poster

Atlantis (TV seriál)

 • Slovensko

  Atlantída

Fantasy / Dobrodružný / Drama

Velká Británie, 2013, 25x45 min

Hrají:

Mark Addy, Jack Donnelly, Robert Emms, Aiysha Hart, Sarah Parish, Jemima Rooper, Juliet Stevenson, Amy Manson, Ken Bones, Peter De Jersey, Alexander Siddig, Oliver Walker, Lorcan Cranitch, Ellie Fox, Vincent Regan, Joe Dixon, Hannah Arterton, Anya Taylor-Joy, Robert Lindsay, Martyn Mayger, Joseph Timms, Emmett J. Scanlan, Thomas Coombes, Ronald Pickup, Lou Broadbent, John Hannah, Jason Baughan, Jason Cheater, Clive Standen, Lucy Cohu, Robert Pugh, Sian Thomas, Gary Oliver, John Light, Steven Cree, Henry Garrett, Sam Swainsbury, Ron Donachie, Darwin Shaw, Mark Lewis Jones, Will Merrick, Nicholas McGaughey, Ciaran Griffiths, Rhys Horler, Julian Glover, Karl Johnson, Nora-Jane Noone, Lashana Lynch, Bernice Stegers, Donald Sumpter, Gemma Jones, Danny Midwinter, Emily Taaffe, Michael Jenn, Lynne Wilmot, Faye Brookes, Trevor Allan Davies, Susan Brown, Spencer Wilding, Frances Tomelty, Fintan McKeown, Chris Reilly, Rhodri Miles, Grahame Fox, Barrie Martin, Kemal Sylvester, Hugh Holman, Hasina Haque, Dermot Keaney, Darren Morfitt, James Rastall, Mitchell Thornton, Dan Broderick, Richard Dillane, Chris Obi, Simon Nehan, Sam Swann, Stuart Davidson, Ellie Haddington, Sally Dexter, Ian Drysdale, David Garrick, David Sterne

Střih:

Calum Ross
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Franc1s
  *****

  ŠPICOVNÍ! Všechny ty řecká báje a pověsti mám rád, takže i na tento seriál jsem měl velká očekávání. A jsem spokojen! Příběh perfektně spojen do jednoho celku. Po seznámení se Jasonem, Pythagorem, Minotaurem, Meduzou a vtipným a hláškujícím Herkulem se jen těším na další díly. A daný vizuál mě konkrétně nevadí, spíše se líbí. Bavím se a budu čumět až do konce!!!(14.10.2013)

 • sir-dave
  ***

  Oh Mon Dieu! Z Robertha Baratheona, kdysi krále Sedmi království, je špekatý Herkules nastěhovaný spolu z ostatními mytologickými a reálnými! postavami v bájné Atlantidě. Je to klasická televizní zábava jako zmíněný Herkules nebo Xena v modernějším kabátku. Časem se tomu přijde na chuť a jako odreágovačka to poslouží dobře. (hodnocení za 1. - 2. sérii - konec)(1.10.2013)

 • Morholt
  **

  Jason, tedy Íásón, se dostane skrze bílé světlo do Atlantidy. Nebo do minulosti. A nebo taky do pohádky. Čert ví. Buď jak buď celkem záhy se kamarádí s Pythagorem, který bydlí s ochmelkou Héraklem a když zabije v prvním díle Mínotaura, všimne si ho dokonce i král Mínós a princezna Ariadna. Trojice pak spolu prožívá spoustu zábavných chvilek s bakchantkami, krétským býkem, Oidipem a s řadou dalších historických i mytologických osobností. Kdybych tu mytologii neznal, tak dejme tomu, jenže já jí mám rád a když dostává takovouhle sodu, nedokážu to skousnout. Možná by to šlo, kdyby tu bylo sympatické herectvo, ale za zmínku stojí jen Mark Addy. Ani hezký holky, které by dokázaly dát nějaké ty body nahoru, tady nejsou. Jak už tu někdo podotknul, je to na úrovni Xeny a Herkula. Kdyby mi bylo 12, tak bych možná tleskal ručkama. Takhle to po pátém díle odpískávám. 30%(28.4.2014)

 • Laerry
  ***

  Topornější náhražka za ukončeného Merlina, která dá vzpomenout "legendárního" Herkula, a to nejen tématikou starořeckých bájí a pověstí. Když pominu prapodivný způsob, kterým se Jason dostane z naší přítomnosti do mytologické minulosti, myšlenka na seriál není zas tak špatná. I ty triky alá 90. léta se dají prominout... dokonce i ty hlavní a vedlejší postavy jsou vcelku sympatické a nejsou otravné. Tak v čem je problém? Možná v tom, že se scénáristi neshodli na tom, co Atlantis bude za žánr - komedie, drama, fantasy, horor? Od každého si berou trochu a přitom nevyužijí nic pořádně. Divák si tedy buďto odevzdaně zvykne, že se během některých dílů skoro nic nestane, nebo to rovnou zabalí na začátku... a taky se nic (pro něj) nestane. Je veliká škoda, že seriál nevyužil svůj potencionál, který rozhodně měl - nebo si snad všechny ty mýtické potvory schovávají pro vyšší rozpočet? První série tak nabídla trochu minotaura, nějaké ty harpije a vcelku slušně zakomponovaný příběh Medusy a pak spoustu vycpávek s nějakými mdlými soubojy a něčeho, na co si už nevzpomínám... třeba ve druhé sérii se ta Atlantida konečně potopí, a bude se na co koukat:)(21.4.2014)

 • O´Neill
  ****

  Po pěti dílech převládá jednoznačně spokojenost. Atlantis si na nic nehraje a to je jeho největším plusem. Je tady fantasy žánr, který zcela postrádá jakoukoliv vážnost a celé se to řídí vtipem. A to je něco co jsem hledal, protože opravdu nepotřebuji vidět další drama záležitost. Zkrátka výborná odreágovačka.(8.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace