Naivní Ray pašuje v břiše drogy z Thajska do Austrálie. Na hranicích ho chytí, ale on odmítá přiznat, že nějaké drogy má. Proto je odvezen do hotelu, kde policie čeká dokud nepromluví, nebo dokud drogy nevyjdou ven...
 Ray Jenkins je možná trošku naivní, ale jinak normální milý chlapík. Když mu jeho kámoš Gavin představí myšlenku o rychlém výdělku v podobě pašování drog, Ray neochotně souhlasí. Suverénně spolkne pěkných pár pytlíků plných drog a vyrazí z Thajska domů do Austrálie. Tam má v plánu proplout kolem celníků a sbalit peníze vydělané za pár hodin strachu. Po příletu však ztratí chladnou hlavu a jeho skvělý plán překazí australští federální policisté. Ray odmítá kápnout božskou o podivném obsahu svého žaludku, proto je odvezen do hotelu, kde bude sledován tak dlouho, dokud nepromluví, nebo dokud důkazy nevyjdou ven. (Cinemax)

verbal

Tato roztomilá kolonoskopická sonda do Háčkem stimulovaných střevních pochodů mimořádně oslizlého ptakopyska evidentně rozdělila diváky na dva tábory. V tom prvním bivakují upjatí pičusové, co za všech okolností zásadně vždy jen „kakají“, i když u toho ukrutně smradlavě a hlasitě prdí, jejich rajsky rudé obličeje při tom brázdí usilovně odpudivé grimasy, sračky jim lítají po celé míse, Brís na poličce z posledních sil komaticky lapá po dechu věda, že tenhle yperidový útok prostě nezvládne, ani kdyby ze sebe najednou vycákal veškerý svůj levandulový obsah, a hajzlová štětka se zděšeně krčí v koutě v obavách, kdo že to nakonec zase bude muset uklízet ten šosácký bordel zpět do zářivého lesku dokonale hygienické sanitární keramiky maloměšťácké toalety. Tyto kokotí entity, nevnímajíce nic okolo, se pak jen slepě otřepou odporem nad slovem „hovno“, protože „slušní lidé“ přece výhradně vylučují stolky a jiný košer nábytek, urychleně vytěsní ten nepříjemný zážitek z müsli a pokrytecky se vrátí do provoněného světa rozkvetlých alpských luk, na nichž se s rozkokošným třepotáním prohánějí pestrobarevná hejna buzerantských motýlků. Tábor druhý pak obývají rozumní a charakterově nepokřivení kempaři, co se nestydí uvolněně, slastně a naprudko se živočišně vysrat i na té alpské louce a následně se od srdce zasmát extravagantním tvarům svých exkrementů, v nichž žertovně dodělává pár zasraných baboček, co nestihly včas odletět. Ti pak zajisté plně docení tuto scenáristicky a dramaturgicky vymazlenou, neotřele zábavnou a ve všech partech fantasticky zahranou klokaní hnědou komedii, zaobírající se až šejxpírovským dilematem „Srát či nesrat?“, když vám v případě sraní hrozí deset let natvrdo. ()

Malarkey

Angus Sampson je totálně nesympatickej černohubec a zvyknout si na něj je fakt psychologicky náročný. Musím se přiznat, že s ním jsem měl fakt velkej problém. Jakmile si ale užil Thajsko a domů jel s bůhví o kolik kilo těžším žaludkem plným heroinu, začala to bejt docela zábava. Nejenom, že mi to představilo pár australských zákonů, které pravděpodobně nikdy nepoužiju, také mi tu představila možnej způsob obživy a pár zkorumpovanejch policajtů, kteří tomu dávali ten správný nádech sviňskosti. Nebejt tam oni, tak za ten sevřenej žaludek Angus dostane jednu hvězdičku, s nimi to ale byla vcelku zábava a celkově s nimi vyústila k celkem schopnýmu závěru, na kterej jsem v průběhu filmu dokonce i čekal. ()

RedAK odpad!

