinwalker-ranch-2013.html )(30.1.2014)

• - Natáčení probíhalo v americkém státě Utah. (Terva)

• - Film je věnován památce producenta Jamese R. Rosenthala, který zemřel 17. září 2011. (Terva)

• - Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)