Atlantis (TV seriál)

Atlantída

Fantasy / Dobrodružný / Drama

Velká Británie, 2013–2015, 19 h 50 min (Minutáž: 45–90 min)

Mark Addy, Jack Donnelly, Robert Emms, Aiysha Hart, Sarah Parish, Jemima Rooper, Juliet Stevenson, Amy Manson, Ken Bones, Peter De Jersey, Alexander Siddig, Oliver Walker, Lorcan Cranitch, Ellie Fox, Vincent Regan, Joe Dixon, Hannah Arterton, Anya Taylor-Joy, Robert Lindsay, Martyn Mayger, Joseph Timms, Emmett J. Scanlan, Thomas Coombes, Ronald Pickup, Lou Broadbent, John Hannah, Jason Baughan, Jason Cheater, Clive Standen, Lucy Cohu, Robert Pugh, Sian Thomas, Gary Oliver, John Light, Steven Cree, Henry Garrett, Sam Swainsbury, Ron Donachie, Darwin Shaw, Mark Lewis Jones, Will Merrick, Nicholas McGaughey, Ciaran Griffiths, Rhys Horler, Julian Glover, Karl Johnson, Nora-Jane Noone, Lashana Lynch, Bernice Stegers, Donald Sumpter, Gemma Jones, Danny Midwinter, Emily Taaffe, Michael Jenn, Lynne Wilmot, Faye Brookes, Trevor Allan Davies, Susan Brown, Spencer Wilding, Frances Tomelty, Fintan McKeown, Chris Reilly, Rhodri Miles, Grahame Fox, Barrie Martin, Kemal Sylvester, Hugh Holman, Hasina Haque, Dermot Keaney, Darren Morfitt, James Rastall, Mitchell Thornton, Dan Broderick, Richard Dillane, Chris Obi, Simon Nehan, Sam Swann, Stuart Davidson, Ellie Haddington, Sally Dexter, Ian Drysdale, David Garrick, David Sterne, Alex Martin, Daniel Adegboyega, Richard Clews, Naomi Everson, Elle van Knoll, Canan Avsar
  • Helo

Strašná slátanina(Atlantida, Herkules, Pythagoras, Jáson, Minotar,... - všechno na jedné hromadě) - což by se dalo odpustit, kdyby to jinak bylo dobré (viz např. Once upon a time)... jenže ono není. Slabý a téměř pitomý scénář bez ničeho originálního, akce rádoby cool a přitom je spíše úsměvná, celé je to natočené jak takové ty staré dobrodružné levné seriály. Jediné, co je slušné, je hudba a Mark Addy, jehož Herkules je postava povedená, vtipná, srandovní a poseroutkovská, ALE je to Herkules, takže to vlastně nechápu. Kdo z Herkula udělá poseru? Normálně většinou po prvním díle nehodnotím, ale vzhledem k tomu, že už dál koukat nebudu, tak udělám výjimku.(5.10.2013)

Topornější náhražka za ukončeného Merlina, která dá vzpomenout "legendárního" Herkula, a to nejen tématikou starořeckých bájí a pověstí. Když pominu prapodivný způsob, kterým se Jason dostane z naší přítomnosti do mytologické minulosti, myšlenka na seriál není zas tak špatná. I ty triky alá 90. léta se dají prominout... dokonce i ty hlavní a vedlejší postavy jsou vcelku sympatické a nejsou otravné. Tak v čem je problém? Možná v tom, že se scénáristi neshodli na tom, co Atlantis bude za žánr - komedie, drama, fantasy, horor? Od každého si berou trochu a přitom nevyužijí nic pořádně. Divák si tedy buďto odevzdaně zvykne, že se během některých dílů skoro nic nestane, nebo to rovnou zabalí na začátku... a taky se nic (pro něj) nestane. Je veliká škoda, že seriál nevyužil svůj potencionál, který rozhodně měl - nebo si snad všechny ty mýtické potvory schovávají pro vyšší rozpočet? První série tak nabídla trochu minotaura, nějaké ty harpije a vcelku slušně zakomponovaný příběh Medusy a pak spoustu vycpávek s nějakými mdlými soubojy a něčeho, na co si už nevzpomínám... třeba ve druhé sérii se ta Atlantida konečně potopí, a bude se na co koukat:)(21.4.2014)

• erased

Asi nepatřím do cílové divácké skupiny, ale ať se na Atlantis dívám z jakéhokoli úhlu, nedokážu na něm najít jediný jednoznačný klad. Jako takový nejvíce ze všeho připomíná starého Herkula s Kevinem Sorbem. Dohled BBC se na něm projevuje jenom v levnosti celkové produkce a tak i vypadá jako identický klon málem dvacetiletého fantasy seriálu. Kromě špatných vizuálních triků nechybí nesympatické postavy ani špatné vtipy. Aspoň, že tu křeč tvůrci v první řadě zbytečně neroztahovali, a přestože je příběh hlavního hrdiny cestujícího časem naprosto zbytečný, samotná zápletka v Atlantidě se i při epizodním obsahu jednotlivých dílů jakž takž vyvíjí. Jenže když je od začátku jasné, jakým směrem, nevidím jediný důvod, proč ve sledování pokračovat do další sezóny. A ten trapný záchodový humor mému hodnocení taky nijak nepomáhá. Druhé sérii jsem nicméně nakonec šanci dal, a přestože její kvality nedosahují kdovíjakých výšin, ke zlepšení rozhodně došlo. Nesympatičtí a neschopní herci zůstali nesympatickými a neschopnými poleny, ale co se týče hlavní příběhové linky, ta kupodivu nabírá na obrátkách a chvilkovými náznaky ztráty naivity na úkor lehce temnějšího vyznění (nutno dodat, že temnějšího jen v rámci dětinského seriálu) nejednou dokáže i upřímně bavit.(17.2.2014)

• Gogo333

Seriálové novinky sezóna 2013/2014 - Rozkoukáno: 21 Dokoukáno: 3 Zahozeno: 13+1_Vypadalo to docela zajímavě. První díl docela i ušel, ale pak se to pokazilo a hrůza děs. Většina dílu o ničem a takový třetí díl s přeskakováním krávy to byla hrozná trapárna na kterou se nedalo koukat. Nejdřív jsem si řikal, že to bude lepší jako Sinbad, ale nakonec daleko horší. 40%(17.11.2013)

Krásná, byť poněkud bezduchá podívaná. Ne, vážně, je to krásné na pohled, scenérie, kulisy i kostýmy jsou úchvatné, ale je to jen pozlátko na povrchu. Příběh je jedno velké klišé viděné snad už milionkrát, postavy odpovídají zažitým archetypům až příliš, jako by se jednalo o seriál pro děti. Ale pokud toužíte po nenáročné pohádce, která je zároveň pastvou pro oči, je pro vás Atlantis tou správnou volbou. Jen hloubku od toho nečekejte...ani náznakem ne.(15.10.2013)