Znáte to, po lahodné večeři si hříšně dopřejete ještě jednu mističku výtečného francouzského dezertu Brulée Amylon se sice decentní, leč i přesto chuťově intenzivní vrstvou karamelového přelivu a posléze v poklidu ulehnete do své načechrané lóže plné omamných vůní vodního jasmínu a pomerančových květů, abyste si mohli dopřát nenáročnou lehkou komedii a spokojeně usnout. Ovšem puštěný film vám sladký dojem z perfektního večera tak trošičku znechutí, protože se tam bez zastavení slintá, krvácí, chčije, blije, sere a všemožně vytéká! Pan režisér a současně i scénárista asi sám nejlépe věděl, jak přesvědčivě zahrát žraní vlastních hoven, neboť se v dětství na školních záchodech těchto soukromých akcí nedobrovolně účastnil, proto nezapomněl sám sebe skromně obsadit také do hlavní role. A protože chudák nebohá vypadá, že mu ksicht pošlapalo zuřivé stádo genetických vad, a že zašukat by mu v zoufalosti nedala ani obézní slepá nymfomanka s paradentózou, trapná australská exhibice se záhy mění na degutantní mistrovství světa ve vytékání tělních tekutin. Bylo by ode mě pokrytecké se někomu vysmívat za vzhled, neboť sám vypadám jako nagelované sloní hovno ve flanelce, ovšem jednou za čas si někým nahlas zapohrdat je stejně uklidňující, jako na venerologii zjistit, že jste si kožní HIV exantém na levé paži spletli s flekem od marmelády ze snídaně. Nejsem žádná padavka, protože náš knižní klub impotentních loserů pravidelně pořádá nejrůznější fekální seance, ovšem jakožto veřejnému činiteli správných rozhodnutí mně nezbývá, než vás před touto nudnou odpornou velepičovinou ochránit poctivým odpadem! ()

Radek99

Příliš zdlouhavé (ne)vyprazdňování...a hlavní hrdina absolutně necharismatický a hlavně nesympatický...zajímavý příběh, divný film... ()

hirnlego

Když od začátku vehementně fandíte policajtům a poprvý v životě přejete nějakýmu pašerákovi, aby si to všecko odseděl i s úrokama v tý nejhorší zesraný díře (pun intended), asi je něco špatně. Hlavně v případě, že to dopadne tak, jako tady. (1-2*, ale těch 103 minut života mi nikdo nevrátí, proč se vždycky nechám ukecat k nějaký debilině, radšej knihu) ()

EvilPhoEniX

Zajímavý a dost ujetý nápad o podivném hlavním hrdinovi, který přepašuje drogy z Thajska do Australie, ale jakmile jej chytí odmítá se přiznat, je držen v místnosti pod neustálým dohledem a také za žádnou cenu se nepůjde vysrat. Solidní je Hugo Weaving v roli detektiva a plyne to poměrně ve slušném tempu, které má překvapivé finále. Bavilo, ale spíš jednohubka. 6/10: ()

Jara.Cimrman.jr

Drogy nevyrábím, nepašuju, neprodávám a ani neužívám, takže je pro mne těžké pocítit sympatie k buranovi s kilem heroinu ve svých útrobách. Nicméně jistý obdiv musím "hrdinovi" vyjádřit, protože já kakám třikrát denně a schovávat drogy ve střevech několik dní bych určitě nedokázal. Zejména proto, že bych si je tam nestrkal, ale to jsme zase na začátku. Takže Ray mne nebavil a jeho geniální chvilce jsem nevěřil. Komu jsem však věřil, to byl mafiánský boss Shepherd, protože ten byl učebnicově svinský a samozřejmě oběma poldům, kteří dokázali Rayovi "láskyplně" pomáhat s vyprázdněním střev. Jen měli trošku přitvrdit a mohl z toho být slušný kraťas. ()

Sarkastic

Začátek s prohlídkou mě rozesmál, ovšem pak se humor skoro vytratil. Určitou dobu se nic moc nedělo, jen nám tvůrci snad každou scénou dávali najevo, že je Ray, hlavní postava/antihrdina, naprostý „přizdisráč“ a ňouma. Od přemístění na hotel však začalo něco, co jsem ještě nikdy neviděl. Ten nápad je možná strašně banální, absurdní, ale zároveň více než originální a diváka (překvapivě) dost zabaví, protože je přítomno takřka neustále napětí. Jde o Rayovu nejtěžší a nejdelší „hru“ (výborná paralela se závody), a vzhledem k tomu, že všichni kolem něho se chovají jako svině (někteří méně, jiní více), není vůbec těžké mu maximálně fandit, aby to vydržel. Jakože jsem už pěkně dlouho s někým tak moc nesympatizoval. V porovnání s ním je spousta těch „neuvěřitelně silných“ (často životopisných) příběhů o lidech, kteří překonali sami sebe, slabá kávička. Čímž se dostávám k tomu, že tenhle film zřejmě nebude pro každého, je v něm totiž spousta „chuťovek“, z nichž tu jednu (hlavní) bych asi radši nedoporučoval divákům se slabším žaludkem (musím se přiznat, že ani já se u této ne zrovna krátké scény necítil zrovna nejlépe). Co se týče nedostatků filmu, prostý fakt, zda by tohle mohl člověk skutečně vydržet nebo ne (zřejmě asi těžko), jsem neřešil (ale chápu, pokud s tím někdo bude mít problém). Vadila mi akorát ta úmrtí, která „poněkud“ přizabíjela snahu o humor a odlehčení (na druhou stranu zase stavěla hlavního hrdinu v divákových očích do ještě těžší a nebezpečnější situace). A konec se mi zatraceně moc líbil (ten Rayův výraz!). Za mě to budou solidní 4*, velké překvapení. „Pokud budete chtít močit, dáte strážníkovi Rowlandovi vědět. Pokud se rozhodnete srát, dáte strážníkovi Rowlandovi vědět. Pokud budete chrápat, dáte strážníkovi Rowlandovi vědět, protože on je váš nový spolubydlící. Bude tady celou noc. Dobrou.“ – „Ať tě drogy štípou celou noc.“ ()

