V bolestech

Brian Kavanaugh-Jones

Greg Ng

Scénografie:

Courtney Stockstad

Taková hororovější odrůda vydařené Kroniky. Týpek po jedné noci s nějakou čubičkou dostane nějakej virus, nepamatuje si proč ani jak a pomalu začíná odhalovat se svým kamarádem co je tento virus vlastně zač. Bomba, pomalé odhalování schopností je natočeno s výborným přehledem a já se jen koukal, co vše dokáže. První polovina se tedy nese v duchu objevování a experimentování. Polovina druhá však přejde ke skvělému hororovému nádechu, kde nechybí lekačky ( jedna mě dostala totálně, koukal jsem ve tři ráno). Nechybí zde ani nějaké to gore a skvělé kamerové hrátky i efekty. Podle mě hezky využitý potenciál a lépe to už asi ni nešlo.(12.4.2014)

• Krabak

Super. nedávno jsem koukal na film, kde připnuli kameru na zombíka. V tomhle filmu to dali na upíra, co bude příště? Doufám, že třeba kostra. Jo, ta by byla fajn. A mohla by to mít přilepený izolačkou k žebrům. A nebo Godzilla, to by byl teprve trhák, kdyby měla GoPro na čele. Zrovna hrůzunahánějící horor bych toto nenazval. Akční scény byly fajn, ale k strachu bylo hodně daleko. Kdo má rád upírské historky, asi bude spokojený. Jinak mi krom "nového" pohledu kamery tento film moc nedal. --->40%(5.11.2014)

Americký vlkodlak v Londýně (či přesněji v Paříži) se potkává s Kronikou, šmrncnutou panem Cronenbergem. Festivalová hvězda Afflicted vhání zcela nekompromisně čerstvou krev nejen do těla jedné z hlavních postav, ale také do hnilobou sužovaného konceptu found footage hororu / thrilleru . Ba co více, můžeme ji bez okolků zařadit do nejpodařenějších děl dané kategorie. A to navzdory tomu, že se jedná o nezávislou prvotinu, s proklatě nízkým rozpočtem. Ta je však zaštítěná funkčním a velmi dobře sepsaným scénářem a ve spojení s přesvědčivými hereckými výkony a vybroušeným formálním zpracováním si dokáže udržet diváckou pozornost, bez obtíží, až do svého konce. Road movie se tu obnažuje do podoby noční můry, která má pěkně ostré V°°°°V.(10.4.2014)

Ukázka, že i superschopnosti maj svoje zápory, no postupem se ukáže, že to nejsou ani tak klady. Dobře postupně gradovanej děj, všechno pomocí kamer zdokumentovaný. Ke konci už docela i sci-fi, ale hlavní je, že to dávalo smysl, že to nebyla jen tak náhoda. Na to, že si to ty dva týpci udělaly celý sami, klobouk dolu, můžou bejt spokojený. Tohle se nevidí od zkušenejch lidí, natož od amatérů.(11.11.2014)

Pokud byl tohle prvotní počin od tvůrců, tak tleskám. Né, že bych z toho byla úplně odvařená, ale na začátek hodně slušné. "Found footage" není zrovna to, co bych vyhledávala, ale tady mi to vlastně vůbec nevadilo. Ono to prvně vypadá, že je to strašná sranda mít "něco" co ostatní nemají, ale opak je krutou pravdou.(15.6.2014)

• - V roce 2013 měl film premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu, kde získal Cenu poroty za nejlepší kanadský celovečerní debut. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Barceloně, Paříži, Itálii a Vancouveru.   (Terva)

• - Derek Lee Clif Prowse si film s pomocí příbuzných financovali sami. (Terva)