Reklama

Reklama

V bolestech

  • Kanada Afflicted
Trailer

Hrůzu nahánějící hororový thriller nabízí příběh dvou nejlepších kamarádů, kteří se vydávají na životní cestu kolem světa. Jejich putování, které si krok po kroku natáčejí, ale brzy nabere nečekaný a zlověstný směr. Po pařížském setkání s neznámou kráskou jednoho z nich zasáhne tajemný virus. Tvůrci filmu si odnesli z Fantastic Festu ceny za nejlepší hororový film, nejlepší scénář i nejlepší režii a obdrželi čestná uznání na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu a na Mezinárodním festivalu fantastických filmů v Sitges. (Bontonfilm)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (161)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,NEMŮŽETE BÝT NABLÍZKU. NENÍ TO BEZPEČNÉ. NEJSEM TA STEJNÁ OSOBA, KTEROU SI PAMATUJETE...“ /// Dva kokoti vyrážej na cestu kolem světa… ble, ble, ble… Derek má už na startu v mozku nějakej bordel… ble, ble, ble, ale HLAVNĚ nezapomeňte vzít kameru! Těším se (ehm, to je silný slovo) – dobrá su zvědavej na ten avizovanej ,,svěží vítr“ ve found footage. Doufám, že není myšleno to ,,multikamerový natáčení“ co vymyslel Clif. Den 10: Derek nádherně (kurva excelentní!) poblil restauraci… no a pak sleduju, jak se z Číňana stává Clark Kent, pak …(třeba) a pak monstrum. Číňan přestává vypadat jako Číňan – logiku konání nehledám, hlavně, že dělá ,,zvláštní“ věci. Ani to není tolik rozklepaný…, ale stejně mě to moc nebere. Pak je tu akční pasáž, jako vystřižená z videoher. Ale většinou je to nuda, páč furt sledovat dva ,,dyňoše“, byť jeden je divnej, je pro mě ubíjející. Naštěstí se závěrem přichází další akce – to je fajn. Připomíná to ,,Rec“ (bohužel ten první). Přitom ty akční serepetičky by to klidně mohly vyšvihnout na ,,ten“ druhej! Nadšení ne, ale je to z toho lepšího soudku. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Když mi vrazej kůl do srdce, trošičku se zakuckám. 2.) Vždycky jsem věřil na rovnováhu v přírodě. Godzilla, Audrey, Derek Lee... 3.) Thx za titule ,,nipandelm“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

tron 

všechny recenze uživatele

Je tu prítomná istá snaha a talent a bude ma zaujímať, s čím ďalším príde režisérska dvojica, ale inak dosť veľká a rutinná nuda. taká "found footage klasika", akurát že táto je zaujímavá tým, že je tu dosť silný motív priateľstva. Chlapík sa postupne mení na upíra a kamoš ho pri tom nahráva, prípadne, keď kamoš nemôže, ho nahrávajú iné kamery, napríklad bezpečnostné. Masky, triky a gore nie sú najhoršie, ale faktom je, že sa to začína dosť pomaly a horor to začne pripomínať až ku koncu. A to už je jednak neskoro a jednak to nie je príliš hororové. Potešia rôzne drobnosti, napríklad finále s policajnou jednotkou zlikvidovanou upírom (scéna je nasnímaná práve očami vraha), ale nestačí to obávam sa ani na priemerný filmový zážitok. ()

Reklama

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Mít super schopnosti není žádný med. Lézt po zdech, skákat po střechách domů a předběhnout skútr v plné rychlosti má očividně i své stinné stránky. Jedna z nich je například ta, že si neužijete moc sluníčka. A co je hlavní - zákonitě na sebe přitáhnete pozornost, o kterou rozhodně nestojíte... Z letošní bohaté nabídky FF horůrků bude Afflicted patřit asi k těm lepším. Tahle variace na provařenější Kroniku je sice levnější a nedisponuje postavami, které se vám zažerou pod kůži, ale je zase špinavější a krvavější. Tvůrci natočili svůj debut tak, aby nenudil, občas pobavil, ale většího napětí se jim z látky vytřískat nepodařilo. Co je ale fajn, tak problém většiny "found footage" projektů je zde celkem dobře vyřešen: kameru, i v mnoha nebezpečných situacích, má hrdina přišpendlenou přímo na svém speciálním obleku. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Racionálně oceňuju, s jakým živelním nadšením je tenhle nezávislý hororový found footage zrealizován a přeju tvůrcům hodně štěstí do dalších projektů, talent mají. Mně osobně však Afflicted zcela nestrhlo... a vůbec nevím proč, protože všechno je tu na svém místě, objektivně se jedná o jeden z nejzajímavějších a nejživějších found footage hororů posledních let. ()

Dellamorte 

všechny recenze uživatele

S kolektívom, ktorý sa kamkovo pokúša vyšejkovať moje zmyslové vnemy, som sa dohodla , že si budeme vykať. V tomto prípade som ochotná ustúpiť, poňáč to bolo filmovo farebnejšie a spracovanie zaobstaralo adrenalínovú jazdu, z ktorej dojmy vyprchajú o pár dní neskôr, ako podobné kopance, snažiace sa navýšiť strop tejto (ešte stále) žánrovej odbočke. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (3)

  • V roce 2013 měl film premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu, kde získal Cenu poroty za nejlepší kanadský celovečerní debut. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Barceloně, Paříži, Itálii a Vancouveru. (Terva)

Reklama

Reklama