poster

Řidičský průkaz (festivalový název)

 • USA

  Learning to Drive

 • Slovensko

  Vodičák

 • Austrálie

  Learning to Drive

Komedie / Drama / Romantický

USA / Velká Británie, 2014, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • vyfuk
  ****

  [KVIFF 2019] Ano, samozřejmě. Slabší momenty, ano. Ale nic to nemění na faktu, že jde o v celku dobrou a originální komedii. Hlavní postava je motivovaná ke svým činům a celé se to dokáže točit kolem vtipných situací, které se kolem toho dokáží točit. Tím to začíná a i končí. Nedá se nic ani říci. Skvěle zahrané, dobře napsané. Hezky odvyprávěné.(7.7.2019)

 • drovi
  ****

  Kedy si plánoval ejakulovať?Neviem. možno nabuduce. Čo robíš vo štvrtok? Môžem ejakulovať vo štvrtok.Táto hláška ma dostala do kolien. Každý kto čakal vážny film o vážnych problémoch či už partnerských, alebo o riešení prisťahovalectva, sa chvalabohu nedočkal. Learning to drive je nežná sonda do života ľudí z rôznych kultúr podaná celkom vtipne aj vážne. Zámerom tvorcov nebolo vtiahnuť človeka do manželských sporov pri rozvode a ani riešiť rasový problém v Amerike. Od začiatku som sa bavil a vtiahlo ma to do deja. Ben Kingsley zahral paar excelance a Sikha som mu uveril na 100%. Patricia Clarkson si strihla intelektuálnu editorku s hravosťou a seklo jej to. :)(17.2.2016)

 • Morholt
  ***

  Hluboký dojem film určitě nezanechá a abych pravdu řekl samotný námět mi připadal dostu ubohý, ale i přesto se z toho podařilo vykřesat celkem příjemnou a nenásilnou seniorskou trochu romantiku. Patricia Clarkson a Ben Kingsley sice nepodali nějaké dechberoucí výkony, ale jejich projev byl přirozený a koukalo se na ně dobře. A to mi stačilo. 60%(6.2.2016)

 • Aljak
  ***

  Na prvý pohľad obyčajný a ničím výnimočný film o frustrovanej žene a jej snahe naučiť sa šoférovať v autoškole. Ale napokon to malo v sebe aj niečo oveľa viac, a síce formovanie pekného priateľského puta medzi Wendy a Darwanom. Takže sa z toho vykľula celkom príjemná oddychovka, hoci po dejovej stránke to nebola žiadna veľká dráma.(20.10.2016)

 • KcarlosK
  ***

  Možná to má několik sociálních přesahů, ale pro mě to byl pouze film o emocionální trosce, která si dělá řidičák. Ovšem Patricia i Ben zahráli s chutí a vytáhli to alespoň na průměr. Záhadou zůstává, co je na tom skutečném příběhu tak úžasného, že to někdo chtěl zfilmovat. Možná jednou někdo natočí oscarové komediální drama o tom, jak si stříhám nehty.(19.7.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace