Reklama

Reklama

Film Lidský kapitál začíná samotným koncem příběhu - smrtí cyklisty, kterého v noci před Štědrým dnem srazí ze silnice rychle se řítící SUV. Když začnou vyplouvat na povrch detaily, které tragické nehodě předcházely, protnou se osudy dobře situované, privilegované rodiny Bernaschiových s Ossolovými, kteří si šokujícím způsobem snaží udržet svůj pohodlný středostavovský život. Dina Ossolu, který se svou druhou ženou čeká dvojčata, zaslepí vidina společenského vzestupu natolik, že svou rodinu těžce zadluží. Mezitím se však Dinova dospívající dcera zaplete s pohledným synem správce zajišťovacího fondu Giovanniho Bernaschiho, což ještě víc zkomplikuje už tak divoký rej společenského postavení, peněz a ambicí. (Cinemax)

(více)

Videa (9)

Trailer 3

Recenze (15)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale jakmile za posledních několik let narazím na relativně novej italskej film, tak snad pokaždé se rozhoduju mezi třemi až čtyřmi hvězdami. Nesedí mi ta uřvaná a zbytečně emotivně se projevující nátura, která se projevuje snad v každým italským filmu včetně tohoto. Myslím si, že by si plno nepříjemnejch situací mohli odpustit a bylo by hned všem o trošku líp. Lidský kapitál není o nic jinačí. Svým příběhem sice dokáže zaujmout, ale postavy jsou v tomto případě ten problém, přes který nejsem schopný přejít. A to se v jistých momentech mohou chovat a tvářit sebelíp. Zajímavé je nicméně na filmu i to, že svévolně přechází z minulosti do budoucnosti a přes přítomnost se vrací zpátky do minulosti. Chvílemi je v tom zmatek jako kráva, ale závěr to vcelku hrdinně uzavře. ()

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Na prekvapenie veľmi príjemná talianska dráma. Očakával som niečo horšie, typicky ukričanejšie, ale nie. Film o vyššej spoločnosti, ani nie tak o ich živote ale skôr o vzťahoch a o jednej udalosti, ktorá veľa vecí rozvráti. Ale aj bez by bol rozklad nezbytný. Životný štýl fajn, ale prevedenie veľmi zaujímavé a pútavé. Dokonca aj obsadenie bolo sympatické a trefné. 3 z 5 ()

Reklama

Tosi 

všechny recenze uživatele

Překvapivě dobré sociální drama, kde hned několik klíčových postav zažívá životní pád na hubu, ale bez pokrytectví a chamtivosti se neuměj vyhrabat zpět nahoru. Divácky je to zajímavé hlavně kvůli třem různým a časově překrývajícím se pohledům na jednu nešt'astnou událost, která má pro všechny zničující účinek. Italové si sice nastavili kritické zrcadlo, ale takhle zmateně se v jistých situacích chovají všichni. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Nejdřív je současnot, pak střih a jsem o dva roky zpátky, pak střih a jsme o půl roku vpředu, pak střih a sledujeme příběh z pozice člověka A, pak střih a sledujeme příběh z pozice člověka B a nakonec finišujeme příběhem z pozice člověka C....jako nechci vypadat jako genius, ale troufnu si říct, že existují i jednodušší vypravěčský postupy. Nicméně, žádný dějový šmodrchance se nekonají, příběh taky plyne jak horská vodička, takže po téhle stránce je to OK. Trošku problémek bych viděl ve faktorech napětí a tempo, ale konec byl hezky vymazlenej, to se musí nechat. Rozesmál mě tady kolega Angelopul, který píše že už vše věděl v půlce, to je dobrý, na to, že v půlce nebyly ještě známy ani všechny postavy filmu, zejména jedna důležitá :)) Hold na csfd je to samej scénaristickej genius, který přemýšlí i ve spání. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Tak teď už to můžu podepsat?............. Přemýšlel jsem na hvězdou navíc, ale ne, je to moc prodlužované a některé situace nejsou moc povedené. CITÁT - Takhle to nefunguje............ Příběh je rozdělen od několika úseků, které sledují stejnou situaci z pohledu jiné osoby. Kapitoly jsou DINO (Nepříjemný červ, které si snad nikdo neoblíbí) KARLA (Podivná manželka, která není tak blbá jak se zdá) SERENA (Nejzmatkovější člověk na scéně) a poslední kapitola nese název celého příběhu - LIDSKÝ KAPITÁL. CITÁT - Chci 980 tisíc a.....pusu.......... Velmi smutný příběh. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se v italské Lombardii v lokalitách Osnago, Milano, Como a Fortunago. (Terva)

Reklama

Reklama