The Stag

The Bachelor Weekend

Komedie

Irsko, 2013, 94 min

• dr.fish

Musím říct, že jsem čekal trochu té chlapské zábavy, ale dostal jen výlet ukňouraných intošů do přírody. Už samotný pobyt v lese měl být ten humor, takže pro mne jako člověka zvyklého spát venku je skok do jezírka či spaní ve stanu normálka. Neplakal jsem dojetím ve chvíli kdy si kluci udělali večer u ohýnku zazpívali si něco lidové tvorby. Tento film je pro městské lidi, kteří si moc přírody neužijí a považují ji za jakýsi magický prostor, který člověka očistí a spasí. Příroda je příroda, je v ní teplo nebo zima, zle anebo fajn. Očistit se v ní musí každý sám. I když o to šlo asi i v tomto snímku. Jen jsem čekal trochu "irštější" pohled na věc. Za ten závěr na svatbě srážím hvězdičku.55%(30.7.2017)

4* irsky patriotsky vlastenecká komedie, která sice na první pohled, aspoň podle námětu, zní tuctově a možná pubertálně, ale po shlédnutí je to chytrá, citlivá a temperamentní záležitost. Rozlučkový víkend před svatbou se zvrhne v jízdu, kde změkčilí a zpohodlnělí kamarádi pochopí, že svět není jen o internetu, autech a závislosti na civilizaci, a to hlavně zásluhou obávaného macha Mašiny. Nemá cenu něco prozrazovat a věřím, že podobně smýšlejícím divákům jako já, by se to mohlo líbit. Samozřejmě se nevyhne i zbytečným hloupostem, kvůli kterým dávám "jen" 4 hvězdičky, ale nekazí celkový dojem z filmu. A navíc není moc předvídatelný, i když k tomu celou dobu vybízí, což je velké plus. A ještě PS: není to gay film;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](23.12.2017)

Rozlučka se svobodou je celkem vděčné téma, ale opravdu dobrých komedií na tohle téma je jako šafránu. Bachelor Weekend k nim ovšem určitě patří a to hned z několika důvodů. Tím prvním je určitě herecká sestava, která se povedla, ačkoliv ze známějších tváří tu účinkuje jen Andrew Scott. Tím dalším jsou výborně napsané postavy, kterým jednoznačně dominuje Fionan, jak nerozlučkový typ. Dobrá je i postava mašiny, která vám bude lézt ze začátku zaručeně na nervy, ale nakonec si jí oblíbíte. A pak je tu samozřejmě prostředí irského venkova. Co mi trošku vadilo, byl ten závěrečný, v pravdě americký, nápor na city. Ten mi do celkového konceptu příliš nezapadal. Ale když to srovnám s jinými slzopudnými ataky, dopadlo to nakonec ještě dobře. U mě spokojenost. 80%(2.9.2014)

Pokud někdo dokáže natočit komedii o rozlučce se svobodu tak, aby měla potřebný humor, spád, ale zároveň i jistou vážnost a neoplývala vulgárnostmi, tak právě UK. V tomto případě, přesněji řečeno Ireland:) Parta kámošů si vyrazí na rozlučkový hiking do krásných Irských hor a do party se jim vnutí i týpek, kterému všichni říkají Mašina. Nikdo ho tam nechce, ale kalibr jako je právě on, to rozhodně nerozhodí a sám se k partičce připojí. A právě s jeho příchodem začíná to pravé dobrodružství. A navíc, Mašina je i fešák:) Týpek jako on jsou sice možná dost často na ránu, ale slova pálí přímo od boku a přímo do ksichtu. Někdy zasáhne do špatného a bolavého místa, ale vždycky je to upřímné. Tam, kde je on, prostě nemůže být nuda. A i když se to z počátku nezdá, srdce má na pravém místě. Obsazení je úžasné, v čele s Andrew "Jim Moriarty, Hi!" Scottem. Snímek rychle uběhl a než se člověk nadál, už jim na svatbě zpíval Peter McDonald písničku od U2:) The Stag je přesným opakem toho, jak by tuto variaci na rozlučkové akce dokázal někdo zprznit u nás.(18.10.2015)

Naprosto výborná irská komedie, která perfektně a originálně vypráví jednu rozlučku se svobodou. Takticky jsem si tenhle film pustil den předtím, než jsem kamarádovi na jednu takovou rozlučku šel. Pouštěl jsem si ho hlavně proto, abych věděl, jak se taková akce třeba může posrat. Musím se ale přiznat, že se mi moc líbil ten nápad udělat tu rozlučku v irské přírodě. Kluci byli pošuci jak se patří a Mašina předváděl naprosto ultimátní rozlučkovej výkon. Bez něj by ten film vlastně ani nemusel bejt. Viděno na základě Challenge Tour 2015(20.4.2015)