poster

The Stag

 • Velká Británie

  The Stag

 • USA

  The Bachelor Weekend

Komedie

Irsko, 2013, 94 min

Režie:

John Butler

Kamera:

Peter Robertson

Scénografie:

Ferdia Murphy

Kostýmy:

Kathy Strachan
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • evulienka3
  ****

  Vo veľmi krátkej dobe druhý film, v ktorom odznela skladba od Johnyho Casha You are my Sunshine. Keď som ju započula v úvode tohto filmu hneď ma to pozitívne naladilo a teda kladné hodnotenie celého filmu bolo tým pádom úspešne odštartované. Milá komédia o rozlúčke so slobodou má hneď niekoľko dôvodov pre ktoré sa oplatí si ju pustiť. Naučíte sa ako správne vysloviť meno Fionan po Írsky, zistíte, že s človekom ktorého každý volá Maschine by ste sa v reálnom živote neradi stretli, tak ako hrdinovia tohto príbehu, prídete na to odkedy sa z Gavina stáva Davin (alebo opačne...), zistíte, ktoré momenty pôsobia už príliž “homo” a čo je hlavné dozviete sa prečo musíte milovať U2. A pokiaľ patríte k milovníkom ich hudby v závere bude odmenený jednou z ich skladieb, ktorá je peknou bodkou za týmto filmom.(31.8.2014)

 • easaque
  ****

  4* irsky patriotsky vlastenecká komedie, která sice na první pohled, aspoň podle námětu, zní tuctově a možná pubertálně, ale po shlédnutí je to chytrá, citlivá a temperamentní záležitost. Rozlučkový víkend před svatbou se zvrhne v jízdu, kde změkčilí a zpohodlnělí kamarádi pochopí, že svět není jen o internetu, autech a závislosti na civilizaci, a to hlavně zásluhou obávaného macha Mašiny. Nemá cenu něco prozrazovat a věřím, že podobně smýšlejícím divákům jako já, by se to mohlo líbit. Samozřejmě se nevyhne i zbytečným hloupostem, kvůli kterým dávám "jen" 4 hvězdičky, ale nekazí celkový dojem z filmu. A navíc není moc předvídatelný, i když k tomu celou dobu vybízí, což je velké plus. A ještě PS: není to gay film;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](23.12.2017)

 • Thomick
  ****

  Velmi příjemný překvapení; důkladně vystavěná a pěkně provázaná komedie, která neni skoupá na holý zadky ani silnější okamžiky. Decentně slzopudný scény sice byly velkou sázkou na jistotu, když se zpravidla odehrávaly pod taktovkou toho jedinýho high profile herce široko daleko (pokud teda budeme ignorovat tolik očividný gleesonovský geny, meh), to však v žádnym případě neznamená, že by nutně musely bejt lacinýho rázu. Ve skutečnosti je tomu spíš přesně naopak: Scottova zaláskovaná píseň zaskočí svou naléhavostí a podobně svěžim dojmem působí i vývoj zprvu navýsost pochybný postavy rapperskýho střihu, The Machine alias R... ah, přece nebudu spoilerovat! --- Zkrátka tak jako nakonec zraje jeho enfant terrible, postupem času zraje i The Stag jako celek; což lze pokládat za výsadu kvalitních snímků. (A možná přijdou i Jůtů...)(10.8.2014)

 • kareen
  ***

  Ten zvláštní humor mě bavil, třeba když si ta partička zhýčkaných městských padavek kupovala stan a pod., to jsem se párkrát i upřímně zasmála. Problém nebyl ani v Mašinovi, který se i přes poněkud svéráznou povahu ukázal být jako sympaťák, ale opravdu skřípat to začalo, když došlo na cituplné vylejvání si bolavých dušiček a ten svatební happy end na závěr si taky mohli nechat. Škoda, protože nebýt toho, mohla z toho být moc příjemná severská komedie, takhle to zůstalo jen na půl cesty.(17.8.2014)

 • Aljak
  **

  No je tam toho. Ďalší zo ságy filmov o rozlúčke so slobodou, avšak tentokrát nie v žiadnych baroch a striptízových kluboch, ale v čarovnej írskej prírode. Len čo z toho, keď partia 6 mužov takmer celú dobu rozoberali úplné hlúposti a hádali sa? Očakával som niečo dobrodružnejšie, toto bolo naozaj úplne priemerné. Dokonca tomu chýbal aj nejaký poriadny dôvtip, takže na mňa to rozhodne ako komédia nepôsobilo. Záverečná tretina filmu už bola aj o kus dramatickejšia, teda aj lepšia, no aj tak to nepresiahlo hranice priemernosti. Malo to isto na viac....(12.6.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace