Řidičský průkaz

(festivalový název)
  • USA Learning to Drive (více)

Literární agentka, kterou opustil manžel, a sikhský instruktor autoškoly na pokraji domluveného sňatku zjišťují, že každý z nich se od toho druhého může něco naučit o tom, jak začít nový život. (SkyShowtime)

kaylin

Tohle je typ filmu, který mi sedí. Jsou zde postavy, které jsou dobře napsané, je to místy docela rýpavý, místy i trochu odvážné, což kvituji, ale především zde jsou velmi příjemné herecké výkony, kdy Ben Kingsley je prostě úchvatný a na stará kolena ukazuje, že to pořád v sobě má a že vás ve filmu strhne. ()

Aljak

Na prvý pohľad obyčajný a ničím výnimočný film o frustrovanej žene a jej snahe naučiť sa šoférovať v autoškole. Ale napokon to malo v sebe aj niečo oveľa viac, a síce formovanie pekného priateľského puta medzi Wendy a Darwanom. Takže sa z toho vykľula celkom príjemná oddychovka, hoci po dejovej stránke to nebola žiadna veľká dráma. ()

Sofia

Milý, ale obyčejný film, u kterého mě trochu vadilo jeho až moc sluníčkovské vyznění (na to, že se jedná i o vážná témata jako rasová nenávist, problémy nelegálních uprchlíků, zaranžované sňatky nebo rozvod po dvaceti pěti letech). Čekala jsem trochu temnější notu, přece jenom jsem u Isabel Coixet zvyklá na jiná témata. ()

vyfuk

[KVIFF 2019] Ano, samozřejmě. Slabší momenty, ano. Ale nic to nemění na faktu, že jde o v celku dobrou a originální komedii. Hlavní postava je motivovaná ke svým činům a celé se to dokáže točit kolem vtipných situací, které se kolem toho dokáží točit. Tím to začíná a i končí. Nedá se nic ani říci. Skvěle zahrané, dobře napsané. Hezky odvyprávěné. ()

Streeper

Čekala jsem spíše nudné drama, které bude o ničem, ale mile mě to překvapilo. Patricia Clarkson možná byla na můj vkus až moc ubrečená a hysterická, ale postupem filmu jsem si oblíbila čím dál více. Bena Kingsleyho jsem si v roli inda Darwana zamilovala hned od prvního okamžiku. Je to krásná komorní romantika, která vlastně nakonec skončí dobře i špatně zároveň. Rozhodně nečekejte žádné hýřivé postelové scény a erotické líbačky, snímek je spíše pro fanoušky emocí a romantiky, které probíhá mezi hlavními hrdiny. ()

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů