Reklama

Reklama

Jedinečné letiště v Dubaji

(seriál)
  • Velká Británie Ultimate Airport Dubai (více)
Dokumentární
Velká Británie, 2013, 30x45 min

Obsahy(1)

Před méně než 55 lety byla na místě Dubajského mezinárodního letiště rozsáhlá písečná poušť, ale dnes se jedná o Mekku mezinárodní letecké dopravy. Se svými 344 000 lety, 57 miliony pasažéry a 2 miliony tun nákladu každý rok se jedná o třetí nejvytíženější letiště na světě určené pro mezinárodní pasažéry. National Geographic Channel pronikne dovnitř a prozkoumá tři masivní terminály Dubajského letiště včetně terminálu 3, který je svou plochou největší stavbou na světě a měří 359 fotbalových hřišť! S nebývalým přístup do všech části tohoto zařízení bude série sledovat některé z 60 000 zaměstnanců, kteří se starají o spolehlivost, bezpečnost a plánování. Seznámíte se chodem letiště od řízení letového provozu zajišťujícím nouzová přistání přes zadržení podezřelých z pašování drog, techniky, kteří rozebírají multi-milion dolarů stojící trysky, aby vyřešili zpožděné lety a rozčílené pasažéry až po nákladní horečku či stavbu nového terminálu v hodnotě 3,2 bilionů dolarů. NGC vám tak nabídne komplexní pohled na toto jedinečné letiště. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (7)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Určite sa človek dozvie veľa zaujímavostí, ale predsa len... 30 častí o jednom posranom letisku? To si snáď ten dokument platili samotní šejkovia. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Prvni dil se mi zdal fajn,ale druhy uz takovy umorny. Jak Hanks ve filmu Terminal - fobicka past na problemovem letisti. ()

Reklama

Tuzinho 

všechny recenze uživatele

S01: Velice zajímavý dokument, člověk se určitě dozví hodně nových informací o fungování jednotlivých zaměstnanců a procesů na tak vytíženém místě. Škoda jen toho neustálého přeskakování a následného opakování, jakoby divák zapomněl co se tam před deseti minutami dělo. Taktéž mi vadila ta obrovská dramatičnost, kdy je poukazováno neustále na tu nejhorší variantu, která ve skutečnosti nastane jednou z deseti případů. Uvidíme, co druhá série. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama