Srážka

Autobahn

Nebezpečná rýchlosť

Akční / Krimi / Thriller

Velká Británie / Německo / Čína, 2016, 99 min

Automobilová honička na německé dálnici a není u toho Semir Gerkhan - nezvyk. Jinak ale příjemné akční béčko s parádním obsazením, přímočarým dějem, dobrými honičkami a divným CGI. Vtipnej Ben Kingsley, ďábelskej, leč trochu nevyužitej Hopkins, krásná Felicity podivně odbarvená na blond a nakonec i ten floutek v hlavní roli byl v pohodě a ani jim to nekazil. Jó, s podobnými kousky vůbec nemám problém.(28.1.2017)

|60%| COLLIDE mi opravdu místy připomíná mojí srdcovku KOBRU 11. Dálniční honičky, město Kolín nad Rýnem atd atd. Příběh je strašně jednoduchý a scénářem tak trochu hloupoučký, ale v tomto případě mi to vůbec nevadilo. Kdyby to bylo seriózněji podáno, mohlo by to být lepší. Tak jako tak to byla snesitelná jednohubka, kde jsem si akci opravdu užil. Byla skvěle natočena. Hlavně naháněčka po dálnici zhruba uprostřed snímku. To nemělo chybu – tam jsem měl opravdu pocit, že sleduji další napínavý díl mé oblíbené kobry. Hlavní hrdiny včetně Felicity Jones – oba v pohodě. Kingsley mě dost pobavil a Hopkins mi přišel nudný a trapný. Víc v tomto filmíku nehledejte. Prostě zábavná akční jednohubka.(7.1.2017)

Zoufale nevýrazná, prostá akční story o jedné "zvrtnuvší se" loupeži kamiónu s drogami nemá jednoduše čím zaujmout. Rád bych řekl, že "naštěstí" již před polovinou snímku nastartuje jedna velká destruktivní honička (auty i pěšmo), ovšem ani ta se svou rozklepanou, avšak často netradičně vedenou kamerou a elektronickými beaty nedrží žádný nadstandard. Sotva 3*.(16.5.2017)

Srážka by se dala kritizovat v mnoha ohledech, kdy pro mě by asi ta nejzásadnější výtka směřovala k úvodním pětačtyřiceti minutám, které toho příliš nenabídli, i když na druhou stranu je nutno přiznat, že díky velice sympatickému ústřednímu páru se dají v pohodě přežít a pak k několika až absurdně přestřeleným scénám, které pořádně podráždí diváckou trpělivost vůči nepřiměřené nesoudnosti tvůrců, jinak bych ale v případě této poměrně neznámé podívané toho neměl už příliš co napadat. Jedná se totiž o čistokrevné akční béčko, které naplňuje přesně to, co by podobný typ snímků měl nabízet, tedy výrazný a sympatický casting, strhující tempo, které tedy po zmiňované třičtvrtě hodince nabere takové obrátky, že musím smeknout, neboť od té chvíle prakticky až do závěrečných titulků je to fakt mazec, a spoustu akce, v případě Collide se tedy jedná převážně o automobilové honičky, čehož nejsem úplně nej příznivec, nicméně zde jsou natočeny vážně dynamicky a efektně, a demoluje se zde fakt ve velkém a poměrně i přehledným způsobem, což je hodně fajn. Zápletka je pak taková tuctovější ptákovinka, hrající hodně na náhody a nehody, s nepěknou porcí zmiňovaných nesoudných zvratů a opravdu jen těžko uvěřitelným vývojem děje, každopádně pro mě bylo určitě důležitější, že její zábavnost a živelnost tyto nedostatky hravě přebili a díky tomu Srážka dokáže skutečně maximálně pobavit. Takže silné 3* a s klidným svědomím mohu nenáročnému publiku doporučit.(19.10.2018)

Taký mix absolútne všetkého. Šablónka príbeh s romantickou linkou, veľmi chudobný Bond, Kobra 11, prvotriedne obsadenie, prvotriedna akcia a tak ďalej. Miestami fantastické, miestami nudiace. Srážka pôsobí ako film, pri ktorom sa režisér bavil a rovnako chcel pobaviť aj divákov, či už akciou, luxusnými autami alebo blond Felicitou. Nechce sa to hrať na niečo, čo nie je, nechce to pôsobiť umelo, ale stále si to udržuje odstup od absolútnej, suchej reality. Takéto filmy väčšinou plávajú v kalných, B-čkových vodách, tomuto sa ale podarilo vyplávať trošku vyššie. Celkový dojem mám veľmi pozitívny, preto nedá sa inak. Mocné 3 z 5(7.9.2017)

• - Na dálnici se střílelo z brokovnice SPAS 12. Policie používala útočnou pušku G36, samopal MP5 a samopal G26. Pistole, kterou používá Geran (Ben Kingsley), je pozlacený Colt 1911. (K98)