Mladá žena Kate (Whitney Able) má ťažký život plný starostí a smútku. Nie je spokojná so svojím telom, so svojím vzťahom a ani s vlastným životom. Jej psychickému rozpoloženiu nepomôže ani presťahovanie sa do New Yorku. Ozajstná nočná mora sa pre ňu začína počas jedného večera v roku 2003, kedy príde k výpadku prúdu, a ona zostáva osamotená v jej byte a musí bojovať s obrovským strachom i neznámym návštevníkom, ktorý klope na jej dvere. (Marceloo)

Marceloo

Mladá žena Kate (Whitney Able) má ťažký život plný starostí a smútku. Nie je spokojná so svojím telom, so svojím vzťahom a ani so svojím vlastným životom. Jej psychickému rozpoloženiu nepomôže ani presťahovanie sa do New Yorku. Ozajstná nočná mora sa pre ňu začína počas jedného večera v roku 2003, kedy príde k výpadku prúdu, a ona zostáva osamotená v jej byte a musí bojovať s obrovským strachom a neznámym návštevníkom, ktorý klope na jej dvere. - Na Dark som sa tešil kvôli Michaelovi Eklundovi, ktorý tu však dostal nezmyselnú úlohu a málo priestoru. Je ale jednou z mála pozitívnych vecí na tomto horore, ktorý je hororom až v záverečnej tretine. V tej však už Dark u mňa nič nezachránilo, pretože počas predchádzajúcej hodiny ma úplne znechutil. Na vine tomu boli nechutná herečka v hlavnej úlohe, scenár bez akéhokolvek zvratu alebo pokusu o posunutie deja, nepríjemná kamera, podla mňa dosť zlý strih a slabá práca s hudbou. Celkovo Dark ako horor okrem záverečnej tretiny úplne zlyhal. Na konci sa objaví aspoň jemné okorenenie predchádzajúcej hodiny, ktorá nič neponúkla, a objavia sa tu aspoň jemné náznaky atmosféry, čo je však na horor, pre ktorý bol hlavným námetom najväčší výpadok prúdu v histórii USA žalostne málo. Michael Eklund má však na tento rok nachystaných ešte niekolko hororov, takže verím, že tie dopadnú ovela lepšie. + herečka z Always Watching: A Marble Hornets Story ()

George Stobbart

Nudný pseudo-horor o tom, čo môže samoľúba kravka robiť, keď v meste na deň vypnú elektrinu. Druhú hviezdu dávam iba za záverečnú tretinu, kde sa to konečne aspoň trochu posnažilo o nejakú atmosféru a napínavejší moment. Ale za pozretie to IMFO aj tak nestojí. Keď už malý film podobného rázu; tak radšej pár rokov starý, psychologický nezávislák "Entrance", či agresívnejší taliansky "Judy". ()

silentname odpad!

Celý čas som si pri sledovaní hovoril - "Ale no tak! Nech sa už konečne niečo stane! Čokoľvek!" "Dark" je podľa mňa neskutočné filmové utrpenie, kde to podľa mňa ľudia vzdali po prvých dvadsiatich minútach. A tí, ktorí sa rozhodli vydržať podľa mňa ďalších 20 minút už nedali. Toto je film, kde sa za celý čas nestane absolútne, ale absolútne nič. Žiadna atmosféra, žiadna dráma, žiadne nápadité momentky, žiaden záujem o to vidieť čo sa stane s našou hlavnou hrdinkou a celé to trvá nekonečne dlho. Tento film je tak neskutočne frustrujúci, že ja ani neviem čo mám o ňom povedať. Pretože ani jeden moment neudržíme v hlave. Začína to scénkou lesbického sexu, potom máme 20 minút filmu života Kate, ktorý mi je úplne ukradnutý, v meste vypadne prúd a len to ide a ide a ide a ide. Ale dokopy to celé nesmeruje absolútne nikam, herecké výkony ma nebrali a jediné čo by som vo filme mohol aspoň trochu pochváliť je výber Alexandry Breckenridge. Je jedinou postavou, ktorá sa tomu snaží dať aspoň trošku osobnosti a jediná postava, ktorá mi nebola absolútne ukradnutá. Ale je vo filme neskutočne málo na to, aby toto zachránila. Človek má pocit, že tých 93 minút trvá minimálne 930. Je to tak neskutočne nudný, nezáživný a otravný film. A ja ho môžem len poslať tam kam patrí. Do odpadu. Hodnotenie: F. ()

kaylin

Nemůžu si pomoct, ale já jsem se na ten film prostě nemohl koukat. Ta hlavní postava tak moc chce hrát, ale přitom je tak nudná a nezajímavá, až jsem to prostě musel párkrát posunout, abych se na ni nemusel dívat. Film navíc v podstatě nemá žádný děj, jen se tak chce tvářit. Utrpení, které si příště raději odpustím. ()

Richie4422

Stratený Nick Basile sa znovu našiel a svoje kapacity vrhol na Dark. Musím povedať, nikdy mi nenapadlo, že film začínajúci lesbickou sex scénou bude tak pomalý a uťahaný, úprimne, ledva som to počas prvých 20 min vydržal a doteraz si myslím, že pri živote ma udržali spomienky na kozy Whitney a Alexandry. Avšak táto pomalosť má svoje miesto pri budovaní napätia a strachu, teda v tomto prípade určite. Mladá, relatívne mladá dievčica žije istú dobu v New Yorku so svojou partnerkou. Je apatická, mdlá, bez života, bez motivácie, stojaca na zhasnutej červenej na križovatke svojho života. Na krátku chvíľu sa ocitne v byte sama..a čo čert nechcel, práve je 14. august 2013, deň, kedy aj New York upadol do tmy. Myseľ začne hrať svoju vlastnú hru, dievčicu zabaví pár trikmi a zrazu je byt príliš úzky. Nepriateľom nie je len sused, výkrik, šepot, zvuk, klopkanie, či tma, ale hlavne myseľ sama. S dievčicou totiž zrejme niečo nie je v poriadku a jediný, kto môže pomôcť nie je po ruke. Ide o veľmi príjemný suspense psychologický triler, ktorý vo mne dokázal vyvolať napätie a pochyby o vlastnej príčetnosti. K záveru to nesmierne graduje, bohužiaľ finále je ľahko uhádnuteľné a podľa mňa odfláknuté, ale jazda to bola skvelá. Ak očakávate slasher pri ktorom blondína skončí nahá na streche, ako napovedá plagát, zabudnite. Naštelujte sa na pomalý triler. ()