Pán času: Vánoční invaze (TV film)

Doctor Who: The Christmas Invasion

Dobrodružný / Sci-Fi / Rodinný

Velká Británie, 2005, 59 min

James Hawes

Russell T. Davies

Ernest Vincze

První vánoční speciál, který jsem v Doktorově univerzu viděl a jelikož jsem (očividně neprozřetelně) první sérii novodobého Doktora (zatím) přeskočil, je právě Vánoční invaze moje úplně první seznámení s Pánem času, no a dopadlo to nad očekávání dobře (i když se tam Doktor půlku času pořád jen fláká a válí na posteli :-). A zabijáčtí Santa Clausové neměli chybu :-)(7.11.2013)

Prvá epizóda Tennantovho Doktora nebola práve plná akcie. Celý “build up” až k onému finále je dosť pomalý a občas začne aj nudiť. No po čajovej vzpruhe sa konečne epizóda rozbehne a Tennant ukáže, kam chce svojou interpretáciou Doktora smerovať. Na konci sa neviete dočkať ďalších dobrodružstiev a skúmania Doktorovho charakteru.(4.12.2013)

Konečně se to tady objevilo! První příběh desátého Doctora a první vánoční speciál. Vánoční invaze sice je ze všech vánočních speciálů nejslabší, ale má švih, vtip a atmosféru. Příběh je fajn, nese se to na stylu první řady a už tady Tennant neskutečně válí, i když většinou jen polehává v posteli. Ano, méně než pět hvězd si to opravdu nezaslouží, i když postupem sérií jsou vánoční díly Doctora čím dál lepší. A pokud se tady objeví všechny, bude to jedině dobře. Ale ještě k Vánoční invazi: příběh je fajn a Doctor je.... no, zkuste hádat. Já dávám plný počet a 100%. Allons-y!!!(7.10.2013)

Tennant začína! Prvý vianočný špeciál (obnoveného) Doctora Who nebol práve tým najlepším, čo tradícia vianočných špeciálov priniesla. Vianoce boli reprezentované zabijáckymi Santa Clausmi a vianočnými stromčekami, čo pôsobilo dosť lacne. Čo sa samotnej invázie týka... fajn... len mne ten Daviesov nápad s inváziami, o ktorých vedelo celé ľudstvo už od začiatku prišiel dosť dementný... Inak celkovo dosť nudný diel (Rose s mamou a Mickeym celý špeciál proste neutiahnu. Howgh!), za zapamätanie stojí akurát posledných pár minút, keď na scénu nabehne Tennant, zarecituje citát z Levieho Kráľa, všetkým to natrie a vy si poviete - Áno, tento chlapík je Doctor! -(1.1.2015)

První vánoční speciál Doctora Who, ve kterém je Londýn v ohrožení mimozemšťany (po několika podobných speciálech si i v seriálu dělali srandu, co hrozného Brity čeká letošní Vánoce). První plnohodnotný díl s kouzelným Davidem Tennantem coby desátým Doktorem. Většinu dílu sice prospí a děj tak stojí na Rose a její rodině, ale když se Desítka konečně probudí, aby zachránil den, stojí to za to. Plný energie, poskakující všude kolem, vtipný, optimistický a flirtující (!). Není divu, že Tennant si získal srdce diváků. Je neuvěřitelné, jak ho dobrodružství z pera Russella T. Daviese a spol. dokázala za několik let změnit na někoho zasmušilého, přemýšlivého, melodramatického, ale přesto někoho, kdo ještě nechce odejít. 75 %(3.12.2013)