Pán času: Vánoční invaze (TV film)

Doctor Who: The Christmas Invasion

Dobrodružný / Sci-Fi / Rodinný

Velká Británie, 2005, 59 min

James Hawes

Russell T. Davies

Ernest Vincze

Zvyknout si na "ukřičeného", přidrzlého Tennanta bylo po klidném, někdy až flegmatickém Ecclestonovi těžké, ale povedlo se a lepší Doktor prostě neexistuje. Nicméně co se této epizody týče, nejedná se o žádný scénáristický zázrak, ba co víc, řekla bych, že se jedná o jednu z nejslabších epizod vůbec. Ale závěr s padajícím "sněhem" je krásný.:-)(7.11.2013)

O tom, že existují nějaké spešl vánoční díly mimo série Doctor Who, jsem se dozvěděla, když jsem načala druhou sérii, takže jsem viděla první dvě "vánočky" pěkně zaráz a říkala si- to je zajímavé, že emzáci mají tak silné nutkání útočit na svět (tedy hlavně na Británii) vždy na svátky... a jsou stále tak nepoučitelní... Přestože doktor po své přeměně potřebuje lehce zregenerovat a tím pádem není moc aktivní, je to brilantní díl, který si pustím znovu pěkně na Vánoce :-).(15.11.2013)

Konečně se to tady objevilo! První příběh desátého Doctora a první vánoční speciál. Vánoční invaze sice je ze všech vánočních speciálů nejslabší, ale má švih, vtip a atmosféru. Příběh je fajn, nese se to na stylu první řady a už tady Tennant neskutečně válí, i když většinou jen polehává v posteli. Ano, méně než pět hvězd si to opravdu nezaslouží, i když postupem sérií jsou vánoční díly Doctora čím dál lepší. A pokud se tady objeví všechny, bude to jedině dobře. Ale ještě k Vánoční invazi: příběh je fajn a Doctor je.... no, zkuste hádat. Já dávám plný počet a 100%. Allons-y!!!(7.10.2013)

Začátek kouzelného dějového období a nečekaná ochutnávka síly britských seriálových Vánoc. Daviesova předehra druhé sezóny mi ale kromě spícího Doctora nebo bojové ruky dala jednu neocenitelnou zkušenost. Právě tady jsem poprvé pochopil, zač je toho Tennant a že během vánoční invaze může začínat nezapomenutelná éra. A měl jsem pravdu.(14.11.2013)

První ze speciálů a i první trpící častou to nemocí právě speciálů. Honí se tu totiž příliš zajíců na příliš omezeném prostoru. Je to kvůli tomu rozhárané a bezmála každý segment se nese v jiném duchu; a tak se na úvodní oživnutí vánočních propriet záhy zapomene (a působí tam násilně nacpané jen z důvodu vánočního uvedení) a jede se v jiném stylu, aby se to následně ještě několikrát proměnilo a končilo se zcela jinak než se začalo. Co se ovšem vydařilo na výtečnou je změna Doktora. Jakmile Tennant v pyžamu začne tváří v tvář šikům A+ krvelačných mimozemšťanů recitovat Lvího krále s tou svou specifickou směsicí dětinské potrhlosti a nesporného respektu, tak zřejmě nebude příliš diváků, kteří by „Desítce“ nesedli na lep hned v této jeho úvodní scéně po probuzení.(4.12.2013)