Batmanův syn

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2014, 74 min

Ethan Spaulding

Předloha:

Grant Morrison (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Joe R. Lansdale

Z "batmanovské série", kde na sebe filmy vůbec nenavazují, je to dost slabý kousek. Batmanův syn jen nahrazuje (nejspíš) druhého Robina, bo ten první zde je. A jinak možná až moc "krvavé", bo se tu používají často meče a jedna zajímavost i protivníci používají bouchací kuličky s kouřem na zmizení jako Batman.(26.4.2014)

Já tu linii s Taliiným synem nemám moc rád. Popravdě nemám rád ani jednoho z těch poskakujících sidekicků v pestrobarevném kostýmku. Vlastně nemám rád žádné děti. Vypadá to divně, když si dospělý chlap nějaké pořídí. Ale co už, v běžném životě je to prý normální, tak proč by Batman nemohl mít syna, že jo. Ale stejně mi nejde na rozum, proč si moderní kluk ve světě plném cool a trendy módních výstřelků vybere kostým jak z besídky ve školce. Jasně, celý život byl zavřený někde v klášteře mezi ninjama, takže se k módním magazínům asi moc nedostal, ale přesto… Bože, jak já toho Robina nesnáším. No nic, akce fajn, animace hnusná jako prdel (to už je takový kolorit), Morrison mě bavil víc.(2.8.2014)

Animovaný film inšpirovaný skvelým komiksom od vynikajúceho Granta Morrisona. Ktorý predstavuje Damiena Wayna, Batmanovho syna a štvrtého Robina. Jednu z najdôležitejších a najkontroverznejších postáv Batmanovho univerza. Mnohými nenávidený za to, že je to rozmaznaný, arogantný, drzý fagan. Ktorý ale prešiel najtvrdším tréningom League of Assassins pod vedením samotného Ra's al Ghula čo s neho robí najsilnejšieho badass Robina a tak nemá problém nakopať riť 200 kilového chlapa. Škoda že si film po príbehovej stránke nezobral s komiksu viac lebo takto príbeh vyznieva moc jednoducho ale pri animáku ktorý má 74 minút sa to dá odpustiť. Samotný Damien a jeho vzťah s otcom je však vykreslený tak ako má byť. Je to pekne animované, plné skvelých súbojov a hlášok. Nebojí sa to dokonca ani krvy a je jej tam celkom dosť. Takže zoberťe si niečo na chrúmanie a bežte sa opäť rýchlo ponoriť so temnoty Gothamu. 85%(1.5.2014)

Hodně pohodový animák. Sice slabší děj, ale za to se skvělým Deathstrokem a hlavně se super akcí. Už z prvních fajtů bylo jasné, že tady se digitální krví nešetřilo. Postavu Nightwinga můžu v čemkoliv, takže tady mě potěšilo i jeho pomrknutí po předchozí uniformě. Spokojenost a už se zas těším na další DC animák.(19.4.2014)

• Khanemis

Tak takové zklamání ze stáje animovaných DC filmů jsem tedy nečekal. Příběh je jedním slovem příšerný, plný do očí bijících nelogičností (za které by se nemusel stydět ani Michael Bay), klišovitých scén a naprosto příšerně napsaných postav v čele s nesympatickým a nerealistickým Damianem. Ani krev a násilí, kterým se zde nešetřilo, nedokáže zakrýt dětinsky napsaný scénář. Ke všemu navíc poněkud zbytečně překopává zákonitosti, takže ho nemůže člověk ani doporučit lidem neznalým komiksů, jen by z něho pochytili naprosto mylné informace (Deathstroke jako bývalý nástupce Ra'se? Co?). Navíc zde nevidím jedinou pamětihodnou scénu, všechny se pohybují od nezajímavých po vysloveně iritující. Jako jediné plus mohu hodnotit tradičně výborné Alfrédovy hlášky a velmi dobře zpracovanou animaci. Nightwing měl potenciál, ale dostal velmi málo prostoru. Anglické namluvení bylo obstojné. Rozhodoval jsem se mezi jednou a dvěma hvězdičkami (a já blázen měl na začátku pocit, že by to možná mohlo mít alespoň tři), ale jelikož film nepředvedl nic co by ho omlouvalo a po skončení zůstala jen velmi nepříjemná pachuť, tak se uchýlím k horšímu hodnocení, které míním také jako varování. Tudy nejít! DC animované filmy patří k tomu nejlepšímu v žánru, a Batman je můj favorit mezi komiksy, tohle je ale s prominutím ostuda.(8.5.2014)