Corpse Party: Tortured Souls - Bōgyaku sareta tamashii no jukyō

Animovaný / Drama / Horor / Mysteriózní / Psychologický

Japonsko, 2013, 4x29 min

Akira Iwanaga

Šóiči Sató

Áno presne takýto masaker som si predstavovala. Črevíčka, vypichnuté oči, hektolitre krvi, psychopatizmus, duchovia atď. Taká fajnová 4-epizódová brutalita. Tvorcovia mi velice ulahodili. Pstruh se řítí potokem proti proudu!! A preto zatiaľ 4* mám len prvé dve časti pozreté. Ak má ani tie posledné dve nesklamú bez váhania dávam tomu plný počet. Oproti prequelu je toto proste božie dielo. A nesmiem zabudnúť na vážne fajnový opening. Ten začiatok je nehorázne mrazivo dobrý..... A ten boží anti happy koniec. Presne takto sa má skončiť anime takéhoto žánru. Bola to vážna pecka.(1.1.2014)

Jak mám japonskou produkci rád, tak jejich bubákoviny jdou většinou mimo mě- a ani tady to nebylo jinak.. Dlouhovlasé holčičky na mě prostě moc nefungujou a ani hutná atmoška nevyváží, že se postavy občas chovají jako dementi, všechno se dokolečka vysvětluje a že se ( v jinak hezky videoherním formátu) vcelku jednoduchý příběh rozmotává zbytečně křečovitě a zmatečně... Potenciál dobrý, ale z mého pohledu to má do výborného horroru (což jsem podle hodnocení očekával) daleko.(12.12.2015)

Několik spolužáků se ocitá v zajetí kletby ve strašidelné škole. Nikdo neví proč ani jak se tam dostaly. Brutální vyvražďování mají na starost místní dětští duchové. Za vraždícími duchy se skrývá hrůzná pravda, která se odehrála v minulosti na škole. Děti zažívají abnormální stres, strach a vlastní nechutné popravy. Anime v hororovém duchu mi nevadí, ale tohle je příliš. Až příliš necitelné a extrémní. Chápu, že tvůrci chtěli šokovat, postrašit a vyvolat atmosféru beznaděje, ale dívat se na detaily trhání a řezání dětí je na mě moc silné. Jinak to celkově není špatné, ale nedokáži akceptovat malé holčičky a kluky, kteří mají oči jako podšálky a pak jim je někdo vytrhne nůžkami. Zajímavé je, že když něco takového vidím v hraných filmech a děje se to dospělým, tak mě to tolik nezničí. Když ale koukám na malované nevinné děti a jejich střeva jim tečou po botech, tak to se mi opravdu nelíbí. Určeno pro dospělé a otrlé (pro tohle otrlý nejsem). Zbytečně šokující, ale jinak dětinsky hloupé.(13.9.2013)

Sledováno včera na Valentýna, cus fuck that day, right? :D Užila jsem si to. Lahůdka. Spousta krve, masa, červíčků, psychopatů, zákeřných smíchů. Ano, asi jsem psychopat, ale po chvíli jsem se také jen šíleně smála. Krásný masakr. Skvělé detaily. Úžasný opening. Muhehehe. Konec je jen sladkou třešničkou na dortě. :3(15.2.2020)

• ssamo

tak... začneme nejakými tými črevami, pridáme k tomu gýč - budovu plnú duchov, nejaké tie črevá, nevinné kúzlo sa zmení na kliatbu, črevá, urezané jazyky, nabodnuté oči, črevá, odťaté hlavy, šialene hlúpe postavy a nakoniec črevá. taká oddychovka na prázdny večer. chystá sa live-action film a mám taký vodojem, že to bude rovnaká zloba... je mi to ľúto kamoši. aspoň že ten koniec bol taký... japonský :D(24.5.2015)