V bolestech

Greg Ng

Scénografie:

Courtney Stockstad
  • kaylin

No, popravě jsem si sliboval více, poté co jsem četl nadšenou recenzi naší redaktorky na Horor Webu. Bohužel je to pořád jen found footage, které je profesionálně natočené, má dobré momenty, ale ve skutečnosti nic tak nového nepřináší. Mě tenhle typ filmů prostě není schopen dostat a spíše se nudím, než aby mě mrazilo.(30.6.2015)

Hodne solidne natocene na to, ze se v podstate jedna o amatersky pocin dvou filmovych nadsencu z Vancouveru, kteri si film z velke casti financovali sami! Zacatek sice ponekud vlazny, ale pote, co Derek onemocni, dostane to slusne grady, ktere vydrzi az do konce. Objekti vne za tri, ale davam ctyri za nadseni tvurcu.(8.10.2014)

Trochu se opřu do svého oblíbeného uživatele, snad mě odpustí, ale tvl Bourec to ses posral ne?Být celý film jako poslední půl hodinka přitlačil bych jasně 4*.Na to, že tvůrci si film zaplatili sami a neměli prakticky žádnej štáb to celé vypadá a působí skvěle a profesionálně, zapomeňte na kecy o amatérských sračkách, ty točím já a né pánové Lee s Prowsem, druhý jmenovaný je sice bytostně nesympatický, ale jinak se jim napínavě a uvěřitelně povedlo natočit super found footage plný originálně zpracovaného klišé.Občas to umělo vyděsit a příběh mě bavil, bral jsem to opravdu spíš jako dokument než jako film a velice bych ocenil pokračování.Hodně povedená žánrovka a s nasbíranejma zkušenostma a s větší porcí atmosféry a akce by dvojka mohla bejt vážně pecka.Třeba jak by se společně dali na lov zločinců a všelijakých hajzlů, ten konec s vysvětlením Audrey měl potenciál do další látky a navíc byla kurefsky sexy.65%.(19.1.2015)

Keby sa to uberalo trochu iným smerom mohol to byť celkom dobrý horor. Prvá polovica nič normálne nepriniesla len pár roztrasených a neostrých záberov, ktoré mali pridať na autentickosti ako to už býva zvykom u tohto žánru. Celkový dojem najviac kazilo neprirodzené správanie sa pred kamerou oboch hlavných postáv. No a trošku nezmyselné rozvetvenie zápletky tiež tomu moc bodov nepridalo ale naopak to zasa vyvážilo brutalitou a konečným záverom filmu.(14.8.2014)

Americký vlkodlak v Londýně (či přesněji v Paříži) se potkává s Kronikou, šmrncnutou panem Cronenbergem. Festivalová hvězda Afflicted vhání zcela nekompromisně čerstvou krev nejen do těla jedné z hlavních postav, ale také do hnilobou sužovaného konceptu found footage hororu / thrilleru . Ba co více, můžeme ji bez okolků zařadit do nejpodařenějších děl dané kategorie. A to navzdory tomu, že se jedná o nezávislou prvotinu, s proklatě nízkým rozpočtem. Ta je však zaštítěná funkčním a velmi dobře sepsaným scénářem a ve spojení s přesvědčivými hereckými výkony a vybroušeným formálním zpracováním si dokáže udržet diváckou pozornost, bez obtíží, až do svého konce. Road movie se tu obnažuje do podoby noční můry, která má pěkně ostré V°°°°V.(10.4.2014)

• - V roce 2013 měl film premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu, kde získal Cenu poroty za nejlepší kanadský celovečerní debut. (Terva)

• - Derek Lee Clif Prowse si film s pomocí příbuzných financovali sami. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Barceloně, Paříži, Itálii a Vancouveru.   (Terva)