Atlantis (TV seriál)

Atlantída

Fantasy / Dobrodružný / Drama

Velká Británie, 2013, 25x45 min

Mark Addy, Jack Donnelly, Robert Emms, Aiysha Hart, Sarah Parish, Jemima Rooper, Juliet Stevenson, Amy Manson, Ken Bones, Peter De Jersey, Alexander Siddig, Oliver Walker, Lorcan Cranitch, Ellie Fox, Vincent Regan, Joe Dixon, Hannah Arterton, Anya Taylor-Joy, Robert Lindsay, Martyn Mayger, Joseph Timms, Emmett J. Scanlan, Thomas Coombes, Ronald Pickup, Lou Broadbent, John Hannah, Jason Baughan, Jason Cheater, Clive Standen, Lucy Cohu, Robert Pugh, Sian Thomas, Gary Oliver, John Light, Steven Cree, Henry Garrett, Sam Swainsbury, Ron Donachie, Darwin Shaw, Mark Lewis Jones, Will Merrick, Nicholas McGaughey, Ciaran Griffiths, Rhys Horler, Julian Glover, Karl Johnson, Nora-Jane Noone, Lashana Lynch, Bernice Stegers, Donald Sumpter, Gemma Jones, Danny Midwinter, Emily Taaffe, Michael Jenn, Lynne Wilmot, Faye Brookes, Trevor Allan Davies, Susan Brown, Spencer Wilding, Frances Tomelty, Fintan McKeown, Chris Reilly, Rhodri Miles, Grahame Fox, Barrie Martin, Kemal Sylvester, Hugh Holman, Hasina Haque, Dermot Keaney, Darren Morfitt, James Rastall, Mitchell Thornton, Dan Broderick, Richard Dillane, Chris Obi, Simon Nehan, Sam Swann, Stuart Davidson, Ellie Haddington, Sally Dexter, Ian Drysdale, David Garrick

Calum Ross
  • Thomm

Tak tahle Atlantis měla zůstat navěky ztracená někde pod oceánem. BBC by ušetřila spoustu peněz za speciální efekty a já bych ušetřil spoustu času, co jsem strávil sledováním týhle příšerný hovadiny. Tady je špatně úplně všechno - scénář, dialogy, hudební doprovod... Co bych ale vyzdvihnul jsou herci, a to úplně všichni. Ať už je to hlavní trojice, královna, princezna, věštkyně, nějaká krůta pobíhající po náměstí nebo kutálející se pomeranč - všechny ty výkony prostě stojí za vyližprdel, až se mi z toho chce brečet.(4.11.2013)

• Alnag

Hrůza. Nejsem si ani jist, zda je označení žánru jako "fantasy" správné. Ve skutečnosti je to spíš taková laciná podpůrměrná komedie. Podivné používání zpomalených (rádoby akčních) detailních záběru na padající ovoce, škobrtající nohu a podobně tomu dodávají vrcholu. Jo, a hlavně, že všichni v Atlantidě mluví anglicky.(29.9.2013)

• Helo

Strašná slátanina(Atlantida, Herkules, Pythagoras, Jáson, Minotar,... - všechno na jedné hromadě) - což by se dalo odpustit, kdyby to jinak bylo dobré (viz např. Once upon a time)... jenže ono není. Slabý a téměř pitomý scénář bez ničeho originálního, akce rádoby cool a přitom je spíše úsměvná, celé je to natočené jak takové ty staré dobrodružné levné seriály. Jediné, co je slušné, je hudba a Mark Addy, jehož Herkules je postava povedená, vtipná, srandovní a poseroutkovská, ALE je to Herkules, takže to vlastně nechápu. Kdo z Herkula udělá poseru? Normálně většinou po prvním díle nehodnotím, ale vzhledem k tomu, že už dál koukat nebudu, tak udělám výjimku.(5.10.2013)

• Carljack

PILOT: O seriálu Atlantis jsem do jeho odvysílání vůbec nevěděl (tudíž nic neviděl ani neslyšel) a tak jsem si díl pustil neposkvrněn informacemi a doufal, že mě to zaujme. Nicméně už od prvních minut mě zarážela béčková kvalita záběrů a hereckých výkonů, poté ani atmosféra nebyla nijak zajímavá a efekty jsem už raději vůbec neočekával. Herecké obsazení není vůbec nabité, některé z herců jste už někde zahlédli, ale jinak jde o neznámé tváře. Příběh seriálu Atlantis je rozhodně zajímavý, nabitý i dosti průhledný a klišovitý, ale to se dá u seriálu s touto tématikou očekávat. Scénář také není moc dobrý, jelikož u spousta momentů si tlučete hlavu o stůl: Koho to napadlo??! A hudba mohla být také výraznější. Díky béčkové kvalitě, mnoha klišé, nefungující atmosféře a špatnému scénáři je pilot průměrný, a doufám, že z tématu vymáčknou více, proto dávám 40%. (2.10.2013)

Topornější náhražka za ukončeného Merlina, která dá vzpomenout "legendárního" Herkula, a to nejen tématikou starořeckých bájí a pověstí. Když pominu prapodivný způsob, kterým se Jason dostane z naší přítomnosti do mytologické minulosti, myšlenka na seriál není zas tak špatná. I ty triky alá 90. léta se dají prominout... dokonce i ty hlavní a vedlejší postavy jsou vcelku sympatické a nejsou otravné. Tak v čem je problém? Možná v tom, že se scénáristi neshodli na tom, co Atlantis bude za žánr - komedie, drama, fantasy, horor? Od každého si berou trochu a přitom nevyužijí nic pořádně. Divák si tedy buďto odevzdaně zvykne, že se během některých dílů skoro nic nestane, nebo to rovnou zabalí na začátku... a taky se nic (pro něj) nestane. Je veliká škoda, že seriál nevyužil svůj potencionál, který rozhodně měl - nebo si snad všechny ty mýtické potvory schovávají pro vyšší rozpočet? První série tak nabídla trochu minotaura, nějaké ty harpije a vcelku slušně zakomponovaný příběh Medusy a pak spoustu vycpávek s nějakými mdlými soubojy a něčeho, na co si už nevzpomínám... třeba ve druhé sérii se ta Atlantida konečně potopí, a bude se na co koukat:)(21.4.2014)