Reklama

Reklama

Les Parents terribles

  • angličtina The Storm Within

Obsahy(1)

Jedná se o filmovou verzi divadelní hry Jeana Cocteaua, která je postavena na antických základech. Jde o příběh maloměšťácké rodiny, kterou tvoří matka, otec, syn a teta, matčina sestra. Těžce nemocná matka, která se jmenuje Yvonne, je citově závislá na svém dospělém synovi Michelovi a nedokáže ho nechat dospět a osamostatnit se, bez ohledu na jeho věk. Situace se zkomplikuje v okamžiku, kdy se Michel zamiluje do dívky, která je starší než on a navíc byla milenkou jeho otce. (Želva2)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1)

Flego 

všechny recenze uživatele

Ťažká rodinná dráma založená na silných dialógoch. Divák môže mať problém pozorne sledovať náročné texty Jean Cocteaua podľa vlastnej divadelnej hry, a určite to nebude chybou diváka. Tvorca reflektoval aj na Maraisov skutočný vzťah s matkou, ktorý nebol zďaleka ideálny. Slávnemu hercovi sa veselo rozbiehala kariéra a že sa cítil pred kamerou ako ryba vo vode, dokázal aj v tomto filme. Prvá recenzia a deviate hodnotenie. ()

Zajímavosti (1)

  • Předlohou a inspirací pro postavu matky byla skutečná matka Jeana Maraise. Představitelka role matky Yvonne de Bray neměla děti, přijala Jeana Maraise jako syna; někteří lidé se dokonce domnívali, že je to jeho matka. Proto ji skutečná matka Jeana Maraise nesnášela. (Želva2)

Reklama

Reklama