Paranormal Asylum: The Revenge of Typhoid Mary

USA, 2013, 88 min

George Stobbart

Mary bola pred 100 rokmi zavretá do blázinca pre šírenie týfusu, no stala sa miestnou legendou, ktorá zaujíma ľudí a aktuálne hlavne dvoch dokumentaristov, ktorí by si na to radi posvietili. Podľa názvu som tak nejak čakal odpadovú kravinu, ale nakoniec to našťastie nebol až taký extrém. Jednoduchá, nízkorozpočtová, béčková vec, ktorá sa nehrá na nič viac a ponúka taký mysteriózny, duchársko-démonický mix, ktorý ma vlastne nenudil. Zrejme to nikoho nevystraší a pravdepodobne ani nenadchne, ale na jedno pozretie to bolo neškodné a celkom pekne natočené. ()

corpsy

Prečo ma to tak nudilo, keď sa vo filme vlastne stále niečo deje a straší v ňom o stošesť? Prečo tomu potom dávam dve starz, keď je to len rádoby ducharina s neveľkou originalitou? To sú zrejme otázky pre paranormálnych vyšetrovateľov. ()

ricci.s odpad!

Nudím sa, tak to okomentujem, aj keď to za to nestojí. Pôvodne som rozmýšľal, či do toho ísť, lebo ten názov je viac ako odstrašujúci. A to sa vlastne aj potvrdilo. Čakal som amatérsku found footage pičovinu, napokon to found footage celkom nebolo (čo ma v úvodných minútach potešilo), ale pičovina je to tak či tak, a to neskutočná. Nakrútené mi to prišlo celkom v poriadku, ale ani to nie je dôvod, aby som dal nejakú hviezdu. Desivé to totiž nebolo ani trochu, atmosféra totálne nulová, scenár chýbal, postavy nesympatické a akonáhle sa ten "duch" do niekoho prevtelil, bolo to už len na smiech. Možno raz alebo dvakrát sa to pokúšalo o nejakú ľakačku, no neúspešne. Ten film proste vo všetkých smeroch nefunguje a mňa takmer unudil k smrti. Rád by som napísal, že niečo tak nezaujímavé a tak sprosté sa často nevidí, ale na podobné "horory" žiaľ narážam čoraz častejšie a už ma to pomaly prestáva baviť. ()