poster

Maïna

Dobrodružný

Kanada, 2013, 102 min

Režie:

Michel Poulette

Kamera:

Allen Smith

Producenti:

Karine Martin
(další profese)
 • seale
  ****

  Příběh prostoupený Manitouem a krásnou kamerou.(5.3.2018)

 • Chrustyn
  ***

  Ze začátku velice nadějné, postupem času více a více stereotypní a po skončení jsem si na film prakticky nevzpomněl.(28.8.2018)

 • Morholt
  ***

  Indiánsko-eskymácké dobrodrůžo se silným nádechem romantiky. Film se může opřít o nádherné exteriéry a o celkem sugestivní výjevy z obyčejného života Inuitů. Herecky celkem fajn, ačkoliv nechápu francouzský voice over, když se ve filmu mluvilo celou dobu indiánským či inuitským nářečím. Nic extra, ale jednou se to dá. 55%(25.2.2018)

 • kaylin
  ****

  Další pěkná ukázka toho, že když se vezme specifické prostředí, točí se s místními, nebo lidmi, kteří jako místní opravdu vypadají, a nerve se do toho nic amerického, vyjde z toho něco zajímavého, nového, jedinečného. Tady sledujete život, který si sami moc nedokážeme představit. Eskymáci mají svoje vlastní problémy, jsou jiné než ty naše, ale rozhodně stojí za to je takto zaznamenat. Ne, není to dokument, je to vztahový akční film. A je dobrý.(29.1.2017)

 • Lord_Okurka
  ***

  Dějově a scénáristicky je film spíše průměrný, občas bohužel i trochu nudí. Hlavním tématem je střetnutí dvou odlišných indiánských kultur s poněkud prostým poselstvím, že pravá láska nakonec vše překoná. Zajímavým ho činí především pohled na život Inuitů a působivé záběry divoké přírody. Dle mého tak trochu nevyužitá příležitost nevšedního námětu.(11.3.2018)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v kanadskej provincii Quebec. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace