Learning to Drive

Komedie / Drama / Romantický

USA / Velká Británie, 2014, 105 min

Na prvý pohľad obyčajný a ničím výnimočný film o frustrovanej žene a jej snahe naučiť sa šoférovať v autoškole. Ale napokon to malo v sebe aj niečo oveľa viac, a síce formovanie pekného priateľského puta medzi Wendy a Darwanom. Takže sa z toho vykľula celkom príjemná oddychovka, hoci po dejovej stránke to nebola žiadna veľká dráma.(20.10.2016)

Kedy si plánoval ejakulovať?Neviem. možno nabuduce. Čo robíš vo štvrtok? Môžem ejakulovať vo štvrtok.Táto hláška ma dostala do kolien. Každý kto čakal vážny film o vážnych problémoch či už partnerských, alebo o riešení prisťahovalectva, sa chvalabohu nedočkal. Learning to drive je nežná sonda do života ľudí z rôznych kultúr podaná celkom vtipne aj vážne. Zámerom tvorcov nebolo vtiahnuť človeka do manželských sporov pri rozvode a ani riešiť rasový problém v Amerike. Od začiatku som sa bavil a vtiahlo ma to do deja. Ben Kingsley zahral paar excelance a Sikha som mu uveril na 100%. Patricia Clarkson si strihla intelektuálnu editorku s hravosťou a seklo jej to. :)(17.2.2016)

Film o mně. Po pár nehodách jsem se stala částečnou raritou, ještě v 25letech jsem neměla řidičský průkaz. Hrozně jsem se bála a na silnici nechtěla. Pak ale přišla nová práce a šéf to vyžadoval, no tak jsem zatnula zuby. V autě jsem udělala pár scén, díkybohu za úžasného instruktora. Já ale zkoušky udělala na poprvé a na výbornou, s obrovskou pochvalou. Překonala jsem sama sebe a dnes řízení miluji. Krásný film, neobyčejný, zvláštní, pozoruhodný. Moc jsem si to užila a líbilo se mi to.(15.4.2016)

Hluboký dojem film určitě nezanechá a abych pravdu řekl samotný námět mi připadal dostu ubohý, ale i přesto se z toho podařilo vykřesat celkem příjemnou a nenásilnou seniorskou trochu romantiku. Patricia Clarkson a Ben Kingsley sice nepodali nějaké dechberoucí výkony, ale jejich projev byl přirozený a koukalo se na ně dobře. A to mi stačilo. 60%(6.2.2016)

Milý, ale obyčejný film, u kterého mě trochu vadilo jeho až moc sluníčkovské vyznění (na to, že se jedná i o vážná témata jako rasová nenávist, problémy nelegálních uprchlíků, zaranžované sňatky nebo rozvod po dvaceti pěti letech). Čekala jsem trochu temnější notu, přece jenom jsem u Isabel Coixet zvyklá na jiná témata.(13.7.2015)