poster

Řidičský průkaz (festivalový název)

 • USA

  Learning to Drive

 • Slovensko

  Vodičák

 • Austrálie

  Learning to Drive

Komedie / Drama / Romantický

USA / Velká Británie, 2014, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • vyfuk
  ****

  [KVIFF 2019] Ano, samozřejmě. Slabší momenty, ano. Ale nic to nemění na faktu, že jde o v celku dobrou a originální komedii. Hlavní postava je motivovaná ke svým činům a celé se to dokáže točit kolem vtipných situací, které se kolem toho dokáží točit. Tím to začíná a i končí. Nedá se nic ani říci. Skvěle zahrané, dobře napsané. Hezky odvyprávěné.(7.7.2019)

 • Aljak
  ***

  Na prvý pohľad obyčajný a ničím výnimočný film o frustrovanej žene a jej snahe naučiť sa šoférovať v autoškole. Ale napokon to malo v sebe aj niečo oveľa viac, a síce formovanie pekného priateľského puta medzi Wendy a Darwanom. Takže sa z toho vykľula celkom príjemná oddychovka, hoci po dejovej stránke to nebola žiadna veľká dráma.(20.10.2016)

 • kaylin
  ****

  Tohle je typ filmu, který mi sedí. Jsou zde postavy, které jsou dobře napsané, je to místy docela rýpavý, místy i trochu odvážné, což kvituji, ale především zde jsou velmi příjemné herecké výkony, kdy Ben Kingsley je prostě úchvatný a na stará kolena ukazuje, že to pořád v sobě má a že vás ve filmu strhne.(25.1.2016)

 • Morholt
  ***

  Hluboký dojem film určitě nezanechá a abych pravdu řekl samotný námět mi připadal dostu ubohý, ale i přesto se z toho podařilo vykřesat celkem příjemnou a nenásilnou seniorskou trochu romantiku. Patricia Clarkson a Ben Kingsley sice nepodali nějaké dechberoucí výkony, ale jejich projev byl přirozený a koukalo se na ně dobře. A to mi stačilo. 60%(6.2.2016)

 • Sofia
  ***

  Milý, ale obyčejný film, u kterého mě trochu vadilo jeho až moc sluníčkovské vyznění (na to, že se jedná i o vážná témata jako rasová nenávist, problémy nelegálních uprchlíků, zaranžované sňatky nebo rozvod po dvaceti pěti letech). Čekala jsem trochu temnější notu, přece jenom jsem u Isabel Coixet zvyklá na jiná témata.(13.7.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace