Learning to Drive

Vodičák

Komedie / Drama / Romantický

USA / Velká Británie, 2014, 105 min

Hluboký dojem film určitě nezanechá a abych pravdu řekl samotný námět mi připadal dostu ubohý, ale i přesto se z toho podařilo vykřesat celkem příjemnou a nenásilnou seniorskou trochu romantiku. Patricia Clarkson a Ben Kingsley sice nepodali nějaké dechberoucí výkony, ale jejich projev byl přirozený a koukalo se na ně dobře. A to mi stačilo. 60%(6.2.2016)

Možná to má několik sociálních přesahů, ale pro mě to byl pouze film o emocionální trosce, která si dělá řidičák. Ovšem Patricia i Ben zahráli s chutí a vytáhli to alespoň na průměr. Záhadou zůstává, co je na tom skutečném příběhu tak úžasného, že to někdo chtěl zfilmovat. Možná jednou někdo natočí oscarové komediální drama o tom, jak si stříhám nehty.(19.7.2016)

Kedy si plánoval ejakulovať?Neviem. možno nabuduce. Čo robíš vo štvrtok? Môžem ejakulovať vo štvrtok.Táto hláška ma dostala do kolien. Každý kto čakal vážny film o vážnych problémoch či už partnerských, alebo o riešení prisťahovalectva, sa chvalabohu nedočkal. Learning to drive je nežná sonda do života ľudí z rôznych kultúr podaná celkom vtipne aj vážne. Zámerom tvorcov nebolo vtiahnuť človeka do manželských sporov pri rozvode a ani riešiť rasový problém v Amerike. Od začiatku som sa bavil a vtiahlo ma to do deja. Ben Kingsley zahral paar excelance a Sikha som mu uveril na 100%. Patricia Clarkson si strihla intelektuálnu editorku s hravosťou a seklo jej to. :)(17.2.2016)

Čekala jsem spíše nudné drama, které bude o ničem, ale mile mě to překvapilo. Patricia Clarkson možná byla na můj vkus až moc ubrečená a hysterická, ale postupem filmu jsem si oblíbila čím dál více. Bena Kingsleyho jsem si v roli inda Darwana zamilovala hned od prvního okamžiku. Je to krásná komorní romantika, která vlastně nakonec skončí dobře i špatně zároveň. Rozhodně nečekejte žádné hýřivé postelové scény a erotické líbačky, snímek je spíše pro fanoušky emocí a romantiky, které probíhá mezi hlavními hrdiny.(24.11.2018)

Tohle je typ filmu, který mi sedí. Jsou zde postavy, které jsou dobře napsané, je to místy docela rýpavý, místy i trochu odvážné, což kvituji, ale především zde jsou velmi příjemné herecké výkony, kdy Ben Kingsley je prostě úchvatný a na stará kolena ukazuje, že to pořád v sobě má a že vás ve filmu strhne.(25.1.2016)