Pašerák

• Austrálie

The Mule

Krimi / Drama / Komedie

Austrálie, 2014, 103 min

Já ani nevím proč jsem hodnotila třemi hvězdami, protože těžko dokážu popsat, co ve mě tenhle film vyvolal. Rozhodně je to dost nechutné a nebýt toho závěru asi bych to viděla na víc slabší průměr. Rozhodně oceňuju odhodlání hlavního hrdiny. A taky oceňuju fakt, že film, který řeší jednu a tu samou věc 103 minut, celkem dokázal udržet pozornost. Celkem. =)(10.10.2015)

S trochu táhlým úvodem a hlavním kurýrem, s lookem duševně méně svěžího jedince. To jsou však jediné dvě slabiny tohohle napínáku, kde ceý svět stojí na tom jak udržet stolici. Jinak je to totiž plné moc povedených scénaristických kousků, gest, zápletky a obzvlášť fizlácké sebranky, která má styl jako blázen!(10.4.2015)

Na to, že tohle je snímek o tom, jak se neposrat několik dní, je to až překvapivě zajímavé a dokázalo to udržet mou pozornost celou dobu. Opravdu výborné herecké obsazení, i když kromě hlavního hrdiny jsou ty role takové trochu až moc klišovité a je jasné, jak se budou chovat. Celá gradace je ale povedená a scéna, kdy to nakonec jde ven, je opravdu hnusné parádní.(25.12.2014)

Tato roztomilá kolonoskopická sonda do Háčkem stimulovaných střevních pochodů mimořádně oslizlého ptakopyska evidentně rozdělila diváky na dva tábory. V tom prvním bivakují upjatí pičusové, co za všech okolností zásadně vždy jen „kakají“, i když u toho ukrutně smradlavě a hlasitě prdí, jejich rajsky rudé obličeje při tom brázdí usilovně odpudivé grimasy, sračky jim lítají po celé míse, Brís na poličce z posledních sil komaticky lapá po dechu věda, že tenhle yperidový útok prostě nezvládne, ani kdyby ze sebe najednou vycákal veškerý svůj levandulový obsah, a hajzlová štětka se zděšeně krčí v koutě v obavách, kdo že to nakonec zase bude muset uklízet ten šosácký bordel zpět do zářivého lesku dokonale hygienické sanitární keramiky maloměšťácké toalety. Tyto kokotí entity, nevnímajíce nic okolo, se pak jen slepě otřepou odporem nad slovem „hovno“, protože „slušní lidé“ přece výhradně vylučují stolky a jiný košer nábytek, urychleně vytěsní ten nepříjemný zážitek z müsli a pokrytecky se vrátí do provoněného světa rozkvetlých alpských luk, na nichž se s rozkokošným třepotáním prohánějí pestrobarevná hejna buzerantských motýlků. Tábor druhý pak obývají rozumní a charakterově nepokřivení kempaři, co se nestydí uvolněně, slastně a naprudko se živočišně vysrat i na té alpské louce a následně se od srdce zasmát extravagantním tvarům svých exkrementů, v nichž žertovně dodělává pár zasraných baboček, co nestihly včas odletět. Ti pak zajisté plně docení tuto scenáristicky a dramaturgicky vymazlenou, neotřele zábavnou a ve všech partech fantasticky zahranou klokaní hnědou komedii, zaobírající se až šejxpírovským dilematem „Srát či nesrat?“, když vám v případě sraní hrozí deset let natvrdo.(8.12.2015)

Zajímavé a netradiční téma na motivy skutečné události (pašeráka s 20 kondomy heroinu v žaludku zadržuje mučivých X dní policie) na celovečerní stopáž nestačilo, bylo proto natahováno umělou dramatizací zejména očividně přidaných linek okolo. Škoda, že hlavní "lůzrovská" postava ani tvrdí strážci zákona skoro až do samotného konce nezavdávali mnoho důvodů, proč jim jakkoliv fandit.(25.5.2017)