Reklama

Reklama

Atlantis

(seriál)
  • Slovensko Atlantída
Trailer 4
Fantasy / Dobrodružný / Drama
Velká Británie, (2013–2015), 19 h 50 min (Minutáž: 45–90 min)

Hrají:

Mark Addy, Jack Donnelly, Robert Emms, Aiysha Hart, Sarah Parish, Jemima Rooper, Juliet Stevenson, Amy Manson, Ken Bones, Peter De Jersey (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(25)

Jason sa vyberie hľadať svojho otca, ktorý sa stratil na jednej zo svojich výprav. Keď sa ponorí hlboko pod morskú hladinu, stane sa čosi zvláštne, dostane sa do vodného víru a vyplaví sa na pobreží akejsi starovekej krajiny. Prenasledujú ho vojaci, no zachráni ho okoloidúci, mladý matematik Pythagoras, ktorý býva v dome s bývalým hrdinom Herkulesom. Zistí, že miesto, kde sa ocitol, je antické mesto Atlantída, kde sa narodil a veštba mu predpovedá, že je predurčený stať sa jeho záchrancom. (STV)

(více)

Videa (51)

Trailer 4

Recenze (43)

erased 

všechny recenze uživatele

Asi nepatřím do cílové divácké skupiny, ale ať se na Atlantis dívám z jakéhokoli úhlu, nedokážu na něm najít jediný jednoznačný klad. Jako takový nejvíce ze všeho připomíná starého Herkula s Kevinem Sorbem. Dohled BBC se na něm projevuje jenom v levnosti celkové produkce a tak i vypadá jako identický klon málem dvacetiletého fantasy seriálu. Kromě špatných vizuálních triků nechybí nesympatické postavy ani špatné vtipy. Aspoň, že tu křeč tvůrci v první řadě zbytečně neroztahovali, a přestože je příběh hlavního hrdiny cestujícího časem naprosto zbytečný, samotná zápletka v Atlantidě se i při epizodním obsahu jednotlivých dílů jakž takž vyvíjí. Jenže když je od začátku jasné, jakým směrem, nevidím jediný důvod, proč ve sledování pokračovat do další sezóny. A ten trapný záchodový humor mému hodnocení taky nijak nepomáhá. Druhé sérii jsem nicméně nakonec šanci dal, a přestože její kvality nedosahují kdovíjakých výšin, ke zlepšení rozhodně došlo. Nesympatičtí a neschopní herci zůstali nesympatickými a neschopnými poleny, ale co se týče hlavní příběhové linky, ta kupodivu nabírá na obrátkách a chvilkovými náznaky ztráty naivity na úkor lehce temnějšího vyznění (nutno dodat, že temnějšího jen v rámci dětinského seriálu) nejednou dokáže i upřímně bavit. ()

..Lucas.. 

všechny recenze uživatele

Miluju filmy a seriály zabývající se Atlantidou. Tenhle je sice takový "cheesy", ale některé díly se povedly. Připomíná mi moje dětství, kdy jsem sledoval podobné seriály jako Xena, Hercules, Pán šelem apod. Druhá řada na tom byla podstatně líp a už se jednalo o velmi dobrý seriál, s dobrým dějem, herci a hudbou. Především předposlední díl byl vynikající. Jen škoda toho otevřeného konce. Ale každopádně nelituji, že jsem Atlantis viděl. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Jason, tedy Íásón, se dostane skrze bílé světlo do Atlantidy. Nebo do minulosti. A nebo taky do pohádky. Čert ví. Buď jak buď celkem záhy se kamarádí s Pythagorem, který bydlí s ochmelkou Héraklem a když zabije v prvním díle Mínotaura, všimne si ho dokonce i král Mínós a princezna Ariadna. Trojice pak spolu prožívá spoustu zábavných chvilek s bakchantkami, krétským býkem, Oidipem a s řadou dalších historických i mytologických osobností. Kdybych tu mytologii neznal, tak dejme tomu, jenže já jí mám rád a když dostává takovouhle sodu, nedokážu to skousnout. Možná by to šlo, kdyby tu bylo sympatické herectvo, ale za zmínku stojí jen Mark Addy. Ani hezký holky, které by dokázaly dát nějaké ty body nahoru, tady nejsou. Jak už tu někdo podotknul, je to na úrovni Xeny a Herkula. Kdyby mi bylo 12, tak bych možná tleskal ručkama. Takhle to po pátém díle odpískávám. 30% ()

Helo 

všechny recenze uživatele

Strašná slátanina(Atlantida, Herkules, Pythagoras, Jáson, Minotar,... - všechno na jedné hromadě) - což by se dalo odpustit, kdyby to jinak bylo dobré (viz např. Once upon a time)... jenže ono není. Slabý a téměř pitomý scénář bez ničeho originálního, akce rádoby cool a přitom je spíše úsměvná, celé je to natočené jak takové ty staré dobrodružné levné seriály. Jediné, co je slušné, je hudba a Mark Addy, jehož Herkules je postava povedená, vtipná, srandovní a poseroutkovská, ALE je to Herkules, takže to vlastně nechápu. Kdo z Herkula udělá poseru? Normálně většinou po prvním díle nehodnotím, ale vzhledem k tomu, že už dál koukat nebudu, tak udělám výjimku. ()

topr harley 

všechny recenze uživatele

Nevím co na tohle říct. Moje pocity jsou značně rozporuplné. Na jedné straně je to skvělý námět pro seriál, který přesně já vyhledám. Na druhé straně je z každého záběru vidět levnost, postavy jsou až na malé výjimky naprosto nesympatické a nevěřím jim jediný dialog. proto zatím dávám tři hvězdy a na konci série se uvidí. Ale určitě seriálu nepředvídám dlouhou budoucnost. ()

Galerie (365)

Reklama

Reklama