poster

Higher Power

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 2018, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MickeyStuma
  *****

  Když vesmír začne konat, nemá smysl vzdorovat. Na samém počátku příběhu se dozvíme o hrozbě a pak už následuje velmi zajímavý vývoj plný psychologie, filozofie, lidskosti a citů. Joseph Steadman se stává testem maniakálního vědce, který ho ovládá v rámci daných skutečností. To by mohlo svět zachránit anebo ho naopak zničit. Artový sci-fi snímek s úžasnou atmosférou podpořenou velmi povedenými vizuálními efekty, které už samotný příběh doplňují, místy i přebírají vyprávění a které si velmi striktně pohrávají s lidskou představivostí. Je člověk součástí vesmíru? Mohou takové myšlenky dojít až k reinkarnaci? Co je to vlastně boží síla? Jedná se o snímek, u kterého se musí hodně přemýšlet a sledovat každičké filmové políčko. A také se hlavně jedná o sci-fi příběh, který nemá nic společného s popkornovou zábavou. Tady žádné střílečky, hlášky a jiné věci typické pro popcornové filmy. A proto je snímek pouze pro filmové fajnšmekry, kteří ví, co to je skutečné filmové umění.(8.6.2018)

 • Jadro
  ****

  Veľmi rozpoluplný film. Prvých 30 minút je absolútne zbytočných, až ubíjajúcich - kľudne by sa dali zostrihať na maximálne 8 dlhých minút a do polovice aj kamera je veľmi neistá. No potom začína absolútny zvrat, kde síce väčšinou premotivovane ale predsa to nejako hrá a dokonca sa človek aj zamyslí. Niečo, čo sa často nevidí - vážne neviem aké hodnotenie tomu dať: úvod 1% a od polovice aj 80% ... No čo? Máme nového superhrdinu, Thanos nemá šancu :)(6.6.2018)

 • iXtr3m3
  ***

  Hodina utrpenia a potom fajn sci-fíčko líznuté Dr. Manhattanom z Watchmenov. Ron Eldard je "spuchnutý" a "zbruchatený" neskutočne. Vybrať do takejto úlohy práve jeho, tak to bol omyl. Mohlo to dopadnúť lepšie. Objektívne do na viac ako dve hviezdy nemá, ale za poslednú dvadsaťminútovku hviezdu pridávam.(4.1.2019)

 • JASON_X
  **

  Vždycky tvrdím, že špatný scífko je lepší než žádný, ale v tomhle případě mě nenapadá nic, čím bych tohle moje tvrzení ospravedlnil. Higher Power má totiž sice slibnej námět, velký ambice a rádoby i velký fyzikální, ontologický ba teologický přesah, ale ve výsledku jde o chaotické a nevábně zpracované TV béčko s podřadnými herci (kromě Feora), levnými triky, kostrbatým scénářem a neskutečně mizernou ruční kamerou. Jeho leitmotiv je slepenec vysokých a vznešených idejí (stvoření Nadčlověka až poloboha na způsob Dr. Manhattana z Watchmenů) a plebejského hollywoodského škváru pro obecný lid (náš polobůh je vyrobený šíleným vědcem z obtloustlého buranského dédyho, který se snaží zachránit svoje dvě princezny a neustále "flešbekuje" o své mrtvé ženě a vzdálených chvílích rodinného štěstí). Ale všechno dobře dopadne, protože princezny mají nesmrtelnou duši a jejich dédy zachrání celou planetu před supernováckým zářením z kosmu, teda aspoň jestli jsem to dobře pochopil. No nic, příště si radši pustím třeba něco o zombiích.(12.6.2018)

 • Magika82
  *

  JASON_X, bubáčku můj milý, Tvá kritika naprosto vyjadřuje mé dojmy. Nicméně, budu ještě přísnější co se hodnocení týče. Důvodem je skutečnost, že velký potenciál, jenž tento námět bezesporu měl, nebyl využit ani co do kategorie tzv. "Béčkových snímků". Režiséra a scénáristu v jedné osobě, bych v tomto případě nejraději sama propleskla z každé strany tváře... 20% za jakousi snahu... Vidět jednou stačí.(26.8.2018)