Dudek

Leigh Whannell má zajímavý scénáristický talent dosáhnout maximálně nepříjemné atmosféry na velmi malém prostoru. Ne, že by se mu v tomto případě dařilo dosáhnout podobně tíživého kousku jako v původní Saw, ale hlavní postavu nechává projít fyzicky podobně nepříjemnými stavy. ()

Gilmour93

Když máte v útrobách dvacet kondomů s heroinem a jste takřka dva týdny na hotelu pod policejním dohledem, přichází čas na motto Ivana Hlinky. Hlavně se z toho neposrat.. Originální námět, cit pro černohumorné situace, zdánlivě bezvýznamné scény, co nakonec zacvaknou do soukolí a jako bonus sexistický knírač Elrond, který jen potvrdí, že pár postav tady klame tělem.. P.S.: Tak se nám zase sešla dvojice krotitelů nadpřirozena Specs & Tucker. Jeden z nich však nyní zaujal k vymítání zla z lidské schránky zcela jiný postoj.. ()

paascha

Zpočátku nevinný příběh o výletě blba se pozvolna změní v odpornou podívanou. Ale komu dělá dobře zadržování stolice, kdo má rád, když mu někdo čumí do komínu a občas si rád zpestří jídelníček kouskem uleželého hovna, najde tu správnou zábavu právě tady. Já skoro blil:-) ()

misterz

Snímku sa nedá uprieť vyváženosť a súlad medzi komédiou a krimi. Už samotná hlavná osnova krimi príbehu dýcha veľkou dávkou humoru, ide totiž hlavne o to, vydržať aspoň týždeň neísť na záchod, pričom hlavný hrdina aj keď nevypadá zrovna inteligentne, to má v hlave všetko pekne usporiadané a to sľubuje aj na tak malom priestore ako je hotelová izba mnohé prekvapenia (jedna scéna ale bola totálny humus, radím pri filme nejesť :D). Tiež sa mi páčilo ako sa to na konci pekne rozmotalo. Film síce na nadpriemer nestačí, ale ako jednohubka určite neurazí. 65/100 ()

sochoking

Chlapík s hrubými perami v hlavnej úlohe mi šiel svojim zjavom a chovaním spočiatku dosť na nervy (hlavne ma sral asi najviac kôli tomu, že mi neustále pripomínal svojim ksichtom Rhys Ifansa, ktorý by mi tam sekol oveľa viac), ale po čase som si naňho zvykol a nevedel som si predstaviť v úlohe Raya Jenkinsa nikoho iného. Pre mňa rozhodne nečakané a príjemné prekvapenie... ()

lillien

Pokud je film opravdu natočený podle skutečné události, musím ještě hvězdu přidat, protože pak se z něj vskutku stává ojedinělý koprologický survival. Pochopitelně jde o dílo skrz naskrz nechutné, ovšem s tak originální zápletkou "o hovně", že jsem z pouhé zvědavosti musela vydržet až do konce. Závěru se dočkáte jen v případě, že se vám podaří hodinu před kukajdou nic nejíst, pokud možno ani nepít a s romantickým sexem po příjemně stráveném filmovém večeru ve dvou bych taky moc nepočítala. Když vydržíte čekat na finální sraní, tedy máte-li dostatečnou průpravu a empatii například vlivem chronických zácp, jistě oceníte, že film je kromě těch prdů, hoven a střevními potížemi zbledlé zpocené pokožky jinak dobře zahraná a zábavná krimi komedie. A nebo taky ne. Hlavní postava je totiž natolik nepřitažlivý kus hňupa, že jsem mu ty peprný chvilky s vlastním kaviárem i docela přála. ()

