Srážka

Autobahn

Nebezpečná rýchlosť

Akční / Krimi / Thriller

Velká Británie / Německo / Čína, 2016, 99 min

Automobilová honička na německé dálnici a není u toho Semir Gerkhan - nezvyk. Jinak ale příjemné akční béčko s parádním obsazením, přímočarým dějem, dobrými honičkami a divným CGI. Vtipnej Ben Kingsley, ďábelskej, leč trochu nevyužitej Hopkins, krásná Felicity podivně odbarvená na blond a nakonec i ten floutek v hlavní roli byl v pohodě a ani jim to nekazil. Jó, s podobnými kousky vůbec nemám problém.(28.1.2017)

Nicholaus má prostě smůlu ze začátku na vše, ale když se film rozběhne v plných obrátkách akce, střelba honičky přece jen při něm stojí štěstí kulky se mu sice vyhýbají a přežije snad vše ale nakonec dojde do finále kde vše dopadne jak má, film je sice hodně přitažený za vlasy ale to ani tak nevadí, škoda scény nehody dvou kamionu ta byla dost zkažena. Herecky výběr velmi dobře vybrán.(2.1.2017)

Jasně, nesmí se u toho moc přemýšlet, ale když se to povede, je Collide akční béčko jak má bejt. Autohoničky byly v tomto případě parádní a tím, že se odehrávaly v sousedním Německu, měly punc něčeho důvěrně známého, pokud si teda představíte, že naše dálnice jsou opravené. Nějaké ty rvačky a přestřelky se také našly a když si k tomu přidáte ucházející tempo a áčkové obsazení s veteránským tandemem Hopkins-Kingsley, nemůžete se nebavit. 75%(10.3.2017)

• silentname

Ako by človek najjednoduchšie dokázal okomentovať "Collide"? Skúste si spojiť sériu "Fast & Furious", spojte to s akýmkoľvek tuctovým americkým filmom, kde hlavný hrdina ukradne kopec peňazí drogovým dílerom a bude na úteku, a príbeh je na svete. A myslím si, že tu by som mohol aj reálne dokomentovať, lebo je to všetko, čo tento film je. No možno si ešte skúsme povedať vecí. Čo je na filme najlepšie, tak to je Ben Kingsley ako pašerák Geran. Je skutočne vtipný a energický a rozhodne všetky scénky s ním sú najpodarenejšie. Niekedy sa správa tak okázalo, až sa mi chce rehotať. Takže väčšina scénok s ním stojí za to to. Ostatné je na tom všelijako. Miestami energické, no súčasne neskutočne tuctové, prevarené a v ničom inovatívne. Nicholas Hoult a Felicity Jones nemajú najlepšiu chémiu a hlavne ani ich vzťah nie je natoľko dobre podaný, aby som bol aspoň zvedavý na to, ako to skončí, lebo realita je taká, že viete presne uhádnuť ako to dopadne. Viete presne kto zomrie, kto prežije, ako to dopadne s peniazmi a čo všetko sa stihne vo filme udiať. Je to vyslovene otrasné? Asi nie. Dokázalo ma to držať. Ale je to tak nesktučne tuctový film, že človek len čaká, kedy to skončí, lebo nie je tam nič, čo by dokázal oceniť ako kreatívne. Proste bezmyšlienkovitý a tuctový akčný film. Hodnotenie: C-(4.1.2018)

S tím ansámblem, co snímek měl, se dalo určitě udělat mnohem víc, a jediný, kdo zde trochu vyniká, je Ben Kingsley, který si roli očividně užíval. Bavil mě, honičky jsou zde dobré, ale celkově je ten příběh tak nějak prostě nudný. Felicity Jones naprosto trestuhodně nevyužitá, o Anthonym ani nemluvím...(6.1.2017)

• - Na dálnici se střílelo z brokovnice SPAS 12. Policie používala útočnou pušku G36, samopal MP5 a samopal G26. Pistole, kterou používá Geran (Ben Kingsley), je pozlacený Colt 1911. (K98)