poster

Pán času: Vánoční invaze (TV film)

 • Velká Británie

  Doctor Who: The Christmas Invasion

Dobrodružný / Sci-Fi / Rodinný

Velká Británie, 2005, 59 min

Režie:

James Hawes

Scénář:

Russell T. Davies

Kamera:

Ernest Vincze
(další profese)
 • novoten
  *****

  Začátek kouzelného dějového období a nečekaná ochutnávka síly britských seriálových Vánoc. Daviesova předehra druhé sezóny mi ale kromě spícího Doctora nebo bojové ruky dala jednu neocenitelnou zkušenost. Právě tady jsem poprvé pochopil, zač je toho Tennant a že během vánoční invaze může začínat nezapomenutelná éra. A měl jsem pravdu.(14.11.2013)

 • matolas
  ***

  Prvá epizóda Tennantovho Doktora nebola práve plná akcie. Celý “build up” až k onému finále je dosť pomalý a občas začne aj nudiť. No po čajovej vzpruhe sa konečne epizóda rozbehne a Tennant ukáže, kam chce svojou interpretáciou Doktora smerovať. Na konci sa neviete dočkať ďalších dobrodružstiev a skúmania Doktorovho charakteru.(4.12.2013)

 • Petike
  ***

  Celkom príjemný úvod do rodiacich sa dobrodružstiev desiateho Doktora, hoci je pravda, že prvotnú časť deja prevažne predrichme. :-)) Obľúbená scéna: Tennantov Doktor názorne predvádza, ako sa z obyčajnej vianočnej mandarínky môže stať smrtiaca zbraň. ;-) Určite jeden z lepších vianočných špeciálov Daviesovej éry, no je z neho ešte cítiť určitú novosť a neskúsenosť produkčného a scenáristického tímu v závere prvého roku po obnovenej premiére seriálu.(2.7.2014)

 • Allien.9
  ****

  Zvyknout si na "ukřičeného", přidrzlého Tennanta bylo po klidném, někdy až flegmatickém Ecclestonovi těžké, ale povedlo se a lepší Doktor prostě neexistuje. Nicméně co se této epizody týče, nejedná se o žádný scénáristický zázrak, ba co víc, řekla bych, že se jedná o jednu z nejslabších epizod vůbec. Ale závěr s padajícím "sněhem" je krásný.:-)(7.11.2013)

 • VenDulin85
  *****

  O tom, že existují nějaké spešl vánoční díly mimo série Doctor Who, jsem se dozvěděla, když jsem načala druhou sérii, takže jsem viděla první dvě "vánočky" pěkně zaráz a říkala si- to je zajímavé, že emzáci mají tak silné nutkání útočit na svět (tedy hlavně na Británii) vždy na svátky... a jsou stále tak nepoučitelní... Přestože doktor po své přeměně potřebuje lehce zregenerovat a tím pádem není moc aktivní, je to brilantní díl, který si pustím znovu pěkně na Vánoce :-).(15.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace