Reklama

Reklama

John Doe: Vigilante

Trailer

John Doe je masový vrah. Masový vrah s posláním. Své oběti si nevybírá náhodě, ale přesně ví, kdo bude jeho další obětí. Co je ale jeho posláním? Je to vrah nebo spasitel? Kdo je John Doe? Mohl by to zjistit investigativní novinář Ken Rutherford? Ken Rutherford je novinář, který se snaží získat veškeré střípky příběhu Johna Doea a zjistit, jaký je John Doe člověk. Především chce zjistit, zda John Doe vraždí pro zábavu nebo jeho vraždy mají nějaký cíl. Zda cítí nějakou vinu či radost. Práce Rutherforda je interwiev s Johnem Doe, při kterém se vysvětluje smysl jednotlivých vražd. Odkrývají se střípky příběhů. Ale co opravdu čeká na konci všech vražd? Proč John Doe opravdu vraždí? Spousta otázek na které se Ken Rutherford snaží získat odpověď. Ale jediné, co zjistí je, že John Doe je opravdu geniální vrah. (brodži)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (73)

Fr 

všechny recenze uživatele

„DNES BRZY RÁNO SE AUSTRALSKÝ STRÁŽCE A SÉRIOVÝ VRAH JOHN DOE, VZDAL POLICII. BYL PŘEVEZEN DO VAZBY A OBVINĚN Z 33 VRAŽD. JEHO POSLEDNÍ VRAŽDA BYLA VYSÍLÁNA ŽIVĚ NA INTERNETU. CELÝ SVĚT SLEDOVAL TENTO TAKZVANÝ SOUD S VELKÝM ZÁJMEM...“ /// John Doe, člověk jako já. Nebo ty. Nebo … (ty ne úchyle!) Lišíme se v jednom – von je sérijovej vrah. Čekáme na rozsudek. Mezi tím se vodehrává vyprávění o tom, kdo je John Doe. Rozhovory s médii, výpovědi policistů, rekonstrukce událostí. A my se můžeme přidat na obě strany. Na stranu práva, nebo na stranu… práva? 33 obětí, to je dobrá porce na vyplnění hodiny a půl, která ve mně vzbuzuje emoce. Postupně se z toho stává filozofická rozvaha o korektnosti systému, ve kterým žijeme. Nebo jen můžeme uvažovat, „kdy zmizí hrozba?“ Jestli ještě nic nechápete, víc nečtěte a pusťte si výpověď muže, kterej byl jako já. Nebo vy… Jde o příběh naplněný poselstvím. (Nebo vírou?...) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, jestli nepřišel čas na změnu. 2.) Chybíš mi. 3.) Thx za titule „TriumF“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Docela dost dobrý tohle. Sériovej killer si po nocích po městě podává kde koho. Je jak stroj na smrt. Ale když se začne více jeho případ odkrývat, policisté i běžní občani zjišťují, že jeho oběti nebyly zas tak nevinné ... Časem John Doe získává i své příznivce a napodobitele. Film pak dospěje k zajímavému vyústění ... /Mimochodem jméno sériového vraha "John Doe" je univerzální pojem pro všechny sériový vrahy, kteří nebyli odhaleni, dopadeni, nebo nebyla zjištěna jejich identita. Tak se jmenoval i vrah v kultovce Seven např. Tahle "pomůcka" vznikla v kriminalistice kdysi dávno pro označení vraha, u kterého se nepodařilo zjistit, kdo vlastně je - žádné jméno, historie, bydliště, vztahy, nic .../ ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Hodně drsný námět má opravdu dost do sebe. Docela se divím, že to trvalo tak dlouho, než někoho napadlo vytvořit takového anti super hrdinu, který je zároveň obyčejným člověkem, a který už má plné zuby veškerých soudů a pravidel daného státu a rozhodně se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Film zvláštním způsobem vypráví příběh Johna Doe, který se proslavil tím, že vraždil lidi, co si to podle něj zasloužili. Nicméně v momentě, kdy ho chytnou a on formou reportáže vypráví tenhle film, už není jediný a po světě takových Johnů Doe, co se rozhodnou vzít spravedlnost do vlastních rukou, běhá daleko víc. Holt na spravedlnost se nedá čekat věčně...Viděno na základě Challenge Tour 2015 ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Já vždycky tvrdil, že vlastní děti si má člověk znásilňovat sám, a pokud mu do toho začne fušovat nějaký tlustý černoprdelník, úchylný narkáč nebo jiný narušený psychoš, měl by jej stihnout nejen spravedlivý, ale hlavně adekvátní trest. Nebojte se, nehodlám teď nosit dříví do Dostojevského topeniště, jen jsem po tomhle dostal chuť pochcat pár ležících filantropů, humanistů a altruistických filosofů, kteří nikdy nepostiženi tím, že by si s nimi, jejich příbuznými či přáteli pohrálo nějaké vypatlané hovado, svým zaníceným žvaněním vnesli Raskolnikova do dříve vcelku spravedlivého práva násilných trestných činů. Nevolám po pouliční spravedlnosti jako tuhle Džondou , jen po tom, že by měl být každý nade vší pochybnost usvědčený miláček předhozen na mazlení rodině oběti, popř. oběti samotné a že o jeho trestu rozhodně nemá co rozhodovat nějaký nezaujatý, podobně netraumatizovaný a dobře naložený čurák s definitivou. Pěkně jen vydat ke každému násilnému činu seznámek povolených tělesných újem a výčnělků, které lze v dané kategorii odstranit za pomocí drobného domácího nářadí, a hned po prokázání viny odeslat odsouzeného do péče zainteresovaných. Filmy na toto téma, kterých bylo mimochodem už natočeno pokokot a dost možná ještě výš, mají vždy tendenci poukazovat, jak je to sice príma a konečně spravedlivé, ale jak a kam se to může zvrhnout, aniž by kterýkoliv z nich, včetně tohoto, měl koule říct, že odpovídat humanitou na zvěrstvo je v podstatě zvrhlé. A tak asi budeme muset i nadále zůstat u toho, že například za to brutální vyprcání juniora proti jeho vůli je to maximálně za dvanáct a s patřičně slizkým právníkem za 5, při dobrém chování za polovic, a to v resortu, kam se bezďáci nechávají dobrovolně zavírat na zimu, protože je tam měkká postel, teplo, pravidelná strava třikrát denně, knihovna, posilka, pestrá škála dalšího kulturního vyžití a vůbec se tam nemusí pracovat. Velmi adekvátní! Avšak jinak to byl film vcelku zábavný a dobře natočený, jen nechápu, proč kromě sympatického a herecky zdatného hlavního hrdiny obsadili do dalších rolí příšerná ochotnická přehrávající polena! PS: Zatoužíte-li se odborně vzdělat, popřípadě umlátit smíchy, rozhodně si nezapomeňte přečíst kokotment zdejšího psychicky labilního narkomana a velkého správce assbookové skupiny Fetky CZ/SK s nickem Smaženic. Mojmír patrně zase vyzobal mamince z lékárničky nějaký prošlý Modafen a na „výletě“ si zatoužil děsně zachytračit a napsat další díl seriálu Dobrodružství kriminalistiky. Jen si v ráži asi popletl džondou s donžonem a běsy mu našeptaly, že zhruba už od 14. století v Anglii ustálené označení jakékoliv živé či mrtvé osoby mužského pohlaví, u níž není možné legálně určit identitu, vlastně vymyslel komisař Šerif z CSI Nottingham pro Robina Úda, než se mu začalo říkat Robin Úd. Moskalyku čichej! Mojmíre, ty už radši ne. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Kelly toho zatím moc nezrežíroval, ale tohle si zaslouží ocenit, protože John Doe udržel mou pozornost od první do poslední klapky. Asi bych víc potlačila poselství, které vyčnívalo až příliš a divák není zase takový tupec, aby mu to nedošlo. Například závěrečné finále bylo moc vyhrocené a scénka s Adamem byla příliš dlouhá. Poměrně originální, drsné, aktuální a v každém případě pravdivé konstatování o soudní justici. Po herecké stránce se nebudu moc rozepisovat, ale příště Kelly trochu víc zvažuj výběr. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (1)

  • Filmovanie snímky prebiehalo v austrálskom meste Melbourne. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama