Kids Return: Saikai no toki

• Japonsko キッズ・リターン 再会の時 (více)

Lacike

Doteraz som nevedel, že moja obľúbená Kitanovka má pokračovanie. Nevrátil sa nielen Kitano za kamerou ale ani žiadny pôvodný herec. Príbeh len znova variuje jednotku. Masaru sa vracia po piatich rokoch z basy a znova sa pokúša vyšplhať v rebríčku yakuzy. Shinji to s boxom po mnohých neúspechoch vzdal, ale stretnutie s dávnym kamarátom zo školy ho nakopne k tomu, aby ešte aspoň raz skúsil zabojovať o titul. Popri príbehu ústrednej dvojky tu má ešte priestor dvojica, ktorá robí pre Masaru. Tempo je pomalé ako v prvom diely a ani o nejakých hereckých koncertoch sa hovoriť nedá. Je to proste v každom ohľade minimalistické. Ale Shimizu nie je Kitano a vôbec sa mu nedarí navodiť tú podmanivú atmosféru akú mala jednotka. Za jedno pozretie to ale stojí. Bolo zaujímavé sledovať jak sa ústredná dvojka ani po rokoch príliš nezmenila a stále robia tie isté chyby. Šťastena im príliš nepraje, až do finále, v ktorom sa predsalen dočkajú čiastočného úspechu. Znova si to na rozdiel od jednotky ale už nepustím. 5/10. ()