Janek

Chlápek pašuje v útrobách heroin, pro podezření je chycen a pod drobnohledem držen vyšetřovací jednotkou v motelovém pokoji, kde všichni netrpělivě čekají, až se hrdina dojde vykadit. Vazba je limitována deseti dny a castingově geniálně obsazený Angus Sampson (scenárista/režisér snímku), na jehož nezapomenutelném zjevu ala Vincent Schiavelli celý film vlastně stojí, soupeří s nutkáním dojít si na velkou. Film si dokážu představit na Festivalu Otrlého diváka, a to i přesto, že obsahuje pouze jednu hardcore scénu. The Mule totiž buduje velmi nepříjemný fyzický pocit v místech, kam slunce nesvítí. Tento základ je mixnutý drsnou komedií, do které fenomenálně zapadá výtečný Hugo Weaving. Výsledek je podivný, ale v momentech velmi originální. A Agnuse Sampsona si umím velmi živě představit jako příštího záporáka v Bondovce! 70% ()

JASON_X

Nejsem velký příznivce amerických (a tedy ani australských) fekálních komedií, no ale... Ale když ona je právě australská fekální komedie asi trochu něco jiného, než fekální komedie americká. Vlastně to koneckonců ani není jen o těch fekáliích. Takže jsem se pobavil a zasmál a chtěl jsem dát dokonce čtyři, ale po chvíli přemýšlení jsem usoudil, že na moje čtyři to přece jenom není. Ovšem film má dvě velká pozitiva - jednak herce (asi nejvíc mě bavil kníratý policajt Weaving), druhak obsahuje jednu nezapomenutelně nechutnou scénu. A jako bonus něco australských reálií a australského humoru. To už je myslím několik dobrých důvodů, aby se mi tenhle film nevykouřil za pár dnů z hlavy, jako třeba nějaké nejmenované akčňáky se Stathamem nebo Reevesem. ()

Morholt

Jak dlouho se normálně krmený a napájený člověk dokáže nevysrat? Těžko říct. Každopádně Ray to musí zvládnout minimálně týden, protože jinak by se v jeho hovnech mohlo najít větší než malé množství heroinu a to by mohlo znamenat kriminál. A tak sedí na hotelu pod bedlivým policejním dohledem a stahuje půlky. Výborný námět a výborné zpracování. Film bazíruje na hraně komedie a klasického krimi s jednou scénou vyloženě na blití a nejsem schopen říct, co převažuje. Herecky si taky nemám na co stěžovat a vedle pár provařenějších tváří zázařil ne tak známý Angus Sampson, s jehož hlavním hrdinou jsem soucítil, protože si živě dovedu představit situaci, že člověk moc chce, ale nemůže. Velká spokojenost. 80% ()

Terva

Natočeno podle skutečné události. CITÁT - Kalhoty dolů. prosím, spodky taky, chyťte si šourek......... Hlavní hrdina je tupoun a nechal se nachytat. Proč mu jako mám fandit? CITÁT - Máme právo vás tu držet sedm dní, nebo až se dvakrát vyprázdníte........... Tohle mě tedy vůbec nezaujalo a nebavilo. Hvězda za kameru a jedna za blbost. ()

SlecnaSmilly

Za pár týdnů mě čekaj státnice, další krok do dospělosti a taky nejspíš na pracák, jelikož jsem si studijní obor vybírala srdcem, nikoli rozumem (to se mi stává často). Vidím svoji kariéru v jasných barvách, mým neotřelým cílem je se dostat na úřadě někam mezi právě absolvované kunshistoriky a zadumané filosofy, přičemž ve frontě na jedno volné místo vařiče kávy v továrně na toaletní papír proberem rané dílo Vladimíra Boudníka a navrch ještě vliv Sorena Kierkegaarda na filmy Evalda Schorma. Hele, před filmem The Mule jsem uvažovala o rekvalifikačním kurzu na pašeráka narkotik, protože náhodou disponuji nepřeberným množstvím variant bezelstných výrazů obličeje, ale asi na to nemám. Ono udržet v sobě několik balíčků s herákem, tak aby vám žádným tělesným otvorem nevyšly ven, není žádná sranda, jenom to sledovat sto tři minut bylo sakra vyčerpávající! ()