PEZ

Jeden z prvých dokumentov od Netflixu (konkrétne iba tretí v poradí), finančne podporený top párikom - Justinom Timberlakom a Jessicou Biel. Aj som sa im spočiatku divil, keď som videl tému - totižto súťaž 8-ročných detí v golfe. Tých najlepších (a očividne aj najbohatších). Ale neskôr som pochopil. Každý rodič chce, aby jeho dieťa bolo úspešné. A tí úspešní rodičia možno ešte o niečo viac. Navyše majú prostriedky na to, aby ich dieťa malo na to ideálne podmienky. Short Game sa zameral na asi 6, či 7 decák, ktoré bližšie sledoval pri príprave na najväčší svetový golfový turnaj (kde sa každý rok zúčastňuje až 6000 detí z celého sveta) a na konci aj sprostredkoval priebeh spomínaných pretekov. Zaujímavosťou je, že celému športu v posledných rokoch vládne Allan Kournikova (áno, mladší bráško Anny Kournikovej :)), ktorý vyhral tento turnaj v rokoch 2011, 2012, 2013 a 2015! Parádna kamera, skvelé decká, ukážka ich driny, odhodlania, súťaživosti, ich sklamaní, ale aj ich deckej radosti. Super filmík, prekvapivo dobrý, dôkazom sú 3 ceny divákov (a 1 druhé miesto) na 4 rôznych festivaloch. Zábavné a originálne (témou). ()